کد خبر: ۶۹۳۲۳۹۸
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۱

روز گذشته خبر محکومیت یک جاسوس دیگر انگلیس در ایران اعلام شد؛ موضوعی که نشان‌دهنده تلاش فزاینده انگلیس برای نفوذ در حوزه‌های مختلف سیاسی و فرهنگی کشورمان است.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، در چند سال اخیر تلاش کشورهای غربی برای نفوذ در ساختارهای سیاسی، اقتصادی و فرهنگی کشورمان روندی رو به رشد و فزاینده داشته است به طوری که در یک دهه اخیر کمتر سالی را شاهد بوده‌ایم که در آن خبری مبنی بر دستگیری یا محاکمه جاسوس‌های غربی نبوده باشد. در این میان بریتانیا رکورددار است. در شرایطی که در یکی دو سال اخیر پرونده نازنین زاغری و یکی دو جاسوس دیگر این کشور در ایران مطرح بود، روز گذشته سخنگوی قوه‌قضائیه از محاکمه یکی دیگر از عوامل انگلیس در ایران خبر داد.

موضوعی که نشان‌دهنده تلاش فزاینده و روزافزون انگلیس برای نفوذ در سطوح و حوزه‌های مختلف سیاسی و فرهنگی کشورمان بوده و ضرورت واکنش جدی و غیرمنفعلانه دستگاه دیپلماسی بویژه در برابر تلاش‌ها برای آزادی این جاسوسان را دوچندان می‌کند.


بیشتر بخوانید:پیشنهادهای نجومی ترامپ برای آزادی شاه‌مهره جاسوسی‌اش در ایران/ پشت نقاب معمار بدنام‌ترین قمارخانه‌‌ها و کازینوها چه ماهیتی نهفته است؟ + تصاویر


غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه‌قضائیه در حاشیه جلسه مسؤولان عالی قضایی اظهار کرد: اخیراً محاکمه‌ای در ارتباط با یکی از عناصر مهم نفوذ فرهنگی کشور انگلیس در ایران اسلامی داشتیم. وی ادامه داد: از سالیان دور، شورای فرهنگی انگلیس معروف به «بریتیش کانسل» با نام اختصاری «BC» در ایران و تهران دفاتری داشت که این دفاتر در پوشش اقدامات فرهنگی تحرکاتی را انجام می‌دادند و سعی در استحاله و نفوذ فرهنگی در بخش‌های مختلف ایران اسلامی داشتند.

سخنگوی قوه‌قضائیه بیان داشت: مستندات مربوط به فعالیت‌های غیرقانونی این دفتر جمع‌آوری شد و با تصمیم مراجع ذی‌صلاح، دفاتر مربوط به شورای فرهنگی انگلیس در تهران سال ۱۳۸۷ تعطیل شد.

وی گفت: در مرحله دوم سعی کردند با احیای مجدد فعالیت‌های خود تحت پوشش‌های دیگر در کشور حضور یابند و فعالیت‌های به اصطلاح خودشان فرهنگی و به تعبیر ما ضدفرهنگی را انجام دهند که با هوشیاری دستگاه اطلاعاتی کشور این توطئه آنها هم عقیم ماند و نتوانستند در پوشش‌های دیگر در کشور ما فعالیت داشته باشند. در مرحله سوم تصمیم گرفتند با بهره‌گیری از دانشجویان و ایرانیان مقیم انگلیس و جذب آنها با حمایت سرویس اطلاعاتی انگلیس، به انجام برنامه‌های فرهنگی خود و در ظاهر به گفت‌وگوهای ایرانی- ایرانی مبادرت کنند؛ به این معنا که از ایرانیان مقیم انگلیس و شهروندان داخل کشور برای این منظور استفاده کنند.

سخنگوی قوه‌قضائیه ادامه داد: در این راستا موفق شدند عده‌ای را جذب کنند و برای آنها آموزش‌های مختلفی را با حمایت سرویس امنیتی انگلیس تدارک دیدند. با گستردگی این فعالیت‌ها ۴ میز در شورای فرهنگی انگلیس تحت عناوین مختلف به عنوان میزهای ایران تاسیس شد.

وی گفت: یکی از کسانی که جذب این میزها شد، یک دانشجوی دختر ایرانی بود که دنبال اقامت و اشتغال در انگلیس بود که با فراخوان شورای فرهنگی انگلیس مواجه شد و به سمت آنها رفت و بعد از یک فرآیند طولانی به استخدام این شورا درآمد.

«ارس امیری» عامل نفوذی حوزه فرهنگ را بشناسید + عکس

اسماعیلی بیان داشت: در ادامه با اشراف سرویس امنیتی انگلیس، آموزش‌های لازم به او داده شد و بعد از اعتمادی که به او شد، توانست در انگلیس به‌عنوان مسؤول میز ایران در شورای فرهنگی انگلیس موسوم به بریتیش‌کانسل به استخدام دربیاید و فعالیت‌های مختلفی را ساماندهی کند.


بیشتر بخوانید: محکومیت یک عنصر مهم نفوذ فرهنگی به ۱۰ سال زندان+ جزئیات


سخنگوی قوه‌قضائیه اظهار کرد: مشارالیها مکرراً با نام مستعار به کشور رفت‌وآمد و پروژه‌های مختلف فرهنگی را در کشور طراحی، برنامه‌ریزی، مدیریت و هدایت کرد و این پروژه‌ها در راستای اهداف فرهنگی استعمار پیر در ایران اسلامی اجرا شد. وی افزود: این فرد با گروه‌های مختلف بویژه در زمینه هنر و تئاتر ارتباط‌گیری کرد تا در این راستا بتواند پروژه‌های نفوذ و شبیخون فرهنگی را عملیاتی کند.

اسماعیلی اظهار داشت: این فرد تحت رصد دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی ایران قرار گرفت و دستگیر شد و فرآیند رسیدگی به پرونده او در دادسرا و دادگاه انجام شد.

سخنگوی قوه‌قضائیه گفت: در فرآیند رسیدگی به پرونده قضایی، این فرد اعترافات صریحی در زمینه موضوعاتی از قبیل نحوه جذب، همکاری با این شورای به اصطلاح فرهنگی، تعالیم داده شده توسط سرویس امنیتی انگلیس به وی و همچنین ماموریت‌های ویژه فرهنگی‌اش کرد و اطلاعات خوبی را در زمینه سایر افراد جذب شده به این مجموعه در فرآیند دادرسی و تحقیقات ارائه و اقرار کرد که درنهایت به موجب حکم دادگاه، به تحمل ۱۰ سال حبس محکوم شد.

وی افزود: این فرد بیش از یک سال است در بازداشت است و تاکنون به دلیل اینکه پرونده در مرحله تحقیقات و صدور حکم بود، آن را اعلام نکرده بودیم.

اسماعیلی با بیان اینکه اتهام این فرد اقدام علیه امنیت داخلی کشور است، اظهار کرد: استعمار پیر انگلیس جنایتکار، مجدانه به دنبال نفوذ فرهنگی در کشور ما است و دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی ما اشراف خوبی به موضوعات دارند و تمام فعالیت‌های آنها را رصد می‌کنند. همچنین دستگاه قضایی با صلابت و اقتدار با این قبیل اقدامات که درصدد تحت‌الشعاع قرار دادن فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی ما است، برخورد کرده و در آینده نیز برخورد خواهد کرد.

سخنگوی قوه‌قضائیه گفت: در این پرونده همین یک فرد را داریم اما کیس‌های مختلف دیگری هم در حوزه‌های نفوذ و در بخش‌های مختلف تحت رصد و اشراف اطلاعاتی هستند که هر کدام آنها در زمان خود اطلاع‌رسانی می‌شود.

واکنش لندن به حکم صادره برای امیری

وزارت خارجه انگلیس به حکم صادره برای جاسوس این کشور در ایران واکنش نشان داد. به گزارش مهر به نقل از رویترز، وزارت خارجه انگلیس دیروز دوشنبه ساعاتی پس از اظهارات سخنگوی قوه‌قضائیه، در واکنش به حکم صادره برای جاسوس این کشور در ایران با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: گزارشات منتشره مبنی بر حکم زندان برای یک کارمند ایرانی شورای بریتانیا به اتهام جاسوسی، لندن را نگران کرده است. وزارت خارجه انگلیس در این بیانیه آورده است: البته در این مرحله نمی‌توانیم جزئیات بیشتری را در این‌باره مورد تایید قرار دهیم و به صورت فوری به دنبال اطلاعات بیشتری در این‌باره هستیم.

ارس امیری کیست؟

سخنگوی دستگاه قضایی درباره محکومیت یک جاسوس انگلیس به ۱۰ سال زندان هرچند نام او را اعلام نکرد اما پیگیری‌ها حاکی از آن است که این محکوم امنیتی «ارس امیری» دانشجوی ۳۲ ساله ایرانی دانشگاه کینگستون بریتانیا بوده که اواخر سال ۹۶ بازداشت شده است.

«ارس امیری» عامل نفوذی حوزه فرهنگ را بشناسید + عکس

این محکوم امنیتی یک بار خرداد سال گذشته با وثیقه ۵۰۰ میلیونی آزاد شده بود اما شهریورماه ۹۷ مجدداً بازداشت و روند محاکمه او از آن پس با سرعت بیشتری پیگیری شد. این عنصر وابسته، ارتباطات بسیار نزدیکی با برخی سلبریتی‌های تئاتر و سینما داشته و به‌عنوان عضوی از شبکه فرهنگی وابسته به انگلیس، برای جریان‌سازی ضدفرهنگی در کشور به کمک سلبریتی‌ها تلاش می‌کرد.

نخستین بار آبان‌ماه سال گذشته در گزارشی درباره اهداف پشت‌پرده سفر وزیر خارجه بریتانیا به تهران، به فعالیت‌های مشکوک ارس امیری و همچنین اهمیت او برای دولت انگلیس پرداخته شد. در بخشی از آن گزارش که به محتوای منتشرنشده مذاکرات «جرمی هانت» در ایران پرداخته بود، تصریح شد «محور اصلی سفر جرمی هانت، پیگیری وضعیت و آزادی ۴ مجرم ایرانی- انگلیسی بوده است. نکته جالب توجه در این میان نوع جرائم و محکومیت‌های سنگین دوتابعیتی‌های مورد حمایت دولت انگلیس چون نازنین زاغری، عباس عدالت، کمال فروغی و ارس امیری است.

در ادامه این گزارش که با عنوان «عملیات نجات جاسوس» منتشر شد، ضمن اشاره به برخی اقدامات افرادی چون نازنین زاغری، کمال فروغی‌ابری و عباس عدالت، درباره ارس امیری آمده بود: «ارس امیری، دیگر دوتابعیتی بازداشتی است که از ۱۰ سال پیش در لندن زندگی می‌کند و دانشجوی رشته فلسفه هنر در مقطع کارشناسی ارشد است. امیری که خردادماه امسال (۹۷) بازداشت شده، از جمله عوامل پروژه نفوذ بود که تاثیرگذاری و خط‌دهی به هنرمندان و سلبریتی‌ها را دنبال می‌کرد».

هرچند پیگیری مستقیم وزیر خارجه بریتانیا برای آزادی محکومانی چون امیری، اهمیت و جایگاه ویژه این افراد برای انگلیسی‌ها را روشن می‌کند، با این حال نکته قابل تامل تلاش برخی مقامات ایرانی برای آزادی جاسوس‌هایی چون امیری بود!

آنگونه که در این گزارش نوشته شده است، سال گذشته و همزمان با سفر جرمی هانت به تهران، تلاش‌هایی بویژه در مجموعه وزارت خارجه برای آزادی ارس امیری انجام‌شده بود که البته به دلیل تاکید دستگاه‌های امنیتی بر اهمیت این مهره، امیری آزاد نشد و روند محاکمه او ادامه پیدا کرد.

منبع: روزنامه وطن امروز

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
انتشار یافته: ۵۷
در انتظار بررسی: ۰
م
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
فقط اعدام
داور پ ب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
فقط اعدام ,,جاسوسی جرم کوچکی نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
جاسوسان ومنافقین بعداز دستگیری اطلاعات لازم دریافت و اعدام گردند ...مرگ بر منافقین .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
انهایی که در وزارت خارجه خواستار ازادی این جاسوس شدن خودشان هم باید مجازات شوند در هر پستی که هستن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
چرا اسم سلبریتی ها که باهاشون رابطه داشته اعلام و باهاشون برخورد نمیشه
یه نفر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
اتفاقاتی که در زمینه ی فرهنگی تو این دولت افتاد نشون میده جاسوس فرهنگی بیشتر از ایناس
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
ديگه وقتشه نظام با سلبریتی ها و این جاسوس ها که در پوشش گروه های مردم نهاد فعالیت می کنند برخورد جدی کنه
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
لقمه حرام وبی دینی وطن فروشی هم داره .فقط اعدام
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
مرگ بر جاسوسان ومنافقان به این انقلاب.
مهدی عبدالهیان خور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
کاش همشون اعدام بشن عبرت بشه برابقیه شون
ناشناس
|
Canada
|
۲۰:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
ننگ بر روباه ی مکار و عجوزه استعمار .فکر میکنند 50 سال پیش است که هر کاری در تمام دینا بنام فرهنگ و هنر میکردند و قسر در میرفتند
ناشناس
|
Canada
|
۲۰:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
نباید شک کنیم اشخاصی که در داخل به دنبال ازادی این اشخاص وطن فروش اند .صد در صد نفوذی و جاسوس اند .
چطور به خودتون اجازه ورود به پرونده جاسوسی میدهید .که اطلاعاتی ندارید .یا شاید میترسید شما را هم لو دهد .
بیشتر از دو پاسپورت ها استفاده میکنند .بهشون اقامت و اجازه تحصیل میدهند و بعد به اذی اینکار ازشون میخواهند کار فرهنگی که همان جاسوسی است .انجام دهند
ناشناس
|
Canada
|
۲۰:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
روباه ی مکار و خبیث میخواهد زودتر نفوذ کند و کار خودش را اسان کند .از مردم شناخته شده مثل خواننده و هنرپیشه برای اعمال خبیث اش استفاده میکند .چونکه معروف اند و مردم سریع جذب شون میشوند .به این خاطر نباید اجازه دهیم .کسی بت شود .چونکه شکستن بت سخته .مخصوصا مردم عامی و خام و وووو
ناشناس
|
Canada
|
۱۹:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
پشت تمام کودتا از طرف روباه ی مکار است .کارگاه شیطان است ِایده را اونها میدهند .بقیه اجرا کنند میشوند .بخاطر وصع کار اینور اب خوب نیست و بیشتر کارها در بخش خدمات است و ایرانیها هم سعی میکنند به دنبال کار ابرومندانه هستند .به این خاطر در دام این نوع شعل ها میافتند و شاید اول کار متوجه نشوند .بعد مثل شکار توی تله میافتند .شاید اول با یک کار فرهنگی شروع بشه .بعد ارام ارام کار اصلی را ازشون میخواهند .طمعه پول و پست و مقام هم زیر دندان طرف رفته و نمیتواند دیگه جدا بشود .همیشه از کا. فرهنگی وارد میشوند
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
چرا قوه قضاییه رای به اعدام جاسوس نمی ده؟؟
ارشیا قاسمی. ازشیراز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
این وطن فروشیهاوبی خطه گریها؛همه اش اثرلقمه حرام است
تنهاراه پیروزی فقط وفقط اتحادملت ایران ومتابعت ازرهبری هست ولاغیر...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
حکم جاسوس اعدامه
ما در شرایطی نیستیم با کسانی که جاسوسی شون قطعی شده مماشات کنیم ونهایتش چند سالی بفرستیمشون زندان،باید بدونن باید بدونن بهای خیانت به کشور و جاسوسی برای بیگانه چیزی خیلی بیشتر از ازدست دادن فقط چند سال از عمرشونه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
اسامی مسئولانی که در افطاری انگلیسی هم شرکت کردند پخش شود و مورد بازجویی قرار بگیرند
سید رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
سرچشمه این جاسوس پروری ها را خشک کنید و با سازمان های غیر دولتی به ظاهر فرهنگی ، که جوانان کم ظرفیت و مسئله دار را ، جذب این کار می کنند ، برخورد کنید !!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
از کسانی که با تلاش شبانه روزی خودشون کمک به امنیت ما میکنن تشکر میکنم
جمال
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
دستتون درد نکنه سربازان گمنام امام زمان ته اینا هیچوقت در نمیاد استعمار هر رور یکیو با یه پوششس دیکه کوک میکنه چون به این کشوری که در دوران قاجار و پهلوی..محل عیشو نوششون بوده وحالا بچهای ایران باج به شغال نمیدن...اینا میگردن از این آدمای ضعیف مهره بسازن. دمتون گرم بهوش باش برادر دشمن در کمینه
Allianz
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
نه به اون افطار نه به این جاسوس
کدامش را باور کنیم آخه؟
ممد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
چرا زندان ، چرا اعدام نه ریشه کنون کنید
ممد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
چرا زندان ، چرا اعدام نه ریشه کنشون کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
این دیگه کجا بوده؟؟
شاید از توی لپ لپ سر سفره افطار سفارت انگلیس اومده بیرون.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
با سلام
با تشکر از سربازان گمنام امام زمان که با جان و دل از ایران و ایرانی در تمامی سنگرهای دفاع می کنند.
سوره مبارکه الأنفال آیه ۶۰
وَأَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّةٍ وَمِن رِباطِ الخَيلِ تُرهِبونَ بِهِ عَدُوَّ اللَّهِ وَعَدُوَّكُم وَآخَرينَ مِن دونِهِم لا تَعلَمونَهُمُ اللَّهُ يَعلَمُهُم ۚ وَما تُنفِقوا مِن شَيءٍ في سَبيلِ اللَّهِ يُوَفَّ إِلَيكُم وَأَنتُم لا تُظلَمونَ﴿۶۰﴾
هر نیرویی در قدرت دارید، برای مقابله با آنها [= دشمنان‌]، آماده سازید! و (همچنین) اسبهای ورزیده (برای میدان نبرد)، تا به وسیله آن، دشمن خدا و دشمن خویش را بترسانید! و (همچنین) گروه دیگری غیر از اینها را، که شما نمی‌شناسید و خدا آنها را می‌شناسد! و هر چه در راه خدا (و تقویت بنیه دفاعی اسلام) انفاق کنید، بطور کامل به شما بازگردانده می‌شود، و به شما ستم نخواهد شد!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
وقتی کسی جاسوس بودنش ثابت شد همان لحظه نابودش کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
حکم جاسوس مگر اعدام نیست...؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
اعدام
ناشناس
|
Canada
|
۱۳:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
لعنت بر همه وطن فروشان خائن
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
اگر این سفارت انگلیس رو هم مثل سفارت اسرائیل با اختیار خودمان ببندیم بسیاری از مشکلات این مملکت حل خواهد شد انشاالله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
چه چهره منفوريم داره
پاسخ ها
م
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
توی شبکه های لندنی خیلی از اینا میبینی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
ازهمان زمان که درانقلاب مشروطه برخی انقلابیون به جای سیره ی علما ی پیشرو آن انقلاب که مبتنی بر تحصن وبست نشینی در بقاء متبرکه مانند حرم حضرت معصومه (س) بود به سفارت انگلیس (!) پناه بردند و"دیگ های پلو" بارگذاشتند (تصاویرش درتاریخ مانده است) البته معلوم بود آخروعاقبت مشروطه به کدام سمت خواهد رفت!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
اینقدر که انگلیس به ایران ضربه زده در طول تاریخ هیچ کشوری نزده.حتی مغول.از قحطی و کودتا گرفته تا حمله نظامی و جاسوسی.حالا جریان چیه که هنوز سفارتش بازه خدا میدونه
پاسخ ها
سیاوش
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
این انگلیس ملعون همیشه با نیرنگ و فریب به اهدافش رسیده
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
واقعاً که نان و نمک مملکت رو بخورند و نمکدان بشکنند
خدا لعنتشان کند
اونوفقت بعضیها در سفارت انگلیس مراسم افطاری برگزار می کنند که جای شرم است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
آقا جان چند بار بگیم حکم جاسوس زندان نیست اعدام است اگر اعدام شوند امار جاسوسی پایبن میاید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
اگراعدام بشوند چندسال دیگه مثل منافقین جای شهید وملعون عوض می شه
ناشناس
| Moldova, Republic of |
۱۴:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
دقیقا
کسی که علیه کشور اقدام امنیتی میکنه حکم محاربه داره مخصوصا کسی که با جاسوسی از پشت خنجر میزنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
با این حال نکته قابل تامل تلاش برخی آقايان برای آزادی جاسوس‌هایی چون امیری بود!

واقعا خیلی از ضربه هارو ما از درون میخوریم. دارن تیشه به ریشه میزنن
ناشناس
|
India
|
۱۲:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
ننگ بر کسانی که در ضیافت افطاری سفارت انگلیس خبیث شرکت کردند . و نامی از انها برده نشد تا حداقل خائنین به ملت را بشناسیم . خباثت از این بالاتر که انگلیس از یک طرف افطاری می دهد از یک طرف جاسوسی می کند .
"دانا"
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
در طول تاریخ همواره "زنها" با حیله گری و با نفوذ جاسوسی کرده اند
حال در این زمونه"بانوان"امروزی از همین حیله باعث هرج و مرج و بینظمی در جامعه شده اند
پاسخ ها
ناشناس
| United Arab Emirates |
۱۳:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
یک بلانسبتی هم بگین ، بد نیست .
وطن دوست
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
همونی که ازش حمایت می کنه رو بگیرید که خودشم جاسوسه .لعنت بر وطن فروش وضعیت فعلی مملکت ما ثمره وجود همین جاسوساست که همه جا نفوذ کردند
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۱۲:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
این هم فکر کنم همشهری سیاه مو فرفری هست.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
اینها تنها نیستن و نفوذی زیاد دارن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
اين همه جاسوس ............
alireza
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
چه زیاد بودن سلبریتی هایی که از این دستور میگرفتن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
این سلبریتیها هم باید دستگیر شوند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
شرم بر مزدوران بی وطن.
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
مرگ برخائنان به وطن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
چه خبره اين همه جاسوس از کجا مياد آخه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
ازدیگ پلوی افطارانگلیس
یه نفر
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
از زمینه هایی که این دو دولت اخیر درکشور به وجود آوردن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
برخود قاطع با اون مسئولان داشته باشید شاید ارتباطی در کار باشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
ای داد بیداد
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر