کد خبر: ۶۹۱۵۲۲۹
تاریخ انتشار: ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۲
شادنوش مطرح کرد؛

مدیر دفتر پیوند وزارت بهداشت گفت: پیوند اعضا با کمک تیم اورژانس هوایی زیر یک ساعت اتفاق افتاد.

عیادت رئیس سازمان اورژانس کشور از بیمار پیوند قلب/ ضرورت ادامه همکاری‌ اورژانس و اداره پیوند در زمینه پیوند اعضابه گزارش حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، پیر حسین کولیوند رئیس سازمان اورژانس کشور و مهدی شادنوش رئیس مرکز مدیریت پیوند و امور بیماری‌های وزارت بهداشت صبح امروز با حضور در مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) از بیمار پیوند قلب (خانم ۵۴ ساله) عیادت و از روند درمان وی پس از عمل پیوند قلب اطلاع یافت.

مهدی شادنوش مدیر دفتر پیوند وزارت بهداشت پس از این دیدار اظهار کرد: پیوند اعضا با کمک تیم اورژانس هوایی زیر یک ساعت اتفاق افتاد؛ این یکی از بزرگترین دستاوردهای بزرگ تیم سلامت کشور است که با همت سازمان اورژانس کشور و فراتر از وزارت بهداشت با نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی و همچنین نیروی انتظامی اتفاق افتاد.

شادنوش ادامه داد:‌ امروز پس از چند روز که پیوند قلب انجام شده حال بیمار خوب است و به بخش منتقل شده و  همچنان این قلب تپنده در بدن فردی دیگر به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

مدیر دفتر پیوند وزارت بهداشت افزود: جز عمل قلب دو تن دیگر هم پیوند کبد و کلیه را انجام دادند  و چهار خانواده و بیمار از رنج غیرقابل تصوری نجات پیدا کردند.

وی درباره پیوند اعضا بیان کرد: ‌امیدوارم این کار نهادینه شود و فضایی بوجود آید تا پیوندهای بیشتری انجام شوند؛ فعالیت‌های ایثارگرانیانه از چشم وزارت بهداشت پنهان نمی‌ماند و سعی می‌کنیم روند پیش برد برنامه‌هایمان بهتر شود.

شادنوش با اشاره به دستورالعمل وزارت بهداشت اظهار کرد: دستورالعملی ابلاغ شده است که بر اساس آن  حق فنی به  وزارت بهداشت می‌رسد و دغدغه اساسی  این حق از روی  دوش پزشکان بداشته می‌شود.

عملکرد خوب بیمارستان امام خمینی(ره)  از افزایش فوتی‌های حادثه علوم تحقیقات جلوگیری کرد

همچنین در ادامه مراسم پیرحسین کولیوند رئیس اورژانس کشور اظهار کرد: تحول خوبی در بیمارستان امام خمینی(ره) ایجاد شده است؛ در حادثه واژگونی اتوبوس دانشگاه آزاد اگر عملکرد خوب همکاران در بیمارستان بیمارستان امام خمینی(ره) نبود چندین تن جان خود را از دست می‌دادند و تلفات حادثه بیشتر می‌شد.

وی ادامه داد: بیمارستان امام خمینی(ره) در بحث پیوند اعضا فعالیت خوبی دارد و امروز فرصت خوبی است تا بتوانیم خدماتمان را ارتقا دهیم  این اولین تجربه همکاری اورژانس با گروه پیوند بود که با ابتکار عمل آقای شادنوش و تیم پیوند بیمارستان امام خمینی(ره) انجام شد.

رئیس اورژانس کشور اظهار کرد: تیم اورژانس به خوبی در این عملیات شرکت کرد و امیدوارم این همکاری‌ها  ادامه پیدا کنند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر