کد خبر: ۶۹۲۸۹۸۵
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۰

رییس اداره امور مراتع اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان از اختصاص ۲ میلیارد تومان اعتبار برای بخش مرتع خبر داد.

اسلام بهرامی رییس اداره امور مراتع اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از  هرمزگان ، گفت: امسال ۲ میلیارد تومان از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی برای بخش مرتع اختصاص یافته است.

وی افزود: این میزان اعتبار برای اجرای عملیات اصلاحی و احیایی به منظور تقویت پوشش گیاهی مراتع و حفر و تجهیز چاه مالداری، ساخت آبشخور دام، حفاظت و قرق مراتع هزینه می‌شود.

رییس اداره امور مراتع اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان گفت: از محل اعتبارات استانی طرح‌هایی مانند بهبود اصلاح مراتع اجرا می‌شود که پیش بینی امسال برای اعتبارات استانی ۱۵۰ میلیون تومان است که در کمیته‌های برنامه ریزی استانی و شهرستانی بررسی و مصوب می‌شود و از مرداد ماه ابلاغ می‌شود.

بهرامی افزود: پارسال طرح احیا و اصلاح مراتع شامل اجرای طرح ذخیره نزولات آسمانی در سطح ۱۰۰ هکتار با مجموع اعتبار ۱۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات استانی اجرا شد.

رییس اداره امور مراتع اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان گفت: طرح مدیریت پایدارمراتع که تمام عملیات مدیریتی شامل نظارت بر اجرای طرح‌های مرتعداری و کنترل و خروج دام است نیز از محل اعتبارات ملی که نیمه اول امسال ابلاغ می‌شود اجرا می‌شود.

بهرامی گفت: پارسال از محل اعتبارات ملی ۱۰۰ میلیون تومان برای نظارت بر اجرای طرح‌های مرتعداری در سطح استان هزینه شد که پیش بینی می‌شود امسال این مبلغ ۵۰ درصد افزایش داشته باشد.

بیش از ۴ میلیون هکتار از سطح استان هرمزگان را مراتع تشکیل می‌دهد که ۷۰۰ هکتار آن را مراتع درجه یک، ۲۱۰ هکتار آن را مراتع درجه دو و ۳ میلیون و ۸۸۰ هزار هکتار آن را مراتع فقیر تشکیل می‌دهد.
انتهای پیام/ز


اختصاص اعتبار به بخش مرتع در هرمزگان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر