کد خبر: ۶۹۱۸۵۹۰
تاریخ انتشار: ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۷
رئیس اتاق بازرگانی ایران:

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: تلاطم‌های ارزی به عنوان یک موضوع اقتصادی در کشور قابل پیش بینی بود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، غلامحسین شافعی رئیس اتاق بازرگانی ایران در حاشیه نشست هم اندیشی دیپلماسی اقتصادی و تجاری با فعالان اقتصادی خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: نه تنها مشکلات ارزی قابل پیش بینی بود بلکه به دلیل انجام نشدن کار اصولی مقابله با این مساله مشکلات بیش از پیش بینی‌ها به وجود آورد.
وی افزود: یکی از سیاست‌های دولت در شرایط فعلی افزایش تعامل و مناسبات اقتصادی خارجی است و بخش خصوصی نیز از این سیاست پیروی می‌کند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران اضافه کرد: باید با همین سیاست در شرایط محدودیت‌های فعلی به کمک افزایش مبادلات اقتصادی با همسایگان موانع رفع و کمبود‌ها جبران شود.

وی با اشاره به موقعیت ویژه خراسان جنوبی موقعیت در مرز گفت: این وضع هم برای توسعه استان و هم برای رفع مشکلات کشور اهمیت دارد به همین منظور لازم است زیرساخت‌های خراسان جنوبی را با کشور افغانستان افزایش دهیم.

شافعی با بیان اینکه برخی زیرساخت‌های در مرز مشترک خراسان جنوبی و افغانستان نیاز به نوسازی و بهسازی دارد ادامه داد: علاوه بر آن بالا بردن گفتگو و مذاکرات با طرف خارجی نیز باید افزایش یابد.

وی یادآور شد: موضوع مرز‌های خراسان جنوبی با افغانستان از موضوعاتی مهمی است که همواره مورد توجه بوده که در همین رابطه رئیس جمهوری افغانستان با تبدیل شدن یزدان به مرز رسمی موافقت کرده است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت:، اما زیرساخت‌های مرز رسمی هنوز در یزدان آماده نیست و اتاق بازرگانی بیرجند تلاش فراوان انجام داده که امیدواریم در ایجاد امکانات مرزی و مکانیزه کردن مرز‌های خراسان جنوبی با افغانستان اقدامات اساسی صورت گیرد.

وی افزود: طرح مورد نظر استان خراسان جنوبی را اتاق بیرجند به اتاق ایران ارسال می‌کند و از این طریق اتاق بازرگانی در توسعه مبادلات مرزی و افزایش ظرفیت مرز‌ها مشارکت فعال خواهد داشت.

شافعی با بیان اینکه مشکلات تجار خراسان جنوبی از مشکلات تجار در سایر نقاط کشور منفک نیست تصریح کرد: این استان در سطح کشور از لحاظ فضای کسب و کار درجه بالاتری دارد و امنیت سرمایه گذاری در خراسان جنوبی بالاست که این موضوع از فرهنگ مردم نشات می‌گیرد.

وی با تاکید بر اینکه تجار با مشکلات عدیده و صدمات فراوان مواجه هستند گفت: اکثر این مشکلات از تصمیم‌های عجولانه و غیرکارشناسی دولت است، زیرا در این شرایط تحریم دولت به جای کمک موانع ایجاد می‌کند، اما تلاش‌ها بر این است که از این وضع جلوگیری شود.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران یادآور شد: اتاق ایران بعد از خروج آمریکا از برجام پیش بینی‌های لازم را انجام داده و همه فعالان بخش خصوصی موضوعات را مکتوب به دولت ارایه کردند، اما توجه به این نظرات در حد انتظار نبوده که باعث ضایعاتی برای کشور شده است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران صبح امروز (چهارشنبه) به منظور شرکت در نخستین همایش بین المللی گردشگری بیابان لوت به خراسان جنوبی سفر کرد.

شرکت در نشست هم اندیشی دیپلماسی اقتصادی و تجاری با فعالان اقتصادی از دیگر برنامه‌های سفر وی به خراسان جنوبی بود.

انتهای پیام / ا 

مرز‌های خراسان جنوبی با افغانستان از موضوعاتی مهمی است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر