کد خبر: ۶۹۲۸۷۳۹
گروه : گیلان » رشت
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۹
معاون بهبود تولیدات سازمان چای:

معاون بهبود تولیدات سازمان چای کشور گفت: ۲۰ هزار و ۶۵۰ تن برگ سبز چای از چایکاران استان‌های گیلان و مازندران خریداری شده است.

۲۰ هزار تن برگ سبز چای از چایکاران شمالی کشور خریداری شدبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت ، خیرالله امیری معاون بهبود تولیدات سازمان چای کشور با اشاره به چین بهاره برگ سبز چای در باغات چای شمال کشور، اظهار کرد: از چهارم اردیبهشت تاکنون بیش از ۲۰ هزار و ۶۵۰ تن برگ سبز چای از چایکاران استان‌های گیلان و مازندران خریداری شده است.

وی با بیان اینکه ارزش اقتصادی برگ‌های سبز چای خریداری شده ۶۷۵ میلیارد ریال است، افزود: تاکنون حدود ۱۶۰ میلیارد ریال آن به حساب چایکاران واریز شده و طی هفته جاری روند پرداخت‌ها ادامه خواهد داشت.

امیری در ادامه با اشاره به اینکه قدر سهم کارخانجات از خرید برگ سبز چای ۵۴ درصد و مابقی نیز از سوی دولت پرداخت می‌شود، گفت: خوشبختانه روند قدر سهم کارخانجات در پرداخت به موقع مطالبات چایکاران راضی کننده است.

معاون بهبود تولیدات سازمان چای کشور با اشاره به اینکه امسال برداشت برگ سبز چای از چهارم اردیبهشت ماه آغاز شده است، بیان کرد: امسال ۱۵۷ کارخانه چایسازی در استان‌های گیلان و مازندران در خرید برگ سبز چای مشارکت می‌کنند.

وی همچنین به قیمت تضمینی خرید برگ سبز چای نیز اشاره کرد و افزود: امسال قیمت هر کیلو برگ سبز چای درجه یک ۳۲ هزار و ۷۵۰ ریال و درجه دو ۱۸ هزار و ۴۹۲ ریال تعیین شده است.

گفتنی است استان‌های گیلان و مازندران ۳۲ هزار هکتار باغ چای دارند که ۹۰ درصد چای در گیلان و بقیه در مازندران تولید می‌شود.

منبع مهر

انتهای پیام/ف

خریداری ۲۰ هزار تن برگ سبز چای از چایکاران شمالی کشور

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر