کد خبر: ۶۹۲۹۰۹۴
گروه : بوشهر » بوشهر
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۸
۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۸
کد خبر : ۶۹۲۹۰۹۴
گروه : بوشهر » بوشهر

رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش محیط زیست بوشهر می‌گوید: پرندگان همواره در معرض آسیب جدی زباله‌های پلاستیکی قرار دارند و مرگ‌ومیر‌های ناشی از آلودگی‌های پلاستیکی گواه این واقعیت است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر، خسرو درویشی به مناسبت بیستم اردیبهشت روز جهانی پرندگان مهاجر افزود: همه ساله دست‌کم دو روز از سال به نام روز جهانی پرندگان مهاجر در همه دنیا گرامی داشته می‌شود که یکی از آن‌ها مصادف با بیستم اردیبهشت است.

وی ادامه داد: شعار امسال این روز «راه حلی باشید برای آلودگی پلاستیک» در نظر گرفته شده و لازم است که همه برای کاهش این معضل زیست محیطی همکاری کنند.

رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش محیط زیست بوشهر بیان کرد: پرندگان و از جمله گونه‌های مهاجر همواره در معرض آسیب جدی زباله‌های پلاستیکی هستند و مرگ و میر‌های ناشی از تغذیه یا گرفتاری آن‌ها در این آلودگی‌ها این واقعیت را تائید می‌کند.

درویشی با اشاره به کار‌های فرهنگی و زیست محیطی صورت گرفته در سال‌های اخیر برای کاهش تولید زباله‌های پلاستیکی، گفت: کار‌هایی به منظور استفاده کمتر از پلاستیک و در پی آن کاهش تولید زباله‌های پلاستیکی که تجزیه آن‌ها قرن‌ها زمان می‌خواهد، در استان بوشهر صورت گرفته که امید است با توجه همگان شاهد کاهش هر چه بیشتر آثار سوء این معضل به ویژه بر روی حیات پرندگان مهاجر باشیم.

وی با اشاره به میزبانی استان بوشهر از گونه‌های مختلف پرندگان، گفت: استان بوشهر با مساحت حدود ۲۳ هزار و ۱۶۳ کیلومتر مربع، ۱.۴ درصد مساحت کشور را به خود اختصاص داده و با توجه به ویژگی‌های اقلیمی کوهستانی، ساحلی، تالابی، جنگلی، رودخانه‌ای و دشتی گونه‌های متنوعی از وحوش در زیست‌بوم‌های متنوع آن زندگی می‌کنند که پرندگان و به‌خصوص پرندگان مهاجر طیف وسیعی از آن‌ها را تشکیل می‌دهند.

رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش محیط زیست بوشهر افزود: پرندگان مهاجر در استان بوشهر شامل دو گروه پرندگان مهاجر زادآور تابستان گذران و پرندگان مهاجر نیمه زمستانه آبزی و کنار آبزی هستند که گروه اول مهاجرت خود را از اوایل بهار به مناطق جزیره‌ای و ساحلی استان آغاز می‌کنند و بیشترین میزان زادآوری را جزایر نخیلو، ام الگرم و خان در پارک ملی دریایی دیر- نخیلو دارند.

درویشی یادآور شد: انواع پرستو‌های دریایی کاکلی بزرگ و کوچک و پشت تیره و همچنین سلیم خرچنگخوار و اگرت ساحلی بارزترین این گونه‌ها هستند.

وی گونه مهم هوبره و پرندگان شکاری را از دیگر پرندگان مهاجر به استان عنوان کرد و گفت: گروه دوم پرندگان مهاجر استان شامل پرندگان زمستان گذرانی هستند که از اواسط پاییز تا اوایل بهار در مناطق تالابی و ساحلی استان حضور دارند و انواع سلیم‌ها، باکلان، پلیکان و فلامینگو از جمله آن‌هاست.

انتهای پیام/ک

روز جهانی پرندگان با شعار «راه حلی باشید برای آلودگی پلاستیک» 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر