کد خبر: ۶۹۲۹۸۶۲
گروه : مرکزی » اراک
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۶

۲۰ کیلوگرم تریاک در عملیات پلیس در شازند کشف شد.

کشف ۲۰ کیلوگرم مواد مخدر  در شازندبه گزارش خبرنگارگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اراک؛ سرهنگ چگنی رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی استان مرکزی از کشف  مواد مخدر در  شهرستان شازند خبر داد.

وی گفت: ۲۰ کیلوگرم تریاک در عملیات پلیس در شازند کشف شد.

وی  در مورد نحوه این عملیات اظهار داشت : دو توزیع کننده مواد مخدر در حال انتقال مقدار ۲۰ کیلوگرم تریاک در عملیات پلیس در یکی از محورهای مواصلاتی شهرستان شازند دستگیر شدند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت : در این عملیات دو خودرو نیز توقیف شد و جهت انجام تشریفات قانونی به پارکینگ منتقل شد.

بنابر ماده ۵ قانون مبارزه با مواد مخدر، هرکس تریاک و دیگر موادمخدر را خرید، نگهداری، مخفی یا حمل کند با رعایت تناسب و با توجه به مقدار مواد و تبصره ذیل همین ماده به مجازات‌های زیر محکوم می‌شود:

۱. تا پنجاه گرم، تا سه میلیون ریال جریمه نقدی و تا پنجاه ضربه شلاق.

۲. بیش از پنجاه گرم تا پانصد گرم، پنج تا پانزده میلیون ریال جریمه نقدی و ده تا هفتاد و چهار ضربه شلاق.

۳. بیش از پانصدگرم تا پنج کیلوگرم، پانزده میلیون تا شصت میلیون ریال جریمه نقدی و چهل تا هفتاد و چهار ضربه شلاق و دو تا پنج سال حبس.

۴. بیش از پنج کیلوگرم تا بیست کیلوگرم، شصت تا دویست میلیون ریال جریمه نقدی و پنجاه تا هفتاد و چهار ضربه شلاق و پنج تا ده سال حبس و در صورت تکرار برای بار دوم علاوه بر مجازات‌های مذکور، به جای جریمه مصادره اموال ناشی از همان جرم، و برای بار سوم اعدام و مصادره اموال به استثناء هزینه تأمین زندگی متعارف برای خانواده محکوم.

۵. بیش از بیست کیلوگرم تا یکصدکیلوگرم، علاوه بر مجازات مقرر در بند ۴ به ازاء هر کیلوگرم دو میلیون ریال به مجازات جزای نقدی مرتکب اضافه می‌گردد و در صورت تکرار اعدام و مصادره اموال ناشی از همان جرم

انتهای پیام / الف

۲۰ کیلو گرم تریاک در شازند کشف و ضبط شد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر