کد خبر: ۶۹۲۹۹۶۴
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۸
رییس هیات بدن سازی و پرورش اندام آذربایجان شرقی ؛

رییس هیات بدن سازی و پرورش اندام آذربایجان شرقی گفت: در حال حاضر باشگاه ۵۰۰ مجوزدار فعالیت می‌کنند.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز، نیک رزم رییس هیات بدن سازی و پرورش اندام آذربایجان شرقی با بیان اینکه ورزش به همراه آموزش می‌تواند فواید زیادی داشته باشد، افزود: متاسفانه در جامعه حاضر آنطور که باید به ورزش توجه نمی‌شود و گویی این امر مهم و نشاط آور اجتماعی به فراموشی سپرده شده است.

رییس هیات بدن سازی و پرورش اندام آذربایجان شرقی در پاسخ به این سوال که آیا آمار دقیقی از ورزشکاران فعال بدن سازی و پرورش اندام در سطح استان وجود دارد، اظهار کرد: این رشته ورزشی را می‌توان در ۲ بخش ورزشکاران حرفه‌ای و فعال که در تمام زیر مجموعه‌های این رشته ورزشی از قبیل پاورلیفتینگ، مچ اندازی و قویترین مردان فعالیت دارند و همچنین ورزشکاران عام که در اکثر باشگاه‌های ورزشی بدن سازی با فراگیری ۷۰ درصد مراجعین، طبقه بندی کرد.

نیک رزم آمار باشگاه‌های مجوزدار در سطح استان را ۵۰۰ باشگاه اعلام کرده و بیان کرد: همچنین در کنار این تعداد باشگاه نزدیک به ۱۵۰ باشگاه غیرمجاز که در آستانه کسب مجوز هستند، نیز فعالیت می‌کنند؛ روی هم رفته تعداد ورزشکاران فعال و پایدار در رشته بدن سازی در سطح استان را می‌توان ۱۵۰ تا ۱۶۰ هزار نفر برشمرد.

وی با اشاره به اینکه طبق تذکراتی که به تمامی مدیران باشگاه‌های ورزش بدن سازی در آذربایجان شرقی داده شده است از آن‌ها خواسته شده ورزشکاران را در بدو ورود به باشگاه در بیمه ورزشی نام نویسی کنند، تا هم از نظر آمارگیری دستمان باز شود و هم اینکه در بروز هر نوع حوادثی بیمه ورزشی همراه ورزشکاران باشد، ادامه داد: بطور میانگین آمار کلی حاضرین و مراجعه کنندگان به باشگاه‌های بدن سازی و پرورش اندام در سطح استان در بخش آقایان و بانوان را می‌توان بین ۸۰۰ تا ۹۰۰ هزار نفر بیان کرد.

نیک رزم با انتقاد از روال قدیمی موجود که بیمه ورزشی و با اشاره به اینکه ورزشکاران فعال بانوان در رشته بدن سازی و پرورش اندام در هیات ورزش‌های همگانی ثبت نام می‌شود، گفت: در تلاش هستیم تا آمار این ورزشکاران را به هیات بدن سازی و پرورش اندام استان انتقال دهیم تا آماری دقیق‌تر داشته باشیم.

وی همچنین عنوان کرد: اکثر ورزشکاران سایر رشته‌های ورزشی از باشگاه‌های بدن سازی پرورش اندام استفاده می‌کنند، ولی من تا به حال ندیدم ورزشکاری که در رشته بدن سازی فعالیت می‌کند و بیمه این رشته ورزشی را دارد در دیگر ورزش‌ها مشغول باشد، بلکه برعکس این قضیه اتفاق می‌افتد که این حالت در آمارگیری هیات بدن سازی و پرورش اندام تاثیر می‌گذارد.

رییس هیات بدن سازی و پرورش اندام آذربایجان شرقی در مورد مسابقاتی که در استان برگزار شده نیز اظهار کرد: خوشبختانه از سه سال قبل فدراسیون بدن سازی و پرورش اندام، حوزه بانوان را راه اندازی کرد که ابتدا قرار بود در بخش آموزش و تربیت مربی فعالیت کند، اما بعدا در حوزه مچ اندازی بانوان ورود کرد و مسابقات قهرمان کشوری برگزار شد و فعلا در حال طراحی لباس ملی برای حضور در میادین بین المللی می‌باشد.

وی در مورد برگزاری مسابقات قوی‌ترین بانوان آذربایجان شرقی نیز توضیح داد: هیات بدن سازی و پرورش اندام آذربایجان شرقی ۲ بار مسابقات قویترین بانوان با عنوان قدرتی و سرعتی را در سطح استان راه انداخت و استقبال خوبی از این مسابقه انجام گرفت، ولی در سطح بین استانی و کشوری مسابقه‌ای با این عنوان انجام نگرفته و ما به دنبال برگزاری آن هستیم.

نیک رزم بیان کرد: در برگزاری اولین مسابقات بانوان در سطح کشور به عنوان اولین استان عمل کردیم و به رغم اینکه ۲ بار این مسابقات را برگزار کردیم، امسال هم تا شهریور ماه سومین مسابقه را راه اندازی خواهیم کرد.

وی همچنین با بیان اینکه از سال ۸۴ تا ۹۶ استان تهران به عنوان استان اول مسابقات پرورش اندام در کشور یکه تازی می‌کرد، گفت: در سال ۹۶ هیات بدن سازی و پرورش اندام آذربایجان شرقی پس از سال‌ها توانست از مقام بیست و چهارمی به مقام سوم و نهایتا از طرف فدراسیون به عنوان هیات برتر کشور انتخاب شود.

رییس هیات بدن سازی و پرورش اندام آذربایجان شرقی در خصوص تعداد مربیان و داوران فعال در رشته بدن سازی و پرورش اندام استان نیز گفت: با توجه به غیر فعال بودن هیات بدن سازی در شهرستان‌های چاراویماق، کلیبر و ملکان، ۹۹ درصد شهرستان‌های آذربایجان شرقی در این رشته ورزشی فعال بوده و تعداد مربیان کارت دار رشته بدن سازی استان در بخش آقایان ۳۵۰ مربی و در بخش بانوان بیش از ۱۸۰ مربی می‌باشد و نزدیک به ۲۰۰ مربی نیز منتظر صدور کارت مربیگری هستند تا از درجه ۳ به ۲ و از ۲ به درجه یک ارتقاء یابند.

نیک رزم تعداد داوران رشته بدن ساز در سطح استان را ۲ نفر به عنوان کرسی ثابت در پرورش اندام، چهار پنج نفر داور بین المللی و بیش از ۱۵ نفر داور ملی اعلام کرد.

رییس هیات یدن سازی آذربایجان شرقی همچنین از فعالیت بیش از ۲۰ مربی استان در خارج از کشور سخن گفت و بیان کرد: این مربیان بیشتر در باشگاه‌های ورزشی حوزه قفقاز فعالیت دارند و موفقیت‌های بی شماری را کسب کردند.

 

انتهای پیام/ش

فعالیت بیش از ۲۰ مربی استان در خارج از کشور

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر