کد خبر: ۶۹۲۳۸۷۰
تاریخ انتشار: ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰

استاندار خوزستان گفت: حادثه خط لوله ۴۲ اینچ نفت صادراتی امیدیه تلفاتی نداشت و در جریان این حادثه پنج نفر دچار مشکل تنفسی شدند که به بیمارستان اعزام و درمان شدند.

حادثه خط لوله ۴۲ اینچ نفت صادراتی امیدیه تلفاتی نداشت به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ،  غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان گفت: خط لوله ۴۲ اینچ نفت صادراتی امیدیه به اهواز با آنکه در حال تعمیر بود، به دلیل برخورد لودر و نشت نفت به بیرون دچار حریق و انفجار شد که برای جلوگیری از گستردگی حادثه انفجار، شیر خط لوله نفت و گاز مجاور را بستیم، ولی باید مقدار نفت و گازی که در لوله‌ها هست، به طور کامل بسوزد تا بعد از آن بتوان تعمیرات را آغاز کرد.

وی توضیح داد: به دلیل نزدیکی خط لوله ۱۲ اینچی گاز مایع به محل حادثه، این خط نیز دچار حادثه شده است.

وی گفت: خوشبختانه حادثه مذکور تلفات جانی نداشته و یک روستا که در نزدیکی این خط لوله قرار داشته تخلیه شده و هیچ مشکل خاصی برای اهالی آنجا به وجود نیامده است.

فرماندار امیدیه نیز گفت: با توجه به کاهش مقدار نفت باقی مانده در این خط لوله، پیش بینی می‌شود تا عصر امروز این آتش سوزی به طور کامل مهار و اطفا شود.
مهران رفیعی   اظهار داشت: در پی این حادثه روستای صالح آباد که در نزدیکی خط لوله و در فاصله ۵۰ متری آن واقع شده به طور کامل تخلیه شد.

وی با بیان این که این روستا تنها دارای سه خانوار است توضیح داد: دام‌های روستاییان نیز از محل تخلیه شده اند.

فرماندار امیدیه ادامه داد: با توجه به اینکه خانه‌های روستا بلوکی هستند، خسارت وارد شده هنوز مشخص نیست هر چند به نظر میرسد خسارت‌ها جزیی باشد، ولی پس از مهار کامل آتش اعلام می‌شود.

وی گفت: در حال حاضر نیز نفت موجود در لوله کاهش پیدا کرده که پس از سوختن کامل این نفت عملیات تعمیر آغاز می‌شود.

گفتنی است:ظهر امروز براثر برخورد یک لودر با خط انتقال نفت ۴۲ اینچ امیدیه به اهواز در حین تعمیر، این خط دچار آتش سوزی شد.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/س

انفجار در خط انتقال نفت امیدیه

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر