کد خبر: ۶۹۱۱۶۰۸
گروه : بوشهر » بوشهر
تاریخ انتشار: ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۷
امام جمعه بوشهر:

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: بر اساس تاکید رهبر معظم انقلاب برای رونق اقتصادی و رهایی از فشار‌ها باید برای اقتصاد بدون تمرکز بر نفت و حمایت از کالای داخلی برنامه ریزی شود.

 به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه بوشهر افزود: امروز دشمن با راه انداختن جنگ اقتصادی تلاش می‌کند ملت ایران را زیر فشار‌های سخت اقتصادی قرار دهد، اما بدانند این ملت با پیروی از منویات رهبر معظم انقلاب این شرایط سخت را با سربلندی پشت سر می‌گذارند.

وی بیان کرد: هدف دشمن از تحریم نفت ایران تشدید فشار‌های اقتصادی بر کشور است، ولی باید بداند با این حربه نمی‌تواند عزم و اراده ملت ایران را شکست دهد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: اگر کشور بخواهد به پیشرفت برسد باید در عرصه تولید و ایجاد اشتغال، برنامه ریزی علمی، دانش بنیان و کار جهادی انجام داد.

آیت الله صفایی بوشهری تصریح کرد: حمایت از کالای ایرانی تنها وظیفه مردم نیست بلکه تولید کنندگان نیز باید کالا‌های باکیفیت و با قیمت مناسب  در اختیار مردم قرار دهند.

وی در بخش دیگری از خطبه‌ها، کشتار ۳۷ نفر از مسلمانان و شیعیان عربستانی و سکوت مجامع بین الملل و کشور‌های مدعی دفاع از حقوق بشر را محکوم کرد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر  همچنین با گرامیداشت ۱۰ اردیبهشت روز ملی خلیج فارس، یادآور شد: خلیج فارس از همان آغاز مورد توجه جهانخواران بوده و نزدیک به ۷۰۰ سال است که استعمار همواره به خلیج فارس حمله کرده و با مقاومت مردم روبه رو شده است.

آیت الله صفایی بوشهری با اشاره به ۹ اردیبهشت روز شورا‌ها، گفت: شورا‌های اسلامی شهر و روستا نماد مردم سالاری دینی هستند و اعضای این نهاد مدنی باید براساس الگوی ایرانی - اسلامی پیشرفت به توسعه منطقه خود توجه کنند.

وی به ۱۱ اردیبهشت روز کار و کارگر هم اشاره کرد و افزود: کارگران به عنوان آخرین حلقه تولید و اساس اقتصاد یک کشور به شمار می‌روند و مسئولان باید به ارائه آموزش‌های مهارتی، پرداخت به موقع حقوق و بیمه این قشر از جامعه که نقش مهمی در تولید دارند توجه داشته باشند.

امام جمعه بوشهر جوانان را مهمترین سرمایه هر کشور خواند و گفت: مسئولان با فراهم کردن شرایط لازم و بهبود ساختار اداری زمینه اشتغال جوانان را فراهم کنند.

انتهای پیام/ک

شرایط اشتغال جوانان فراهم شود

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر