سنگ قبرهای لاکچری‌پسند؛ از دیزاین با آب طلا تا مرمر صورتی چند میلیونی / اموات هم درگیر مد روز شدند + تصاویر

برخی برای فخر فروشی مقابل فامیل، حاضرند سنگ قبر چند میلیونی امواتشان را به رخ بکشند گویا دوران جاهلیت به پایان نرسیده است.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،  بار‌ها و بار‌ها از قیمت‌های مختلف و هزینه‌های متنوع مردن بخصوص در تهران، نوشته اند و گفته‌اند، اما اکثر آن‌ها معطوف به قیمت محل دفن است که در برخی قطعه‌های قدیمی و تک رقمی، به ده‌ها میلیون تومان هم می‌رسد، اما اگر بخواهید همه چیز در مردن تان گران و لوکس باشد، تنها محل دفن گران، کافی نخواهد بود و سایر اجزا نیز اهمیت ویژه‌ای دارد؛ مثلاً سنگ قبر!

لاکچری بازی به سنگ قبر هم سرایت کرد/ 50 میلیون تومان برای دیزاین با مرمر صورتی و آب طلا! +عکس

اگر این روز‌ها و به بهانه سال نو شمسی، سری به بهشت زهرا (س) تهران زده و چند قدمی پیاده در میان قطعه‌های مختلف طی کرده باشید، خواهید دید که برخی قبر‌ها با سایرین، تفاوت فراوانی دارد؛ چه از نظر شکل سنگ و حتی مرغوبیت آن. سنگ قبر‌هایی با رنگ و شکل‌های متفاوت، با طرح‌های خاص و شکل و شمایلی خاص‌تر از سایرین. انگار پز و موج لاکچری بودن به اینجا هم سری زده است.

وقتی محدودیتی برای قیمت سنگ قبر نیست

حالا که به رسم زیبای قدیم، سال نو بهانه‌ای است تا بیشتر به یاد گذشتگان باشیم، از این فرصت استفاده کرده و سری به یکی از سنگ فروشی‌های اطراف بهشت زهرا (س) می‌زنیم. مسئول سنگ فروشی می‌گوید همه مدل سنگی هست، اما طبق معمول، بستگی به جیب و سلیقه شما دارد. اما به طور کلی در تخمین قیمت سنگ قبر، نوع سنگ، ابعاد، ضخامت و طرح روی آن تعیین کننده است.

آقای رسولی می‌گوید: در حال حاضر، گرانیت نطنز اصفهان، گرانیت سیمین، گرانیت برزیلی، انواع سنگ مرمر سفید و صورتی و کرم سنگ‌هایی است که برای سنگ قبر استفاده می‌شود. البته سنگ‌های خاص، کیفیت ویژه‌تری دارند که قیمت آن هم متفاوت است. اصل این نوع سنگ ایتالیایی است و کمتر پیدا می‌شود. سنگ قبر برزیلی هم کیفیت خوبی دارد، اما متأسفانه در حال حاضر بیشتر آن‌ها چینی هستند که به اسم برزیلی فروخته می‌شوند.

اگرچه این روزها، بیشتر افراد سنگ گرانیت سیاه برای قبر‌ها استفاده می‌کنند، اما برخی برای خاص بودن، سنگ مرمر هرات را انتخاب می‌کنند. این سنگ با توجه به اینکه بسیار سفید و درخشان است جلوه خوبی دارد و برخی حاضرند هزینه چند برابری کنند تا از این سنگ برای مزار عزیزانشان استفاده کنند که قیمت این نوع سنگ با توجه به ابعاد و شکل آن متفاوت است، اما از ۱۵ تا ۲۵ میلیون تومان قیمت دارد.

لاکچری بازی به سنگ قبر هم سرایت کرد/ 50 میلیون تومان برای دیزاین با مرمر صورتی و آب طلا! +عکس

در مغازه دیگری، چندین مدل خاص سنگ وجود دارد با طرح‌های برجسته. صاحب مغازه که خود را صالح معرفی می‌کند می‌گوید: این گونه سنگ قبر‌ها بیشتر برای قبر‌های قدیمی در قطعه‌های قدیمی‌تر بهشت زهرا (س) استفاده می‌شود. البته در قطعه‌های جدید، مسئولان سخت‌گیری بیشتری برای استفاده از این نوع مدل سنگ‌ها اعمال می‌کنند. نمی‌شود هر شکل و ارتفاعی را برای سنگ انتخاب کرد، اما جنس سنگ محدودیتی ندارد بیشتر افراد برای خاص بودن جنس سنگ خاص را انتخاب می‌کنند.

وی می‌گوید: ما همه مدل مشتری در مغازه مان داریم. برخی به وصیت متوفی عمل می‌کنند و دنبال خریدن سنگ‌های گران یا ارزان هستند، برخی خودشان برایشان مهم است که سنگ خاص برای رفتگانشان سفارش بدهند، انگار که می‌خواهند با این کار نوعی ادای احترام یا ادای دین به آن فرد بکنند، شاید هم عذاب وجدان دارند و برخی هم شخصاً برای سفارش سنگ قبرشان می‌آیند. این افراد معمولاً اینقدر این موضوع برایشان مهم است که با وسواس بیشتری سنگ‌ها را سفارش می‌دهند حتی اینکه چه چیزی بر روی سنگشان نیز نوشته می‌شود هم برایشان مهم است.

"قدیم تعداد سنگ فروشی‌ها بسیار کمتر از امروز بود، اما از وقتی که سنگ‌های چینی و درجه ۲ و ۳ به بازار آمده است و به قول بچه‌ها همه چیز فست فودی شده تعداد سنگ فروشی‌ها هم زیاد شده‌اند. بسیاری از آن‌ها سنگ‌های چینی را به جای سنگ‌های اصل و درجه یک به مردم می‌فروشند. "

وی در جواب اینکه یک سنگ خوب باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد، می‌گوید: سنگ قبر باید یکدست و بدون خط باشد. سنگ سفید معمولاً دانه‌های آبی رنگ در درون سنگ قبر دارد. وجود لک و رگه زیاد در سنگ قبر از ارزش آن کم می‌کند. من همیشه به مشتری‌ها می‌گویم که موقع خرید پشت سنگ قبر را هم نگاه کنند تا ترک نداشته باشد.

ادامه می‌دهد: معمولاً برای سنگ‌های عادی یک تا ۳ روز بیشتر برای ارائه سفارش سنگ زمان نمی‌برد، اما برخی سنگ‌ها توسط مشتری سفارش داده می‌شود که گاه یک ماه هم باید برای پیدا کردن آن سنگ در بازار زمان صرف کنیم. مثلاً اخیراً یک مشتری داشتیم که خودش سنگ قبر خودش را سفارش داد، چراکه می‌خواست سنگ قبرش را به آمریکا ببرد.

لاکچری بازی به سنگ قبر هم سرایت کرد/ 50 میلیون تومان برای دیزاین با مرمر صورتی و آب طلا! +عکس

وقتی دلیل گران بودن برخی سنگ‌ها را از وی می‌پرسیم، در جواب می‌گوید: در حال حاضر در بازار پر شده است از سنگ‌های نامرغوب چینی که کاملاً مصنوعی هستند و بعد از یکی دو سال قرار گرفتن در آفتاب و باد و باران خراب می‌شوند. اما برخی سنگ‌ها طبیعی هستند و به همین خاطر است که قیمت بالایی دارند. ما سنگ‌هایی داریم که تا ۶۰-۷۰ میلیون تومان هم قیمت دارند.

وی تاکید می‌کند: حتی مشتری‌هایی داریم که تاکید دارند باید حتماً در سنگ قبری که برای نزدیکانشان سفارش می‌دهند از آب طلا در نوشته‌هایش استفاده کنیم که خود این موضوع هزینه بالایی دارد. البته بازار شب عید سنگ قبر نیز از بقیه روز‌های سال بهتر است. بسیاری از خانواده‌ها سال به سال یاد رفتگانشان نمی‌کنند شب عید که می‌شود می‌خواهند سنگ قبر‌ها را نو کنند تا شاید از شرمندگی پدر و مادر و رفتگانشان در بیایند.

وقتی سنگ قبر هم آپشن دار می‌شود!

اگر فکر می‌کنید انتخاب کردن سنگ قبر در میان هزاران مدلی که در بازار وجود دارد کار راحتی است سخت در اشتباه هستید. انتخاب با شماست، هر چقدر پول بدهید آش می‌خورید. هر چقدر پول بیشتری بدهید آپشن‌ها بیشتر می‌شود.

سنگ قبر مشکی یا سفید، طبیعی یا مصنوعی، دارای بالاسری یا بدون بالاسری، رنگ طلایی یا سفید یا قرمز نوشته، ضخامت سنگ، با گلدان یا بی گلدان، دارای جا شمعی یا بدون جا شمعی، عکس روی سنگ و مدل آن، حکاکی با دست یا لیزر، دارای قرنیز یا بدون آن، دو طبقه یا چند طبقه، کلاسیک یا ساده و ده‌ها آپشن دیگر که هنگام سفارس سنگ قبر می‌توانید آن‌ها را انتخاب کنید. هر کدام هم هزینه خاص و جداگانه‌ای دارد. مثلاً نوشتن روی سنگ از ۱۵۰ هزار تومان شروع می‌شود تا یک میلیون تومان اگر هم مواد خاص بخواهد بسته به ماده مصرفی قیمت تغییر می‌کند.

اگر بخواهید کمی خاص‌تر باشید، سنگ قبر را شیشه هم می‌اندازند، سکو هم در کنار سنگ می‌گذارند برای نشستن بازماندگان.

خاص‌ترین سنگ قبر‌های بازار

اما ماجرا به همین‌ها هم ختم نمی‌شود. با پیشرفت تکنولوژی و گسترش شبکه‌های اجتماعی، خدمات سنگ قبر، به فضای مجازی هم راه یافته است. مرتضی که قبلاً در یکی از همین فروشگاه‌های سنگ کار می‌کرده، در حال حاضر به صورت آنلاین ویزیتوری سنگ می‌کند. شماره‌اش به راحتی پیدا می‌شود و سریعاً شروع به صحبت درباره خدمات خود می‌کند. "مانند هر شغل دیگری سنگ قبر هم بالا و پایین دارد. شما هم می‌توانید به سنگ فروشی‌های ساده کنار خیابان بروید و سنگ‌های ۲۰۰ – ۳۰۰ هزار تومانی سفارش بدهید هم می‌توانید از طریق شبکه‌های اجتماعی سفارش سنگ قبر‌های چند میلیون تومانی بدهید. "

وی ادامه می‌دهد: در حال حاضر افراد دیگر مثل گذشته برای پیدا کردن سنگ خاص از این مغازه به آن مغازه نمی‌روند. شما با یک سرچ ساده به راحتی می‌توانید خاص‌ترین سنگ‌های مورد علاقه‌تان را پیدا کنید. خوبی این کار این است که افرادی که سنگ را سفارش داده‌اند برای اینکه آن را به اقوام و فامیل نشان دهند دست به دست آن را در فضای مجازی می‌چرخانند و این خود یک تبلیغ برای ما است.

لاکچری بازی به سنگ قبر هم سرایت کرد/ 50 میلیون تومان برای دیزاین با مرمر صورتی و آب طلا! +عکس

"بعضی از آن‌ها اینقدر این موضوع که سنگ قبری که برای خانواده شأن سفارش داده‌اند، به خوبی دیده شود را مهم می‌دانند که با سنگ قبر سلفی می‌اندازند و در فضای مجازی منتشر می‌کنند. "

وی ادامه می‌دهد: در حال حاضر سنگ مرمر صورتی گران‌ترین سنگ قبر بازار است. هر کسی آن را سفارش نمی‌دهد. بیشتر افراد بالاشهر و پولدارها. البته منظورم این نیست که همه پولدار‌ها اهل چشم و هم چشمی هستند، اما خوب برای خیلی از آن‌ها ۵۰ – ۶۰ میلیون تومان برای یک سنگ، عدد زیادی نیست.

از وی درباره اینکه آیا این سنگ‌ها با این قیمت دزدیده نمی‌شوند، گفت: البته خیلی از افرادی که این سنگ‌ها را سفارش می‌دهند مقبره خصوصی هم دارند، اما نمی‌خواهم دروغ بگویم چرا خیلی از این سنگ‌ها دزدیده هم می‌شوند، هرچند که امنیت بهشت زهرا هم خیلی خوب است. بسیاری از این سنگ‌ها این قابلیت را دارند که یک لایه از روی آن‌ها برداشته شود و دوباره استفاده شوند. اما خوب پیش آمده که برای یک قبر دوبار هم سفارش سنگ خاص داشته‌ایم. مثلاً چند سال پیش که سنگ ارزان‌تر بود، اما همان زمان هم ۱۰ میلیون تومان برای یک سنگ زیاد بود دو خانواده با هم دعوا داشتند که سه بار سنگ قبر پدرشان را عوض کردند و سه بار ۱۰ میلیون تومان پول دادند تا طرح خودشان باقی بماند.

"حتی بار‌ها در فضای مجازی و برخی سایت‌های فروش اجناس دست دوم دیده‌ام که سنگ قبر استفاده شده را برای فروش گذاشته‌اند. آن هم سنگ قبر‌هایی که میلیون‌ها تومان قیمت دارد و با قیمت‌های ناچیز ۱۰۰ -۲۰۰ هزار تومان برای فروش قرار داده‌اند. "

سنگ قبر ایرانی یا خارجی؟ مسئله این است

مثل هر جنس دیگری سنگ قبر‌ها نیز رقیب خارجی در بازار کم ندارند. از برخی فروشندگان درباره اینکه سنگ قبر ایرانی بهتر است یا خارجی می‌پرسیم که می‌گویند: بعضی سنگ‌های خارجی، مانند سنگ مزار هرات، سنگ مزار نانو طبیعی از سری سنگ‌های با کیفیت و مرغوب بازار سنگ بوده‌اند. اما سنگ‌های خوب از برند‌های درجه یک ایرانی در بازار سنگ وجود دارد که به لحاظ کیفیت و مرغوبیت با بسیاری از سنگ‌های وارداتی قابل مقایسه نیستند. سنگ‌های ایرانی به لحاظ کیفیت و زیبایی از بسیاری از سنگ‌های خارجی بالاتر هستند و از نظر ابعاد و سایز و قیمت از سنگ‌های خارجی بیشتر به سلیقه خریدار توجه دارد. برای اینکه سنگ‌های مزار خارجی در چند سایز و ابعاد که در کارخانه سازنده ساخته شده است وارد ایران می‌شوند، ولی سنگ‌های مزار درجه یک ایرانی در هر سایز و ابعاد و شکل و فرمی که خریدار سفارش دهد، فروشنده می‌تواند تحویل دهد.

لاکچری بازی به سنگ قبر هم سرایت کرد/ 50 میلیون تومان برای دیزاین با مرمر صورتی و آب طلا! +عکس

وی ادامه می‌دهد:، اما مهمترین نکته در مقایسه سنگ‌های ایرانی با خارجی قیمت خیلی ارزان‌تر سنگ‌های قبر ایرانی نسبت به مشابه خارجی‌اش است. شاید شما یک سنگ درجه یک ایرانی را چندین برابر ارزان‌تر از یک سنگ خارجی بخرید. همچنین به دلیل تنوع و وجود معدن‌های سنگ در جای جای کشورمان به لحاظ آب و هوا استقامت سنگ‌های ایرانی قابل توجه است. سنگ قبر‌های ایرانی در هر نوع آب و هوایی پایدارو مقاوم است. زمانی شما به بهشت زهرا (س) می‌روید اگر به مزار‌هایی که به سنگ مزار ایرانی مزین شده توجه کنید متوجه خواهید شد که سنگ‌های مزار ایرانی با قدرت و زیبایی در جای خود قرار گرفته‌اند. بسیاری از سنگ‌های ایرانی آنقدر با کیفیت هستند که حتی برخی از فروشنده‌ها با نام سنگ‌های خارجی به خصوص سنگ برزیلی آن را با چند برابر قیمت به فروش می‌رسانند.

تا گذارتان به آرامگاه‌های ابدی نیفتد، به خوبی درک نمی‌کنید آنجا هم دنیایی است برای خودش. اما بخشی از آن، دنیای دروغینی است که آدم‌های زنده، برای مردگان ساخته‌اند. دنیایی میان این دنیا و آخرت. معلوم هم نیست از این زرق و برق‌ها چه می‌خواهند؟ آرام کردن درون پر تلاطم خودشان بابت فرصت سوزی‌هایی که در روز‌های حیات بزرگترهایمان از دست داده‌ایم یا رقابت بی پایان برای کور کردن چشم عمو و عمه و خاله‌هایی که یک روز هم ما هم آن‌ها در همان یک وجب جا آرام خواهند گرفت.

هرچه هست، هنوز آن پایین، یک پارچه ساده بیشتر نمی‌توان برد حتی اگر سنگ و مزار، میلیون‌ها میلیون قیمت داشته باشد.

منبع:مشرق

انتهای پیام/

لاکچری بازی به سنگ قبر هم سرایت کرد/ ۵۰ میلیون تومان برای دیزاین با مرمر صورتی و آب طلا! 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها: تجملات ، سنگ قبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۵۵
در انتظار بررسی: ۰
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۳:۴۰ ۲۵ مرداد ۱۳۹۸
واقعا که
Iran, Islamic Republic of
میرباقری
۰۰:۳۷ ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۸
حتما مگین دارنگ وبرازندگی۰اینها۰ازدنیاوآخرت بیخبرند
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۲۲:۱۱ ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸
خوب چرا این همه پول خرج میکن برای سنگ خوب اون پول را خیرات کنن برای نیازمندان تابرای آخرت اون مرده توشه باشه.فرقی نداره سنگ گرون باشه یا ارزون همهما میریم زیر خاکی که همه میرن.حلا هی برین سنگ گرون لاکچری بخرین .آخر ش که چه
Iran, Islamic Republic of
رضا
۲۱:۳۰ ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸
کاش از این پول ها ۲۰ میلون ان رابه من بدهند که زندگیم راتکان می دهد.واز افسردگی نجات پیدا می کنم
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۸:۳۱ ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸
بعضی ها دیگه وجودشون و رفتارشون مایه شرمساریه
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۷:۴۳ ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸
توزیع نابرابر ثروت کشور میشود سنگ قبر طلا کوب و غذاهای روکش طلا دار بقیه ملت گرفتار بیمه و درمان و مسکن خدایا کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک کمک
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۷:۰۳ ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸
آخه واقعا این اسراف ها وجهالت ها به چه دردمرده می خوره غیرازاینکه بیشترباعث گرفتاریش بشه
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۴:۰۵ ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸
خدايا قبل از پولداري اول جنبه پولداري رو بده
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۳:۵۵ ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸
باید ابراهیم شویم تا اتش گلستان کنیم نه قارون زیر زمین رویم. اگر همین پول کرایه خانه نداری ویا دختر دم بختی بدهید درون قبر هم مثل بیرون رنگین می شود وگرنه گنج قارون مانع فرو رفتنش در زمین نشد
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۳:۱۹ ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸
سنگ قبرم گرون شد
Iran, Islamic Republic of
مرجان
۱۳:۱۰ ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸
در دوره آخر زمان ب فرموده امام صادق دعای غریق را بخوانیم تا در گرداب بلاها و کج فهمی های آخر زمان در امان باشیم.دعای غریق ..یا الله یا رحمن یا رحیم یا مقلب القلوب ثبت قلبی علی دینک
Iran, Islamic Republic of
دهه هشتادی
۱۲:۵۷ ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸
این دیگه ته ته ته جاهلیته ......
تهش ها !!!!
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۲:۴۷ ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸
ای بابا برید آخرتتونو درست کنید سنگ قبر طلا ضامن نجات از جهنم نیست.حداقل پول سنگ طلا رو بدید به چندنفر که به نون شبشون محتاجند.اینجوری بهشتی میشید
Iran, Islamic Republic of
هموطن
۱۲:۴۶ ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸
مایه تأسف است.. چرا خیلی ها بعد از فوت نمودن کسی، اینقدر براشون عزیز و دوست داشتنی میشه؟؟؟ غافل از اینکه نیازمند واقعی انسان زنده است.
Iran, Islamic Republic of
م
۱۲:۴۰ ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸
.خدایا همه ما عاقبت بخیر کن.
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۲:۳۱ ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸
به یقین دوزخ را خواهید دید.
Iran, Islamic Republic of
صمد.ج.ب
۱۲:۱۵ ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸
اگر هزاران گل وشاخه رز را برروی قبر بکاریم فقط زیبایی آن را خودمان می بینیم، غافل از اینکه یک متر زیر خاک چه خبر است.خودمان را بیش از این گول نزنیم.آن بهتر است که در زمان زنده بودن، قدر بدانیم و خوبی کنیم و خاطره ای شاد برجای بگذاریم.ووانمود نکنیم که نگاه کنید واقعا کسی که اینجا خوابیده آدم خوبی بوده.آدم خوب با خاطرهای خوش برای دیگران زنده و جاودان خواهد بود.نه با تزئین قبرش..
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۱:۵۳ ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸
حَتَّى زُرْتُمُ الْمَقَابِرَ ﴿۲﴾
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۱:۳۸ ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸
آقا یک فکری بحال این دنیا بکنید قیمت مسکن سرسام آور شده گفتید قیمتها ی خریدوفروش فروش رو حذف کردین تو سایت دیوار و شیپور اما تو توزیعات قیمتها داره ثبت میشه ......و قیمتهای اجاره خانه داره زندگی مردم رو از هم می‌پاشد قیمتها به دور از انصافه چرا کسی به داد مردم نمی‌رسه
-
کیوان
۱۲:۰۵ ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸
کی به داد برسه ؟
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۲:۳۴ ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸
خدا درست کنه
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۱:۳۸ ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸
آقا یک فکری بکنید خسته شدیم
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۲:۱۹ ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸
چشم خسته نباشي
Iran, Islamic Republic of
علیرضا قربانزاده
۱۱:۳۳ ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸
بخدا هر کی داشته باشه این کارو میکنه.
Iran, Islamic Republic of
sina
۱۲:۲۵ ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸
نه عزیز، هر کی این دنیا براش مهمتر از اون دنیا باشه این کار رو میکنه.
این کارها نشونه ی اینه که نمیدونن مرگ آخر خط برای این دنیاس و دیگه هیچ کاری برای اون بنده خدا فایده ای نداره (البته منظورم این دست کارهاس)
هرچند ممکنه این کار رو هم برای متوفی نمیکنن و اینم یه جور پز دادن برای خودشون هست
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۷:۳۹ ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸
خدایا صاحب خانه که جوابمون کرده این از این دنیامردن هم که خرج داره خدایا چرا دنیا و آخرت ماملت این شده
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۱:۳۰ ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸
إِنَّ ٱللَّهَ لَا يُحِبُّ كُلَّ مُخْتَالٍ فَخُورٍ. لقمان ١٨
قطعا خداوند هر خيال باف و فخر فروش را دوست نمى‌دارد
Iran, Islamic Republic of
عبداله
۱۱:۲۲ ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸
الان همه اونای که در ایام اربعین نظر می دادن و طرف دار فقرا بودن لال شده اند . خوب بگین دیگه چرا هزینه های ده ها میلیونی صرف کمک به فقرا نمی شه؟
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۰:۵۹ ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸
توزیع نابرابر ثروتهای کشور میشه این
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۰:۵۹ ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸
کاش این پول خیرات اون خدا بیامرز میکردند
Iran, Islamic Republic of
علی
۱۰:۵۲ ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸
زنده را تا زنده است باید بفریادش رسید
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۱:۴۳ ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸
احسنت. آدم ها وقتی می میرند عزیز می شن ولی تا زنده هستند کسی به دادشون نمی رسه.
Iran, Islamic Republic of
مرجان
۱۷:۲۷ ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸
این مدل کارها بیشتر بوی بد چشم و همچشمی را میدهد....
Iran, Islamic Republic of
مهدی90085
۱۰:۲۶ ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸
اکثر اون ها اگر زنده بودند وپای درد دلشون مینشستی میگفتند بچه های ما سالی یکبار هم سراغمون نمیامدند
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۰۹:۵۷ ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸
خدا به دادمون برسه...واقعا حماقت تاا کجاااااااااا؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۰۹:۵۳ ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸
ديگه مردن هم پولدار و فقير داره
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۰۹:۵۲ ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸
از ماست که بر ماست
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۰۹:۵۰ ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸
60 میلیون رو بده فقرا کلی صوا بشه
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۰۹:۵۰ ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸
عجب!
Iran, Islamic Republic of
عمار
۰۹:۴۲ ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸
سوره ۱۰۲: التكاثر - جزء ۳۰ : اعوذ باللّه من الشیطان الرجیم بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ به نام خداوند رحمتگر مهربان
أَلْهَاكُمُ التَّكَاثُرُ ﴿۱﴾ تفاخر به بيشترداشتن شما را غافل داشت (۱)
حَتَّى زُرْتُمُ الْمَقَابِرَ ﴿۲﴾ تا كارتان [و پايتان] به گورستان رسيد (۲)
كَلَّا سَوْفَ تَعْلَمُونَ ﴿۳﴾ نه چنين است زودا كه بدانيد (۳)

ثُمَّ كَلَّا سَوْفَ تَعْلَمُونَ ﴿۴﴾ باز هم نه چنين است زودا كه بدانيد (۴)
كَلَّا لَوْ تَعْلَمُونَ عِلْمَ الْيَقِينِ ﴿۵﴾ هرگز چنين نيست اگر علم‏اليقين داشتيد (۵)
لَتَرَوُنَّ الْجَحِيمَ ﴿۶﴾ به يقين دوزخ را مى ‏بينيد (۶)

ثُمَّ لَتَرَوُنَّهَا عَيْنَ الْيَقِينِ ﴿۷﴾ سپس آن را قطعا به عين‏اليقين درمى‏ يابيد (۷)

ثُمَّ لَتُسْأَلُنَّ يَوْمَئِذٍ عَنِ النَّعِيمِ ﴿۸﴾ سپس در همان روز است كه از نعمت [روى زمين] پرسيده خواهيد شد (۸)
صدق الله صدق الله العلي العظيم . التماس دعا و صلوات .
Iran, Islamic Republic of
محمد از گلستان
۱۳:۰۹ ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸
احسنت بر تو برادر.شیر مادرت حلالت باد.
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۰۹:۰۷ ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸
واقعا که
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۰۹:۰۷ ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸
خدا ما را به راه راست هدایت کند
Iran, Islamic Republic of
مرجان
۱۳:۰۸ ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸
آخر زمان است و دوره کج فهمی،،،،اشتباهی منفی دادم،مثبت
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۰۹:۰۰ ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸
هند مرده را میسوزونن
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۰۸:۵۵ ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸
اللّهُمَّ اغفِر لِلمُومِنینَ وَ المُومِنَاتِ وَ المُسلِمینَ وَ المُسلِمَاتِ

اَلاَحیَاءِ مِنهُم وَ الاَموَاتِ ، تَابِع بَینَنَا وَ بَینَهُم بِالخَیراتِ

اِنَّکَ مُجیبُ الدَعَوَاتِ اِنَّکَ غافِرَ الذَنبِ وَ الخَطیئَاتِ

وَ اِنَّکَ عَلَی کُلِّ شَیءٍ قَدیرٌ بِحُرمَةِ الفَاتِحةِ مَعَ الصَّلَوَاتِ
Iran, Islamic Republic of
ع ف
۱۰:۱۴ ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸
جناب بهتر است ترجمه اش را هم بنویسی مثل اینکه یادت رفته اینجا ایران است ...گوزلیم ( قشنگم ).
Iran, Islamic Republic of
کردری
۱۴:۴۸ ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸
گوزلیم (قشنگم) این دعای عربی اینقد معنیش مشخصه که دانش آموز پایه هفتم هم می تونه معنی کنه اصلا انگار فارسیه.
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۰۸:۵۳ ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸
پولدارها این کارا انجام میدن
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۰۸:۴۶ ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸
ان شاالله همه عاقبت بخیر شویم صلوات
Iran, Islamic Republic of
مرجان
۱۳:۰۸ ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸
اللهم صل علی محمد و آل محمد
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۰۸:۲۸ ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸
خواجه در ابریشم و ما در گلیم عاقبت ای دل همه ما در گلیم
Iran, Islamic Republic of
جواد
۰۸:۲۵ ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸
سلام وقت بخیر تمام این گرفتاری و بدبختی ما نا شکری هستش وسلام
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۰۸:۲۲ ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸
ای بابا وقتی مردی چه فرق داره سنگ باشه روت یا خشت .تازه خشت سبک تر هم است و راحت تر بلند میشی
Iran, Islamic Republic of
محمد از گلستان
۱۳:۱۵ ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸
با سلام به همه عزیزان. کاش این عزیزان که برای سن گ قبر عزیزانشون این همه هزینه میکنند برای یک بار هم شده کتاب معاد شهید دستغیب را مرور میکردند.خدایا عاقبت همه ما را ختم به خیر بگردان.امین
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر