کد خبر: ۶۹۰۹۵۰۲
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۶

کارشناس دوومیدانی کشورمان گفت: عملکرد ورزشکاران ما در مسابقات قهرمانی آسیا نسبت به دوره قبل ضعیف بود.

داریوش صمیمی کارشناس دوومیدانی کشورمان در گفتگو با خبرنگار پایه و آبی گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره عملکرد دوومیدانی کاران در مسابقات قهرمانی آسیا در دوحه قطر اظهار کرد: عملکرد ورزشکاران ما نسبت به دوره قبل ضعیف بود. به هر حال چند قهرمان خوب آسیا در دوره قبل غایب بودند، اما امسال در رقابت‌ها حضور داشتند و فقط تیم ملی چین پرقدرت ظاهر نشد. البته سایر تیم‌های دوومیدانی آسیا با همه قوا در این رقابت‌ها شرکت کردند.

اکثر دوومیدانی کاران ما دغدغه مالی دارند

صمیمی درباره علت ناکامی دوومیدانی کاران ما در مسابقات قهرمانی آسیا گفت: اکثر دوومیدانی کاران ما دغدغه مالی دارند و حدادی ۲ ماه مربی نداشت. اگر حدادی زیر نظر مربی آمریکایی کار نمی‌کرد شاید رکورد خوبی نمی‌توانست در آسیا بزند. مشکلات مالی کار دوومیدانی کاران کشورمان را سخت کرده، اما تدارکات فدراسیون هم بد نبود.

او درباره کسب مدال طلا توسط احسان حدادی بیان کرد: حدادی با وجود اینکه رقیبان سرسختی نداشت، اما توانست رکورد خوبی در آسیا بزند و مدال طلا کسب کند. امیدوارم بتواند در مسابقات قهرمانی جهان و المپیک هم به موفقیت دست یابد.

صمیمی درباره اینکه حدادی باید در دایموند لیگ شرکت کند، گفت: بله حدادی برند و شناسنامه دوومیدانی کشورمان محسوب می‌شود و به طور حتم می‌تواند در دایموند لیگ هم بدرخشد.

رکورد ۷۰ متر توسط حدادی دور از دسترس نیست

کارشناس دوومیدانی درباره اینکه حدادی می‌تواند رکورد ۷۰ متر را بزند، بیان کرد: شناخت خوبی از حدادی دارم و با انگیزه‌ای که این دوومیدانی کار دارد پرتاب دیسک ۷۰ متر دور از دسترس نیست. همچنین پیش بینی نتایج دوومیدانی کاران سخت است، اما حدادی می‌تواند طلای المپیک را هم کسب کند.

صمیمی درباره اینکه مربی خارجی حدادی در موفقیت این ورزشکار تاثیرگذار بوده است، گفت: مک ویلکینز مربی خارجی حدادی قهرمان جهان بوده و در موفقیت حدادی تاثیرگذار است. حدادی مدتی افت داشت، اما با تمریناتی که زیر نظر مربی خارجی اش داشت به روز‌های اوجش بازگشت.

برای بانوان کاری نکردیم که انتظار معجزه داشته باشیم

او درباره عملکرد بانوان دوومیدانی کار کشورمان در رقابت‌های قهرمانی آسیا گفت: به نظرم هر چیزی بکاریم همان قدر درو می‌کنیم. به هر حال ما کاری نکردیم که انتظار معجزه داشته باشیم و بانوان دوومیدانی کار کشورمان بیشتر از این کاری از دستشان برنمی آمد. البته امیدوارم ژاله کاردان شاگردم بتواند در پرتاب دیسک به موفقیت دست یابد.

کیهانی در مسابقات آسیایی بی انگیزه بود

او بیان کرد: حسین کیهانی به علت ندادن پاداش قهرمانی اش در بازی‌های آسیایی جاکارتا در این دوره از مسابقات قهرمانی آسیا بی انگیزه بود، اما نهایت تلاش خود را کرد و کم فروشی نکرد. کیهانی جزء ورزشکارانی است که در شهرستان تمرین می‌کند و برای تامین هزینه هایش نیاز به حمایت مالی مسئولان دارد. فوتبالیست‌ها پاداش خوبی می‌گیرند، اما قهرمان دوومیدانی چند ماه است که پاداش قهرمانی را نگرفته است. افتخارات ورزشکاران چهارمحال و بختیاری بیشتر از کل ایران است، اما پاداش آن‌ها را نمی‌دهند.

صمیمی درباره ناراحتی حسین کیهانی از بد قولی مسئولان دوومیدانی در پرداخت پاداش‌ها بیان کرد: جامعه دوومیدانی از این موضوع ناراحت است و مشکلات مالی در نتیجه نگرفتن کیهانی تاثیرگذار بودند. به هیچ وجه کیهانی از لحاظ روحی و روانی آماده مسابقات قهرمانی آسیا نبود و در نهایت نتوانست نتیجه خوبی کسب کند.

کارشناس دوومیدانی درباره اینکه حسین کیهانی قرار است در ماده ۵۰۰۰ متر شرکت کند، گفت: به نظرم شرکت در ماده ۵۰۰۰ متر برای کیهانی سخت است، چون ماده ۳۰۰۰ متر تخصص این ورزشکار است. البته باید رقبای کیهانی در ماده ۵۰۰۰ متر را ببینیم تا بتوانیم قضاوت کنیم.

تفتیان آسیب نمی‌دید عیارش مشخص می‌شد

او درباره عملکرد حسن تفتیان در مسابقات قهرمانی آسیا بیان کرد: اگر تفتیان آسیب نمی‌دید به طور حتم عیارش در مسابقات قهرمانی آسیا مشخص می‌شد. به هر حال تیم امدادی باید زودتر دست به کار می‌شد و تفتیان را آماده مسابقات قهرمانی آسیا می‌کرد.

صمیمی درباره اینکه دوومیدانی کاران ما در روز پایانی رقابت‌های قهرمانی آسیا شانس مدال دارند، خاطر نشان کرد: امیر مرادی و نیا دوست شانس کسب مدال هستند و ژاله کاردان بانوی دوومیدانی کار کشورمان در صورتی که ۵۵، ۵۶ متر پرتاب کند احتمال دارد به مدال برسد.


بیشتر بخوانید: 

طلا و نقره پرتاب دیسک به ایران رسید

کیهانی به مقام چهارم دست یافت / مسلم نیا در جایگاه نهم ایستاد

حسن تفتیان به دور نیمه نهایی صعود کرد


انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر