کد خبر: ۶۹۱۶۸۰۵
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۳
مرجع تقلید شیعیان مطرح کرد؛

آیت الله مکارم شیرازی گفت: مردم ایران با مردم افغانستان علاوه بر همسایگی، از تعامل و روابط دیرینه‌ای برخوردار هستند و لازم است این روابط روز به روز مستحکم‌تر شود.

روابط ایران و افغانستان تحکیم و گسترش یابد به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم؛ آیت الله ناصر مکارم شیرازی مرجع تقلید شیعیان در دیدار نصیر احمد نور سفیر سابق افغانستان در کشورمان، بر لزوم گسترش و تحکیم روابط دو کشور در عرصه‌های مختلف تأکید کرد.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران و افغانستان اشتراکات دینی، فرهنگی و زبانی دارند، گفت: مردم ایران با مردم افغانستان علاوه بر همسایگی، از تعامل و روابط دیرینه‌ای برخوردار هستند و لازم است این روابط روز به روز مستحکم‌تر شود.

استاد سطوح عالی حوزه اختلاف افکنی بین دو کشور و دو دولت را دسیسه دشمنان دانست و افزود: دشمنان بویژه آمریکایی‌ها می‌خواهند با سمپاشی و ایجاد بدبینی بین ایران و افغانستان جدایی بیندازند.

وی اسلام هراسی و ایران هراسی را تنها بخشی از توطئه دشمنان ذکر کرد و گفت: در این راستا غربی‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران دروغ‌های عجیب و غریبی را مطرح می‌کنند.

آیت الله مکارم شیرازی بیان داشت: وقتی اندیشمندان، نخبگان، خبرنگاران و صاحبنظران کشور‌های غربی به جمهوری اسلامی ایران سفر می‌کنند و از نزدیک واقعیات کشور ما را می‌بینند به این نکته اذعان می‌کنند که آنچه رسانه‌های غربی درباره ایران مطرح می‌کنند، دروغی بیش نیست.

وی در ادامه دشمنان دو کشور ایران و افغانستان را مشترک دانست و بیان داشت: آمریکا هم دشمن ایران و هم دشمن افغانستان است، بعد از شکست داعش و گروه‌های تروریستی در سوریه و عراق، آمریکایی‌ها به دنبال کمک به تروریست‌ها در افغانستان هستند؛ در این خصوص مقامات افغانستان باید هوشیار باشند.

این مفسر قرآن کریم یکی از اهداف غربی‌ها را استحاله فرهنگی افغانستان ذکر کرد و گفت: آمریکایی‌ها و غربی‌ها با کمک رسانه‌ها، بنگاه‌های تبلیغاتی و فضای مجازی می‌خواهند جوانان افغانستانی را به لحاظ فرهنگی دچار استحاله کنند و از این طریق زمینه اجرایی سازی طرح‌های شوم خود را مهیا سازند.

وی ابراز داشت: تا می‌توانید عنصر اسلامیت را تقویت کنید، اگر اسلام و دین مردم بویژه جوانان متزلزل شد، استقلال شما نیز در معرض خطر جدی خواهد بود.

آیت الله مکارم شیرازی در پایان از خدمات و تلاش‌های شش ساله سفیر جمهوری اسلامی افغانستان در کشورمان تقدیر کرد.

انتهای پیام/الف

روابط ایران و افغانستان باید مستحکم‌تر شود/ مراقب دشمن باشید

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر