کد خبر: ۶۹۲۹۸۹۹
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۶
علیخانی در جمع خبرنگاران مطرح کرد؛

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر تهران درباره افزایش نرخ کرایه تاکسی‌ها توضیحاتی داد.

سقف افزایش نرخ کرایه تاکسی‌ها ۲۳ درصد است/  افزایش کرایه‌ها باید برابر با نرخ تورم باشدبه گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، محمد علیخانی رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر تهران در یکصد و چهلمین جلسه شورای شهر تهران که امروز (یکشنبه بیست و دوم اردیبهشت ماه) برگزار شد، در خصوص سرنوشت افزایش قیمت‌های متفاوت خطوط تاکسی در تهران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سخنان شهردار در مورد افزایش ۲۳ درصدی نرخ کرایه تاکسی صحیح است، البته باید به این نکته توجه کرد که تاکسی‌ها از هیچگونه یارانه‌ای استفاده نمی‌کنند، اما در خصوص مترو و اتوبوس دولت موظف به پرداخت یارانه است، اما از آنجایی که تاکسی‌ها شخصی هستند، هیچگونه یارانه‌ای دریافت نمی‌کنند و با تورمی که داریم این ۲۳ درصد با توجه به هزینه‌های آن‌ها مبلغ زیادی نیست.

وی با اشاره به مصوبه شورا مبنی بر اینکه میزان افزایش نرخ کرایه باید برابر با نرخ تورم باشد، افزود: با این فرمول نرخ تورم ۲۷ درصد بود، اما با رفت و آمدی که بین فرمانداری و دولت صورت گرفت، نرخ کرایه ۲۳ درصد افزایش یافت.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر تهران با تأکید بر اینکه نرخ افزایش یافته تاکسی‌ها ۲۳ درصد است، گفت: نظارت بر قیمت وظیفه تاکسیرانی است و این عدد هم متوسط است، چون ممکن است در برخی از خطوط بیشتر هم باشد و در مجموع آنچه که تاکسیرانی اعلام کرده باید اجرا شود.

بیشتر بخوانید: توضیحات شهردار تهران درباره افزایش نرخ کرایه وسایل حمل و نقل عمومی/حناچی: استقبال از دوچرخه‌های اشتراکی هزینه آن‌ها را کاهش می‌دهد


علیخانی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا می‌گویید به طور متوسط، ممکن است بیشتر از این میزان باشد، تصریح کرد: من فکر نمی‌کنم کرایه تاکسی بیشتر از ۲۳ درصد افزایش پیدا کرده باشد و اینکه می‌گوییم به طور متوسط به خاطر این است که در بعضی خطوط ممکن است کمتر باشد، چون این قیمتی که نهایی شده با تصمیم دولت نهایی شده است، لذا سقف افزایش کرایه تاکسی‌ها ۲۳ درصد است.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا رانندگان این میزان افزایش قیمت را پذیرفته‌اند؟ گفت: طبیعتا رانندگان با توجه به میزان تورم از این نرخ راضی نیستند.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر تهران در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه در صورت افزایش قیمت حامل انرژی آیا افزایش قیمت دیگری هم صورت گرفت؟ گفت: پیش بینی شده که این اتفاق رخ ندهد، لذا باید در آینده در این خصوص صحبت کرد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر