کد خبر: ۶۹۳۰۳۱۳
گروه : اقتصادی » مسكن
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۶:۰۱
۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۶:۰۱
کد خبر : ۶۹۳۰۳۱۳
باشگاه خبرنگاران جوان گزارش می‌دهد؛

اولتیماتوم مسئولان برای آرام کردم بازار مسکن و خودرو منجر به حذف قیمت از روی سایت‌های درج آگهی شد، اما پس از گذشت ۲ روز دوباره قیمت‌های کاذب به سایت‌ها بازگشتند.

خط و نشان‌هایی که ۲ روز دوام نیاورد!/ قیمت‌های مسکن و خودرو دوباره به سایت‌های درج آگهی بازگشتندبه گزارش خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، چندی پیش با دستور حذف قیمت مسکن و خودرو از روی سایت‌های اینترنتی قیمت مسکن در بازار‌های خرید و فروش کمی رنگ و بوی آرامش به خود گرفته بود، اما هنوز چند روز از اجرای این دستور نگذشته که مجدد دلالان و سوداگران دوباره اقدام به قیمت‌گذاری و بهم ریختن بازار مسکن کردند.

بر اساس این گزارش از سال گذشته همزمان با افزایش قیمت ارز، سکه و دلار قیمت مسکن هم رشد جهشی ۱۱۰ درصدی داشت به طوری که بسیاری از متقاضیان خرید مسکن را دچار نگرانی کرد.

بسیاری از کارشناسان دلیل رشد جهشی قیمت‌ها را علاوه بر نوسانات اقتصادی، قیمت‌گذاری در سایت‌های درج آگهی عنوان کرد‌ه‌اند و معتقدند که این قیمت‌ها باعث شده بازار مسکن و خودرو که بسیار حساس است به هم بریزد؛ به طور مثال اگر قیمت تقریبی یک متر مربع واحد مسکونی ۸ میلیون تومان باشد، سایت‌های درج آگهی قیمت پایه را ۱۲ میلیون تومان گذاشته و با درج  تخفیف پای معامله باعث کلاهبرداری از متقاضیان می‌شوند، زیرا که قیمت اصلی این منطقه ۸ میلیون تومان بوده، اما با قیمت گذاری ۱۲ میلیون تومان و تخفیف دادن باعث به هم ریختن بازار می‌شوند.

چشم وهم‌چشمی در بازار مسکن بیداد می‌کند

در این‌باره یکی از مشاوران املاک در محدوده جنوب تهران  در گفت‌وگو با خبرنگار  راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه سایت‌های درج آگهی باعث شده که وضع بازار مسکن به ویژه در یکسال گذشته به هم بریزد، گفت: چشم و هم‌چشمی بین آگهی‌دهندگان باعث شده که قیمت‌های منطقه تغییرات چشمگیری داشته باشد؛ به طور مثال مالکان با ورود به قیمت‌های یک منطقه متوجه می‌شوند که فردی واحد مسکونی خود را ۶۰۰ میلیون تومان قیمت گذاری کرده و به دلیل چشم و هم‌چشمی و بازار گرمی سعی می‌کند قیمت ملک خود را ۸۰۰ میلیون تومان آگهی کند، همین اقدامات جزئی و کوچک طی یکسال گذشته بازار مسکن را نابود کرده است.

 آگهی‌های نجومی با کلمه تخفیف مجاز  می‌شوند

یکی دیگر از مشاوران املاک در محدوده مرکزی تهران در گفت‌وگو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه بسیاری از آگهی دهندگان مشاوران املاک هستند، گفت: بسیاری از مشاوران املاک سعی می‌کنند قیمت‌های نجومی و چشمگیری را به عنوان یک آگهی تخفیف‌دار در این سایت‌ها وارد کنند، اما در این بین تنها کسانی که دچار ضرر و زیان می‌شوند متقاضیان مسکن هستند.

وی گفت: از سال گذشته تا امروز میزان خرید و فروش ملک کاهش چشمگیری پیدا کرده و همین آگهی‌ها باعث شده که قیمت‌های مسکن به صورت لحظه‌ای افزایش یابد.


بیشتر بخوانید: راهکاری برای کوتاه کردن دست دلالان از بازار خودرو و مسکن/ آیا مالیات به سرمایه های سرگردان تعلق می گیرد؟


 هیچ نظارتی بر قیمت‌ سایت‌های درج آگهی وجود ندارد

همچنین یکی از متقاضیان خرید مسکن در گفت‌وگو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه از سال گذشته همواره قیمت‌های مسکن را در این سایت‌ها چک می‌کردیم، گفت: به طور مثال اگر یک واحد ۷۰ متری در محدوده جنوب تهران ۴۰۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده بود در هفته آینده قیمت همین ملک به ۶۰۰ میلیون تومان افزایش می‌یافت، چرا نباید هیچ نظارت و رصدی بر قیمت‌های این سایت‌ها باشد؟

یکی دیگر از متقاضیان خرید مسکن در گفت‌وگو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، اعلام کرد: بعد از پیگیری‌های بسیار زیاد و حذف قیمت مسکن و خودرو از روی سایت‌های درج آگهی قیمت‌ها حذف نشد، بلکه با عنوان توافقی درج شد، اما همین امر باعث شد که میزان زنگ خور‌های آگهی‌دهندگان افزایش یابد.

وی تأکید کرد: چندی پیش مجدد به این سایت‌ها و بخش مسکن آن مراجعه کردم، اما در کمال تعجب قیمت‌ها به آگهی‌های این سایت‌ها اضافه شده بود، بنابراین دستور حذف قیمت مسکن دو روز بیشتر دوام نیاورد و این امر نشان می‌دهد که نباید قدرت واسطه‌گران و دلالان را دست کم گرفت.

بهم ریختگی بازار مسکن از سوی سایت‌های درج آگهی است

در این‌باره مصطفی قلی‌خسروی، رئیس اتحادیه املاک استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار  راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره اثرات حذف قیمت مسکن از سایت‌های درج آگهی گفت: در سال‌های پیش همواره قیمت‌های اجاره و خرید و فروش به صورت برگه‌های مختلف بر روی شیشه‌های مشاوران املاک چسبانده می‌شد و این موضوع همواره موجب نوسان قیمت‌ها در بازار مسکن می‌شد.

قلی‌خسروی با بیان اینکه درج قیمت در این سایت‌ها باعث به هم ر‌یختگی بازار مسکن به ویژه اجاره و خرید و فروش شده است، گفت: هیچ نظارتی بر روی آگهی‌های این سایت‌ها وجود ندارد و هیچ کدام از قیمت‌های درج شده در این سایت‌ها واقعی نیست.

وی توضیح داد: به طور مثال قیمت واقعی یک ملک در منطقه ولیعصر(عج) متری ۱۰ میلیون تومان است، اما آگهی دهنده در این سایت‌ها قیمت را ۱۵ میلیون تومان اعلام می‌کند و در کنار این آگهی می‌نویسد به دلیل عجله متری ۱۳ میلیون تومان هم می‌فروشم همین آگهی باعث می‌شود که قیمت واقعی منطقه از ۱۰ میلیون تومان به ۱۳ میلیون تومان تغییر کند.

رئیس اتحادیه املاک استان تهران تأکید کرد: حذف قیمت مسکن و خودرو از روی این سایت‌ها باید پیش از این اتفاق می‌افتاد، زیرا که در یکسال گذشته بازار مسکن به دلیل وجود همین سایت‌ها دچار نوسانات قیمتی شدیدی شده است.

وی یادآوری کرد: حذف قیمت مسکن از روی این سایت‌ها کمک بسیار مؤثری بر بازار مسکن می‌کند که امیدواریم این رویه نظارت همچنان ادامه داشته باشد.

درج قیمت در سایت‌های درج آگهی باید دارای مجوز و گواهینامه باشند

حسام عقبایی، نایب رئیس اول اتحادیه استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار  راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه دلال تعریف مشخصی در قانون تجارت دارد، گفت: مشاوران املاک و دلالی کردن درست از نظر تخصصی و علمی یک شغل بدی نیست، اما در اصطلاح عامیانه این تخصص به معنای سوداگر شناخته شده و این در حالی است که سوداگر با دلال بسیار متفاوت است.

وی افزود: کار اصلی دلال دلالت کردن است که وجه قانونی دارد و بین خریدار و فروشنده با دلالت کردن ارتباط برقرار می‌کند.

عقبایی با اشاره به اینکه سوداگری به هیچ عنوان مورد تأیید ما نیست و مسئولان قوه قضاییه و پلیس امنیت به دنبال آن هستند که با این موضوع برخورد جدی کنند، گفت: اتحادیه املاک و همچنین قانون نظام صنفی باید با سوداگران برخورد قاطعی کنند.

نایب رئیس اول اتحادیه استان تهران با اشاره به اینکه قیمت گذاری و درج قیمت در سایت‌های درج آگهی و اپلیکیشن‌ها بدون مجوز و پروانه تخصصی باعث برهم زدن بازار می‌شود، گفت: وجود سایت‌های درج آگهی، استارت‌آپ‌ها و اپلیکیشن‌ها در حوزه مسکن بد نیست، اما باید تمام این سایت‌ها تحت نظارت باشند و از طریق یک قیمت کارشناسی شده آگهی‌هایشان درج شود.

وی توضیح داد: متأسفانه سوداگران با ورود به این سایت‌ها باعث ایجاد اختلاف و انحراف قیمتی شده‌اند و همین موضوع موجب شده که قیمت‌های مسکن در یکسال گذشته با رشد جهشی مواجه شوند.

عقبایی تأکید کرد: در صورتی که قیمت‌ها به صورت کارشناسی شده باشند این سایت‌ها نه تنها مضر نیستند، بلکه باعث ایجا تسهیل در معاملات، شفافیت در قیمت‌ها و همچنین ایجاد تعادل قیمتی هم می‌شوند.

نایب رئیس اول اتحادیه استان تهران اظهار کرد: باید فعالیت تمام این سایت‌ها قانونمند و تحت نظارت وزارت ارشاد و همچنین وزارت ارتباطات و فن‌آوری باشند و از سوی دیگر تمام قیمت‌ها به صورت شناسنامه‌دار در این سایت‌ها درج شوند.

وی گفت: باید افرادی که در این سایت‌ها آگهی می‌دهند؛ اگر مشاوران املاک باشند کپی پروانه کسب خود را ارائه دهند، اما اگر مالکان عادی باشند باید مدارک لازم را ارائه دهند تا با چنین اقداماتی بتوانیم یک گام در جهت کنترل قیمت مسکن برداریم.

 هم‌اکنون بازار مسکن با یک جهش قیمتی نامتعارفی روبه‌رو شده که اگر دولت با افزایش تولید مسکن و همچنین نظارت بیشتر بر بازار مسکن نتواند اقدامات لازم را انجام دهد این بازار به صورت کامل از بین می‌رود، بنابراین اقدامات زودگذر و موقتی مانند حذف قیمت از سایت‌های درج آگهی در شرایط کنونی نمی‌تواند ثبات را به بازار برگرداند، بلکه این بازار هم اکنون تشنه نظارت بیشتر و ایجاد تعادل در عرضه و تقاضا است.

گزارش از محبوبه کباری

انتهای پیام/

اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۸۱
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
متاسفم این دلال هارو که همجا هستن وباعث گرونی میشن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
نمیدونم چرا اکثر ما مردم انتهای دیدمون نوک بینیمونه اصلا فکر به زندگی حتی بچه های خودمون در آینده نمیکنیم فکر به ثبات و استحکام کشورمون نمیکنیم اگه خودمون به قول بعضی دوستان خونه داریم به مشکلات خونه دار شدن هموطنا و حتی بچه های خودمون فکر نمیکنیم به کاهش ارزش پول ملی و کاهش ارزش حقوق فرزندانمون در آینده فکر نمی کنیم. به اینده کشورمون فکر نمی کنیم و.....
وای بحال ما خدایا اینجا چه خبره!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
وقتی تولید و ساخت خودرو و مسکن در کشور کم است انتظار داریم قیمتها کمتر شود!!!!؟؟؟؟؟
تولید خودرو در دو شرکت حداقل روزانه از هفت یا هشت هزار دستگاه در روز نباید کمتر باشد که اکنون با نهایت تولید ۳۵۰۰ دستگاه است؟؟؟!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
همون بهتره که کم باشه
احمدپور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
مسکن یکی از کالاهایی است که تقریبا تمامی نهاده های ان داخلی است دولت و شهرداری ی ها باید شرایط ساخت و تولید مسکن را تسهیل کنند تا عرضه افزایش یابد . الگوی مسکن مهر یک نمونه ی خوبی بود هرچند شاید اشکالاتی هم داشت متاسفانه منتقدین فقط روی معایب آن تاکید کردند بدون اینکه طرح جایگزینی ارایه دهند در حال حاضر کمبود عرضه وجود دارد و از طرفی ظرفیت‌های بسیار مناسبی برای تشویق مردم برای ساخت و ساز فراهم است . مصالح را نیز میتوان براساس پروانه های ساخت دقیقا برآورد و درست به سازنده ی واقعی رساند . نظام مهندسی هم در مساکن انفرادی نباید زیاد مته روی خشخاش بگذارد بخش مسکن قدرت بالایی در تولیدشغل دارد باید از هر جهت در تسهیل فعالیت این بخش تلاش شود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
بامسکن مهر بعضیا تونستن صاحب مسکن بشن
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۱۵:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
دلالان مسکن الهی که در این ماه مبارک پولی که از این راه کسب میکنند مثل آتش در حلقومشان فوران کند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۶:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
متاسفانه فقط باید موقتا دیوار و امثالهم رو در بخش خودرو و مسکن بست.میان قیمت رو تو بخشی ب جز قیمت میزنن.مثلا خودرو تو بخش کارکرد میزنن فرضا پراید 55.یا تو مسکن آخر ته آدرس قیمت میزنن.
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۱۵:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
متاسفم بر دلالان مسکن
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۱۵:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
آقای ریسی دقیقا کجایی
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
هر روز بدتر از دیروز
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۶:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
ایولا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
من که راحت بهم زن میدن خونه دارم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
خوشبحالت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
من که راحت میتونم ازدواج کنم خونه دارم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
گر دو یا سه تا را اینجوری کنه هیچ کس به خودش اجازه احتکار نمیده وهمه چیز ارزون میشه.و این آگهی دهنده ها که یه ماشین یا یه خانه با ده تا قیمت میذارن دو برابر اون قیمتهایی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
ما که خونه داریم راحتیم قیمتش 4 برابر شده از پارسال
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
بنده خدا این گریه داره به هر حال دو روز دیگه میخواهی تو این جامعه زندگی کنی بچه هات باید زندگی کنن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
آخه گرونی فقط مال ماشین یا خونست؟
مردم در خرید مایحتاج روزمره موندن
برنج که الان شده کیلو 25 تومن؟؟؟؟
حمیدرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
راهش اینه هر کس خونه داره بره کد رهگیری بگیره بعد توی اگهی درج اون کد الزامی باشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
چرا باید بعضی مسئولین که مرتبط با موضوع هستند انقدر بی توجه عمل کنند ، همینکه یک مقدار از زمان میگذره دیگه بی خیال میشن یا مثلا راهکار غیر کارشناسی میدن ، جوری که مشکل حل نمیشه که هیچ ، تازه بدتر هم میشه.
آقایان لطفا بیشتر تلاش کنید تا مشکلات و این گرانی ها هر چه زود تر حل شود.....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
پارسال خونه ای که توش اجاره نشینم متری یک میلیون بود بعد چند سال ازدواج و سختی کشیدن مقداری پول پسنداز کرده بودم و برا وام ثبت نام کردم که امسال بتونم این خونه رو بخرم اما الان صاحب خانه متری ۴.۵ کمتر نمیده پولیم که دارم حالا شده پول رهن همین خانه آخه چرا باید اینطور باشه چرا واقعا هیچ نظارتی نیست
ssh
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
یکی نیست پیگیری کنه؟
یه برخورد جدی بشه خیلی خوب میشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
مسکن ديگه شده آرزوي جوانان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
من خونه دارم میتونم راحت ازدواج کنم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
من پارسال یه خونه خریدم الان قیمتش 4 برابر شده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
قیمتش ثابته پول و حقوق و درامدت یک چهارم شده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
من خونه دارم راحتم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
من خونه دارم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
من که خونه دارم از پارسال که خریدم قیمتش 4 برابر شده خیالم راحته میتونم راحت ازدواج کنم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
بی جنبه منم خونه دارم بجای یکی دو تا دارم ولی نگرانیم جونای کشورم هست با بیکاری نبود مسکن چیکار کنن
ناشناس
| United Arab Emirates |
۰۴:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
میدونی الان همون هزینه ازدواجت رو و سایر هزینه های زندگیت رو ۴ برابر باید بپردازی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
بايد برخورد جدي بشه با اين ها
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
گرانی ربطی به فضای مجازی نداردگرانی توسط دولت ایجادمی شود یاباعدم نظارت یا باترویج اقتصاددلالی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
اخه چرا بعضی فکر میکنن مشکل گرانی با درج نکردن قیمتا بر طرف میشه !!!!!!!!!!!! موندم این طرز تفکر چه هست /
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
گرانی برطرف نمیشه انرژی منفی که هر روز به خورد مردم داده میشه و گرونیی که دامن زده میشه و همه را به ترس و التهاب و هیجان میاره و راهیی بازارهای دلالها میکنه برطرف میشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
وقتی یکی احتکار میکنه دولت انبار ودارایی شخصان احتکار کننده چرا به نفع دولت مصادره نمیکند.اگر دو یا سه تا را اینجوری کنه هیچ کس به خودش اجازه احتکار نمیده وهمه چیز ارزون میشه.و این آگهی دهنده ها که یه ماشین یا یه خانه با ده تا قیمت میذارن دو برابر اون قیمتهایی که گفته جریمه کنه دیگه کسی به خودش اجازه یه قیمت دادن نمیکنه
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۲:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند----
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۲:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
چی بگم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
الهی که هر که از این راه پول در میاره دلالی و بیچاره کردن مردم الهی که همون پول شر زندگیش باشه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
راه حل زیاده. مثلا اینکه هر کسی برای گذاشتن آگهی باید با کد ملی ثبت نام کرده باشه تا معلوم بشه هر کسی چقدر آگهی میزاره.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
راه حل زیاده.
حسین
|
United Arab Emirates
|
۱۲:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
محله خانی اباد خانه نوساز ۷/۵ بودتا یک ماه پیش الان دلالان کردن متری ۱۰ ملیون از مسولین خواهشمندیم پیگیری کند مردم توان خرید ندارن
ع
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
مرگ بر گرانی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
اصلا نظارتی نیست واقعا ما تاکی تحت این فشار باشیم چرا مسولین ب فکر مردم نیستن
بهداد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
وقتی کسی ملک یا ماشین را نخرد پس چرا باید قیمت ها را حذف کرد. ....از کدام واقعیت فرار میشود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
قوه قضاییه خوهشن ورود کند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
دولت کنترل اردستشان خارج شده بااین جمعیت کشور دیگه هیچ کاری نمیشود کرد خدا رحم کند به مظلومان این روزها درتاریخ ثبت میشود
اکبریان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
چرا با طرح 5 درصد زیر حاشیه بازار قیمت خودرو را تا 400 درصد گران کرد مگر حقوق مردم چقد افزایش داشته 10 تا 20 درصد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
مرگ بر گرانی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
وضع امروز اقتصاد کشور !!!؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
خانه نخرید همه شما را خانه دار میکنیم
مسؤلان کاخ نشین کجا به درد جامعه میرسند ؟
خسته نباشی
|
France
|
۱۱:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
وقتی مشاورین املاک درصدی حق مشاوره میگیرن .. خب معلومه سعی میکنن معامله با حقیمت بالاتری انجام بشه تا پول بیشتری به جیب بزنن
باید حق مشاوره مشاروین املاک ثابت و مشخص شده باشه مثل یارانه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
والا قیمت ها همینطور ادامه دارد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
ما که جرات نمی کنیم به سمت ازدواج بریم با این وضعیت گرونی
پاسخ ها
حسام
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
ازدواج؟الان مجرد بودنم سخته واقعا امنیت شغلی نداریم امکان داره هر لحظه اخراج بشیم .بازم توکل به خدا داریم فقط امیدمون به خداس نه مردم و نه مسئولین
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۶:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
دوست عزیزی که امیدت به خداست با شمام.حالا یادمون اومده ک امید با مسئولان نیست.
اکبریان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
کشور نقد حاشیه داره همه چیزو رها کردن قوه قضاییه باید این سایت هارا مسدود و دلال ها را دستگیر و مجازات کند
هر روز یه چیزی میره بالاتر و اجناس دقیقه ای گرون میشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
ببین مهراباد چه خبر شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
واقعا که
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
هیچ کسی جلو دارشون نباشه واین میشه واقعا
حامد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
میان میگن قیمتا رو از آگهی حذف کنین!
همون دو روز هم که قیمت نمیزدن تو توضیحات آگهی ها همه قیمت می نوشتن!
واقعا هیچ کس بفکر مردم نیست،هیچکس!
ناشناس
|
United States
|
۱۰:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
بنده در حیابان دامپزشکی بزرگ شدم خیلی هم خوب بود.
امروزه همه میگن من بچه کجا .کجا ی بالای شهرم!!

آنقدر در کوه خانه خواهند ساخت تا همه به سیمان و آهن تیدیل شود و دیگر تنفس کردن غبر ممکن.
امیدوارم که طبیغت بهتر رفتار شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
آب و برق را مجانی می کنیم اتوبوس را مجانی می کنیم دلخوش به این مقدار نباشید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
دلخوش نباشید که مسکن فقط می سازیم آب و برق را مجانی می کنیم اتوبوس را مجانی می کنیم دلخوش به این مقدار نباشید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
دلخوش به این مقدار نباشید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
دارم دیونه میشم تا اومدیم خونه بخریم قیمتها 3برابر شد دیگه هیچ وقت خونه دار نمیشیم
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
باید جواز مشاوران املاک باطل شود.
سایتهای خرید و فروش هر واحد صنفی باید تفکیک شود .
خرید و فروش ملک زیر نظر سایت وزارت مسکن و شهرسازی برود.
خرید و فروش خودرو زیر نظر وزارت صمت برود.
خرید و فروش پرنده زیر نظر سایت وزارت جهاد کشاورزی .
وقتی خرید و فروشی صورت نمی گیرد چرا سایت ها را باز می گذارید؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
فرمان قیمتها دست خود دولته
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
دلالان باید ریشه کن بشن از این مملکت هر کسی که باشد
حسام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
ببینید چقدر مافیا و دلالان کشور قدرت دارند که با گستاخی مجددا قیمت می دهند.
زندگی سخت شده، بعضی از مسئولان که خونه ماشین ویلا و دلار و ارز به اندازه کافی دارند. جوانی ما در بلاتکلیفی گذشت. ماندیم و درمانده ایم
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
اصلا معلوم نیست مسئولین دارن چیکار می کنن، یکی نیس راه حل ارائه بده و عمل کنه
خدا داد این ملت برسه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
به عنوان یک شهروند ایرانی درخواست مسدود شدن سایت های آگهی جرم ساز را دارم.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
تجارت الکترونیک خیلی مرسوم هست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
سلام تو چه اموری نظارت هست که تو برنامه دیوار هم باشه یا کسی به فکر مردم نیست و به فکر سرمایه دارها هست برای زیر فشار قرار دادن مردم چرا هیچکس پاسخگو نیست مجلس و نمایندهای مردم کجا هستند چرا بفکر مردم نیستید آخه چرا همش خبر از گرونی چرا ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
مسولین کاری نمیکنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
خلبان هواپیمای روسی اهرم و پدال را محکم کشید هواپیما دچار پسا نیرو شد .
در کاکپیت برای کنترل هواپیما حتی دکمه های صفر و یک باز و بسته شدن چرخها را هم باید به آرامی جابجاکرد .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
دیوار عامل افزایش قیمت ها از جمله خودرو می باشد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
وقتی همه چیز را رها کرده باشند باید هر کسی هر کاری دلش بخواهد بکند در هیچ اموری مدیریت صحیح نیست
علي ح
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
اگر حرف مي زنيد عمل كنيد
علی۳۱۳
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
فضای مجازی که کنترل نمیشه
هیچ کس هم به این ملت جوابگو نیست
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر