کد خبر: ۶۹۲۴۴۶۴
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۳
دادستان کرمانشاه؛

دادستان کرمانشاه گفت:مراعات شئون خاصه ماه رمضان از جمله حقوق اجتماعی عامه مردم است و شعبه ویژه دادیاری جهت جرائم مربوط به روزه خواری اختصاص یافته است.

مراعات شئون خاصه ماه رمضان از جمله حقوق اجتماعی عامه مردم استبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ، محمدحسین صادقی دادستان کرمانشاه  تقارن بهار طبیعت و بهار طینت را فرصتی مغتنم برای قرار دادن جسم و جان در معرض نسیم روح افزای طاعت دانست و گفت: امیدواریم که همگان از نعمات و برکات روزه داری در این ماه که از اعاظم فرایض خاصه الهی است بهره‌مند باشیم چرا که روزه از آن حی متعال و پاداش روزه دار نیز با اوست.

وی به اهمیت این ماه در حدیث قدسی اشاره کرد و گفت: شرع مقدس علاوه بر تکالیف فردی که به روزه داران در این ماه داده، دستوراتی نیز در راستای حفظ حرمت ماه مبارک نسبت به کسانیکه به هر دلیل قادر به روزه داری نیستند صادر فرموده است.

دادستان کرمانشاه افزود: در این راستا روزه ماه رمضان تنها یک عبادت فردی نیست و مراعات شئون خاصه‌ی این ماه از جمله حقوق اجتماعی عامه مردم است و انتظار می‌رود که تمامی شهروندان منزلت ویژه این ماه پر فیض و برکت را به طور اخص مراعات فرمایند.

وی با بیان اینکه آثار حفظ حرمت این ماه سایه رحمت الهی را بر سر جامعه مسلمین افکنده خواهد کرد، اعلام کرد: اقدامات و تمهیدات فرهنگی و قضایی ویژه‌ای در رابطه با پیشگیری از وقوع جرائم مربوط به روزه خواری و مجازات متخلفین پیش‌بینی شده است.

صادقی تاکید  به ضابطین ستاد امر به معروف ونهی از منکر درباره اقامه این دو فریضه بصورت خاص در ماه رمضان در رابطه با روزه داری یا خدای ناکرده روزه خواری از جمله این تمهیدات است.

وی گفت: همچنین نظارت بر کار رستوران‌ها و غذاخوری‌ها توسط ضابطین مربوطه جهت عدم فعالیت آن‌ها در روز‌های ماه مبارک به استثنای اماکنی که دارای مجوز از مراجع قانونی می‌باشند آن هم به جهت رفاه حال مسافران و ... را در ماه مبارک رمضان خواهیم داشت.

دادستان کرمانشاه تاکید کرد: از آنجا که روزه خواری شکستن حریم الهی است یک شعبه ویژه دادیاری جهت جرائم مربوط به روزه خواری و هتک حرمت این ماه اختصاص پیدا نموده است.

وی در پایان یادآور شد: ایجاد گشت سیار متشکل از نمایندگان سازمان میراث فرهنگی، اطاق اصناف، معاونت غذا وداروی دانشگاه علوم پزشکی، مرکز بهداشت، سازمان تعزیرات حکومتی، نیروی انتظامی وسازمان دامپزشکی در معیت دادیار ویژه وگشت زنی به صورت متناوب درسطح شهرجهت جلوگیری از وقوع جرائم خاص در رابطه با ماه مبارک رمضان اعم از روزه خواری یا جرائم مربوط به اماکن، تخلفات بهداشتی، تعزیراتی وغیرهم وبرخورد قانونی وفوری با متخلفین اقدام مهم دیگر برای این ماه پر خیر و برکت است.

 انتهای پیام / ا


روزه خواری شکستن حریم الهی است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر