کد خبر: ۶۹۲۴۸۶۶
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۹
در دیدار بسیج اساتید کشور با رئیس دانشگاه آزاد مطرح شد؛

رئیس دانشگاه آزاد گفت: غرب تمام همت خود را بکار بسته است تا دانشگاه در جمهوری اسلامی دور از دسترس نیرو‌های انقلابی باشد.

در بازدید رئیس دانشگاه آزاد از بسیج اساتید تاکید شدبه گزارش  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، مجتبی زارعی رئیس سازمان بسیج اساتید کشور در دیدار رئیس دانشگاه آزاد با هیئت رئیسه این سازمان درباره رویکرد تحولی بسیج اساتید و نوسازی علمی فرهنگی دانشگاه آزاد، با اشاره به کمک به روند تحولی و نشاط آفرینی علمی و فرهنگی در این دانشگاه اظهار کرد: برقراری نسبت میان علم و آموزش و شکوفایی مزیت‌های دانشگاهی در مناطق مختلف کشور، اقدامی ضروری و شایسته‌ است که امیدواریم پیوند این رویکرد حل المسائلی و نوسازی‌های علمی در دانشگاه آزاد برای مردم نویدبخش و کارساز باشد.

زارعی با اشاره به راه اندازی اندیشکده‌های راهبردی و گروه‌های مسئله محور و مرتبط با مسائل یک زیست بوم در کشور گفت: روند تحولی دانشگاه آزاد و روند تاسیس گروه‌های مسئله محور در بسیج اساتید می‌تواند در ضمن پرورش نیرو‌های انسانی زبده و کارآمد برای بهبود اقتصادی و اجتماعی کشور مفید باشد.

همچنین محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد در این دیدار گفت: به اعتقاد من غرب تمام همت خود را بکار بسته است تا دانشگاه در جمهوری اسلامی دور از دسترس نیرو‌های انقلابی باشد. دانشگاه در غرب از ابتدای شکوفایی خود، هم نیاز‌های درون دانشگاه و هم بیرون دانشگاه را برآورده می‌کرده است.

وی در ادامه گفت: در دانشگاه آزاد تغییر و تحولات تنها در "صورت" نخواهد بود بلکه تغییر در "سیرت" این دانشگاه در افق تمدنی نیز در دستور کار ما قرار دارد به نحوی که تناسب محتوا با قالب رعایت شود. کما اینکه در "طرح پایش نظام موضوعات علمی کشور" همین موضوع را دنبال می‌کنیم.

طهرانچی در ادامه افزود: دانشگاه آزاد با در اختیار داشتن ۳۰ هزار عضو هیئت علمی و یک میلیون و دویست هزار دانشجو ظرفیت عظیمی در اختیار دارد که تلاش خواهد شد این امکان بزرگ در تولید قدرت و ثروت به کار گرفته شود.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره اینکه کشور باید آرایش جنگی به خود گیرد گفت: دریافت ما در دانشگاه آزاد هم این است که باید آرایش جنگی به خود بگیریم. از این رو بدون تعارف با افراد و سلایق سیاسی وظیفه خود می‌دانیم که علیرغم وجود فشار‌های فراوان، تغییرات لازم را به سود کشور و با افق تمدنی در این دانشگاه مهم ایجاد کنیم.

رئیس دانشگاه آزاد درباره مهمترین زمینه‌های همکاری میان بسیج اساتید و دانشگاه آزاد گفت: نظام موضوعات علمی در کشور بصورت جدی در دانشگاه آزاد پیگیری شده و در سال ۹۸ تمامی دانشجویان تحصیلات تکمیلی تلاش خواهند کرد موضوعات پایان نامه‌های خود را با توجه به احصای مسائل تعیین شده به پیش برند و در راه حل مسائل کشور گام بردارند؛ ما تمامی زیرساخت‌های نرم افزاری این کار را نیز فراهم کرده ایم.

طهرانچی در ادامه با نزدیک دانستن این برنامه در دانشگاه آزاد با اندیشکده‌های راهبردی بسیج اساتید کشور از بسیج اساتید درخواست کرد نماینده‌ای در جلساتی که زیرنظر رئیس دانشگاه اداره می‌شود معرفی کند و ادامه داد: دانشگاه آزاد می‌خواهد اقتصاد هر شهر را با دانشگاه آن شهر و دانشگاه‌های جوار صنعت گره بزند. موضوعاتی که برای هر شهر اولویت دارد مانند چرم، کیف و کفش در تبریز یا نساجی در یزد و مواد و انرژی در واحد تهران مرکز و غیره را در نظام موضوعات قرار دادیم و تمام دانشجویان از سراسر کشور می‌توانند به آن موضوع در قالب پایان نامه بپردازند. هم اکنون نیز از چند مرکز در کشور سفارش موضوعات دریافت شده است که امیدواریم بتوانیم با کمک بسیج اساتید که در دورۀ تحولی خود با اندیشکده‌ها و گروه‌های مسئله محور بر این چرخه در استان‌ها و شهرستان‌ها و پایتخت تاکید دارد، گام‌های بزرگی در کشور برداریم.

انتهای پیام/

اظهارات طهرانچی در بازدید از سازمان بسیج اساتید کشور

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر