کد خبر: ۶۹۲۳۳۳۶
گروه : زنجان » زنجان
تاریخ انتشار: ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۵

صداوسیمای مرکز زنجان امسال مانند سال‌های گذشته با ویژه برنامه‌های متعددی میهمان سفره‌های مؤمنین روزه دار در ماه مبارک است.

تدارک ویژه صداوسیمای مرکز زنجان برای ایام ماه مبارک رمضانبه گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از زنجان،معاونت سیما برنامه ریزی گسترده‌ای را برای ماه میهمانی خدا انجام داده است که اهم آن‌ها عبارتند از برنامه زنده جمع خوانی قرآن مجید با عنوان (ایشیقلی آیه لر) که همه روزه از ساعت ۱۸ بمدت ۶۰ دقیقه با حضور گسترده مومنان از محل حسینیه اعظم زنجان پخش خواهد شد.
 
قبل از شروع این برنامه سخنرانی مذهبی با موضوع آموزه‌های قرآن به مدت ۱۵ دقیقه پخش می‌شود و طبق هماهنگی صورت گرفته این مراسم در یکی از روز‌های ماه مبارک رمضان از شبکه سراسری شما نیز پخش خواهد شد.

ویژه برنامه افطاری تحت عنوان (رحمت آیی) هم بمدت ۶۰ دقیقه در لحظات روحانی اذان مغرب میهمان سفر‌های روزه داران عزیز خواهد بود. بهره مندی از صحبت‌های کارشناسی نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان، گزارش‌های ویژه جهت اشاعه فرهنگ سفره‌های ساده در افطار، مهمانان ویژه از مناطق مختلف استان، پخش گزارش از زندانیان جرایم غیرعمد جهت جلب مشارکت‌های مردمی در جشن گلریزان، وله‌های مختلف و. از آیتم‌های جذاب این برنامه می‌باشند.

در لیالی قدر و ایام شهادت مولی متقیان (ع)، راهپیمایی باشکوه روز قدس و عید سعید فطر نیز ویژه برنامه‌های مختلف پیش بینی شده که در برهه زمانی مناسب پخش خواهد شد.

امسال برای نخستین بار ویژه برنامه سحری تحت عنوان" اوباشدانلار" بمدت ۷۵ دقیقه بصورت زنده از محل مسجد جامع زنجان پخش خواهد شد.

۳۰ شب، ۳۰ مسجد عنوان دیگر ویژه برنامه تولیدی معاونت سیماست که سخنرانی و مراسم ادعیه ۳۰ مسجد زنجان را در شب‌های ماه مبارک رمضان پخش خواهد نمود.

نوجوانان عزیز هم میهمان برنامه «حافظان وحی» هستند که به معرفی کودکان و نوجوانان فعال در عرصه قرآنی می‌پردازد و آموزش روخوانی صحیح قرآن، ویژه این گروه سنی همه روزه بمدت ۱۵ دقیقه توسط مربیان دارالقرآن زنجان انجام خواهد شد.

سایر برنامه‌های روتین سیما مثل خانواده، بیزیم اللر، شهر قشنگ، مسجد اوشاقلاری، هوای تازه و. هم به فراخور موضوع حال و هوای رمضانی بخود می‌گیرند.

پخش سیما هم آیتم‌ها و برنامه‌های مختلفی را برای این ایام تأمین و تدارک دیده است. مستند‌های رمضان در استان‌ها، سلسله سخنرانی‌های آیت الله ناصری، سریال امام علی (ع) با دوبله به زبان ترکی که هر شب ساعت ۲۲ پخش خواهد شد و سریال سر دلبران نیز که هر روز ساعت ۱۷ به روی آنت خواهد رفت، از جمله مهمترین برنامه‌هایی هستند که در ایام ماه مبارک برای مخاطبان سیما تدارک دیده شده است.

معاونت صدا هم با برنامه ریزی‌های خوبی که در قالب ویژه برنامه‌های مختلف انجام داده است و به استقبال ماه صیام می‌رود.
اوباشدانلیق، عنوان برنامه ویژه لحظات ملکوتی سحر است که با آیتم‌هایی مانند دعای سحر، مناجات، مبحث کارشناسی و تفسیر، آداب و رسوم محلی و شرح دعای سحر، همه روزه بمدت ۷۰ دقیقه همراه سحرخیزان خواهد بود.

دیگر ویژه برنامه رادیو، افطارلیق نام دارد که همه روزه بمدت ۹۰ دقیقه، در زمان افطار پخش می‌شود و شامل آیتم‌هایی مانند آداب و رسوم سفره افطاری، تغذیه در ایام روزه داری نمایش، ادیعه، ارتباط با استان‌های مختلف، پرداخت به آداب و رسوم رمضان در شهرستانها، گزارش از زندان‌ها جهت کمک به آزادی زندانیان، گزارش مردمی، سخنرانی و. می‌باشد.

پخش مراسم جمع خوانی قرآن کریم به صورت زنده از حسینیه اعظم زنجان نیز یکی دیگر از برنامه‌های معاونت صدا در این ایام می‌باشد که هر روز به مدت یک ساعت پخش خواهد شد.

شبکه استانی صدا، برای شب‌های قدر و شهادت امیرالمومنین (ع) نیز برنامه‌های ویژه‌ای تدارک دیده است که در زمان مقرر پخش می‌شود.
فریاد رهایی، عنوان ویژه برنامه زنده پوشش زپروز جهانی قدس است که بمدت ۱۸۰ دقیقه بصورت زنده به سمع شنوندگان خواهد رسید.
در روز عید سعید فطر هم برنامه عید بندگی بمدت ۶۰ دقیقه با آیتم‌های شاد و متنوع همراه شنوندگان خواهد بود.

سایر برنامه‌های روتین رادیو از جمله سلام زنجان، یاشاییش، جوانه ها، شریعت یولی، آی ایشیقیندا و .. نیز هر کدام به فراخور موضوع با حال و هوای این ماه مبارک پخش خواهد شد.

معاونت اطلاعات و اخبار هم ضمن تولید گزارش‌ها و تفاسیر خبری با موضوعات فرهنگی و اجتماعی ویژه این ماه، به بررسی وضعیت بازار و نظارت‌های ویژه این ایام خواهد پرداخت.

در مجموع تلاش شده بتوان در این ایام لحظاتی سرشار از معنویت را برای روزه داران مومن فراهم گردد که امیدواریم رضایت خاطر مخاطبان گرامی جلب شود.
 
انتهای پیام/ن

 

 

برنامه ریزی شبکه اشراق برای ماه رمضان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر