کد خبر: ۶۹۱۵۲۶۴
گروه : یزد » یزد
تاریخ انتشار: ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۹
نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی:

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی گفت: ساماندهی تفرجگاه تا مهر تفت نیازمند بخش خصوصی است.

تفرجگاه  تا مهر تفت به بخش خصوصی واگذار شودبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد ، کمال دهقانی فیروزآبادی نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی در جلسه بررسی مشکلات تفرجگاه تامهر روستای اسلامیه تفت گفت: این تفرجگاه باید به بخش خصوصی واگذار شود تا با سرمایه‌گذاری به مکانی مناسب تبدیل شود.

محمد محامدی فرماندار شهرستان تفت در این جلسه نیز گفت: با توجه به بارندگی‌های چند مدت اخیر در شهرستان تفت شاهد رشد چشمگیر حضور گردشگران در مناطق مختلف شهرستان به‌ویژه تفرجگاه‌های دره گاهان و تامهر هستیم.

وی افزود: ضرورت دارد با برنامه‌ریزی مناسب، ارائه خدمات لازم به مراجعه‌کنندگان به این تفرجگاه‌ها صورت گیرد و در مورد تفرجگاه دره کاهان با واگذاری این منطقه از منابع طبیعی و آبخیزداری به شهرداری تفت سامان‌دهی این مجموعه در دستور کار  شهرداری قرارگرفته و بخشی از هزینه‌های این ساماندهی با پیشنهاد شورای شهر تفت با اخذ عوارض ورودی از مراجعه‌کنندگان و بخشی دیگر با تخصیص اعتبار در بودجه شهرستان تأمین خواهد شد.

محامدی تصریح کرد: پیرامون تفرجگاه تامهر روستای اسلامیه گفت:  باید اقداماتی به‌ منظور سامان‌دهی این مجموعه صورت گیرد و بزرگ‌ترین مشکل کنونی این تفرجگاه نیز روشنایی این مجموعه است و نیاز است اقداماتی به‌ منظور رفع این مشکل صورت گیرد.

لزوم اختصاص اعتبار ویژه برای سامان‌دهی تفرجگاه تا مهر

محمد آخوندی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان یزد نیز در این جلسه بر لزوم اختصاص اعتبار ویژه برای سامان‌دهی تفرجگاه تامهر تأکید و اظهار داشت: تاکنون هزینه‌های زیادی برای تفرجگاه چشمه تامهر از سوی این اداره کل صورت گرفته و هزینه‌های نگهداری این مجموعه نیز بسیار بالااست و برای ساماندهی این تفرجگاه همکاری سایر ادارات و بخش خصوصی و دهیاری اسلامیه نیاز است.

در ادامه مسئولان از تفرجگاه چشمه تامهر روستای اسلامیه شهرستان  بازدید و مشکل روشنایی تفرجگاه چشمه تامهر با همکاری منابع طبیعی و آبخیزداری و در اولویت قرار گرفت.

چشمه  تامهر در فاصله ۶ کیلومتری شهر تفت و در کنار راه آسفالته یزد- شیراز واقع شده و ارزش و اهمیت گردشگری خاصی برای علاقه‌مندان دارد این چشمه غالباً از اوایل بهار تا اواخر تابستان دارای آب نسبتاً خوبی است.

انتهای پیام/ی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر