کد خبر: ۶۹۱۸۴۹۳
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۶

رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی قم برای پیشگیری از سرقت خودرو و وسایل داخل آن توصیه هایی کرد.

توصیه‌های پلیس قم برای پیشگیری از سرقت خودرو به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم؛و به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ غلامعباس بلفکه،رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی قم با ارائه هشدارهای انتظامی پیرامون پیشگیری از سرقت خودرو از شهروندان خواست خودروی خود را حتی  برای لحظه كوتاهی با موتور روشن ترك نكنند.

وی ادامه داد:: خودروی خود را در وهله اول بایستی به لوازم ایمنی نظیر دزدگیر، سوئیچ مخفی، قفل فرمان، قفل پدال، قفل سوئیچی و سایر وسائل تأخیری و بازدارنده مجهز کنید.

وی افزود: خودروی خود را حتی برای دقایقی کوتاه در اختیار افرادی که شناخت کافی از آنان ندارید، نگذارید و همواره دقت کنید سوئیچ اتومبیل خود را بر روی درب آن جای نگذارید.

سرهنگ بلفکه ادامه داد: هنگام ترک اتومبیل از بسته بودن درب و شیشه‌ها اطمینان حاصل کرده و از پارک کردن اتومبیل خود در نقاط خلوت و تاریک خودداری کنید.

رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی نیروی انتظامی استان اضافه کرد: در حین گردش و تفریح خودروی خود را در مکانی امن و حتی المقدور در پارکینگ‌های مطمئن پارک کرده و وسیله خود را حتی برای لحظه کوتاهی با موتور روشن ترک نکنید.

وی بیان داشت: در زمان خروج از پارکنیگ ابتدا خودرو را خاموش کرده، سوئیچ را برداشته و سپس اقدام به بستن درپارکینگ کنید، چنانچه اتومبیل خود را در پارکنیگ یا حیاط منزل پارک می‌کنید حتماً کلیه درب‌های آن را قفل کرده و از گذاشتن سوئیچ بر روی آن جداً بپرهیزید.

سرهنگ بلفکه ابراز داشت: اگر اتومبیل خود را به علت نقص فنی هل می‌دهید، اجازه ندهید افراد ناشناس پشت فرمان بنشینند، چون امکان دارد زمینه سرقت خودروی شما فراهم شود.

رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی استان اعلام کرد: با اطمینان از اینکه فرزند خردسال شما در خودرو نشسته اتومبیل را رها نکنید، چرا که احتمال وقوع هر گونه حادثه ناگواری وجود دارد.

وی هشدار داد: هنگام ترک اتومبیل از بجای گذاشتن سنـد، کارت و سایر اوراق شناسایی در داخل آن خودداری کنید با این کار شما، سارقان به راحتی قادر به انتقال خودرو به سایر استان‌ها نخواهند بود.

سرهنگ بلفکه توصیه کرد: هنگام ترک اتومبیل از به جای گذاشتن سوئیچ و دسته کلید در داخل آن خودداری و چنانچه از افراد ناشناس اتومبیل خریداری کردید، نسبت به تعویض قفل درب‌ها و تجهیزات ایمنی آن اقدام کنید.

انتهای پیام/ش

راهکارهای پیشگیری از سرقت خودرو

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر