کد خبر: ۶۹۲۵۳۴۳
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۷
۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۷
کد خبر : ۶۹۲۵۳۴۳
گروه : فارس » شیراز

معاون فرهنگی اداره فرهنگ و ارشاد فارس از افتتاح گذر فرهنگ و هنر شیراز در یادروز حافظ خبر داد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، مهدی امیدبخش معاون فرهنگی و امور رسانه ‎‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد فارس با اشاره به آغاز فاز اجرایی گذر زند تحت عنوان "گذر فرهنگ و هنر"، اعلام کرد که برابر پیش‌بینی‌ها این گذر در یادروز حافظ در سال ۹۹ به افتتاح و بهره‌برداری می‌رسد.

وی با اشاره به طرح تبدیلی گذر زند به گذر فرهنگ و هنر بیان کرد: این طرح که برنامه‌های کلان وزارت ارشاد بوده در حال حاضر وارد فاز اجرایی شده است.

امید بخش هدف از اجرای این طرح را رونق کسب و کار فرهنگی عنوان کرد و گفت: اگر این کار توسط هنرمندان انجام شود بی‎شک در معیشت آن‌ها هم تاثیرگذار خواهد بود.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد فارس اضافه کرد: دبیرخانه‌ای تحت عنوان کسب و کار‌های فرهنگی و هنری توسط وزیر ارشاد با تیمی کاملا تخصصی ایجاد و آیین‌نامه آن به شهرستان‌ها اعلام شد.

امیدبخش ادامه داد: فارس جزو پنج استان نخست کشور است که اقدام به اجرای طرح‌هایی پیرو این آیین‌نامه کرده است.

وی عنوان کرد: با همکاری شهرداری شیراز شش مکان انتخاب شد که در مهرماه سال گذشته با حضور تیم اعزامی وزیر ارشاد گذر زند به عنوان موقعیت نهایی در نظر گرفته شد.

معاون اداره‌کل ارشاد و فرهنگ اسلامی فارس افزود: با یک سرمایه‌گذار در قالب تیم تخصصی و معماری شهرداری شیراز برای اجرای این طرح رایزنی شده، اما در عین حال از سرمایه‌گذاران علاقمند نیز دعوت به همکاری می‌شود.

امیدبخش گفت: با توجه به اینکه در آیین‌نامه ابلاغی وزارتخانه متبوع سالن‌های سینما و تئاتر نیز دیده شده است، اما اولویت با احیای رشته‌هایی مانند قلم‌زنی، خاتم و گل و مرغ است که یا منسوخ شده و یا از یاد رفته‌اند.

وی تصریح کرد: با ایجاد گذر فرهنگ و هنر درصددیم تا برنامه‌ریزی‌ها در قالب بسته‌ای فرهنگی برای گردشگران به ویژه گردشگران خارجی ارائه شود که در این باره با انجمن صنفی گردشگری رایزنی شده است.
انتهای پیام/م

افتتاح گذر فرهنگ و هنر شیراز

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر