کد خبر: ۶۹۱۰۰۰۱
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۲

معاون توسعه روستایی کشور گفت: کار بازسازی نقاط سیل زده و پرداخت خسارت آن‌ها حداکثر تا ۹ ماه آینده به اتمام می‌رسد.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز ، محمد امید معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور، روز چهارشنبه در بدو سفر خود به خوزستان در جمع خبرنگاران بیان کرد: دولت در مصوبات خود جبران خسارت سیل زدگان در بخش‌های مسکن، اموال و نیز فضا‌های اشتغال شهری و روستایی را پیش بینی کرده است.

وی ادامه داد:جبران خسارت سیل زدگان در استان‌های لرستان و خوزستان از روز گذشته در ستاد مرکزی آغاز شد و همچنین کار بازسازی نیز در حال انجام است.

امید، با اشاره به اینکه دولت برای مقابله با سیل تصمیمات خوبی گرفته است گفت: در همان روز‌های نخست فروردین مصوبات لازم برای مقابله با سیل تصویب شد و سپس باتوجه به گزارشات استان‌های درگیر سیل، تجدیدنظر‌هایی در تصمیمات مرکز صورت گرفت.

وی ادامه داد: یکی از اهداف سفر‌ به خوزستان، بررسی میدانی آخرین وضعیت سیل زدگان است و در صورت لزوم دولت سیاست‌های خود را تغییر و یا کمک‌های خود را افزایش می‌دهد تا زودتر آلام مردم درگیر سیل کاهش یاید.

به گفته امید، یکی از تصمیمات مناسب در بحث سیل، سپردن مدیریت امور به استان‌ها بود که به دلیل اشرافیت بر مسایل تصمیات صحیحی می‌گیرند.

وی با اشاره به اینکه سیل در کشور با کمترین تلفات مدیریت شد گفت: دولت متعهد است خسارت‌ها را پرداخت کند؛ براساس دریافت اطلاعات و گزارش‌های میدانی حجم کمک‌های بدون عوض افزایش یافته است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور بیان کرد: در جلسه امروز مرکز نیز مقرر شد دولت برای صاحبان مشاغل آسیب دیده در سیل تسهیلات در نظر بگیرد.

امید افزود: جبران خسارت‌ها از ۲ محل اعتبارات دولت و صندوق توسعه ملی خواهد بود و میزان کمک‌های بدون عوض و تسهیلات پرداختی دولت مشخص است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور روز چهارشنبه در سفر به خوزستان از مناطق سیل زده این استان دیدن می‌کند.
وی در این سفر نشستی با استاندار خوزستان برگزار و در خصوص آخرین وضعیت روستا‌ها و مناطق درگیر سیلاب خوزستان تبادل نظر شد.

 

انتهای پیام/ت

پرداخت کمک های بلاعوض به سیلزدگان مناطق مختلف کشور

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر