کد خبر: ۶۹۳۳۹۶۳
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۳

کارشناس فوتبال گفت: باید درباره عملکرد ویلموتس در آینده صحبت کنیم، اما دوران سختی با حضور او خواهیم داشت.

کرمی: دوران سختی با حضور ویلموتس خواهیم داشت/ فدراسیون می‌توانست از مربیان داخلی استفاده کندفرشاد کرمی، سرمربی تیم ملی فوتبال دانشجویان ایران و کارشناس در گفتگو با خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره انتخاب مارک ویلموتس به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال ایران بیان کرد: ویلموتس در سال ۲۰۱۲ به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال بلژیک انتخاب شد و زمانی هم دستیار جورج لیکنز در تیم ملی کشورش بود. او در سال  ۲۰۱۴ همراه با بلژیک به جام جهانی رفت و در مرحله گروهی ۹ امتیاز کسب کرد، اما در مرحله حذفی مقابل آرژانتین شکست خورد و از گردونه مسابقات کنار رفت.

او افزود: در یورو ۲۰۱۶ ویلموتس نتوانست همراه با بلژیک نتایج خوبی بگیرد و اخراج شد و به ساحل عاج رفت، اما پس از کسب نتایج ضعیف همراه با این تیم پس از ۶ ماه اخراج شد و پیش از ایران هدایت تیمی را برعهده نداشت. برای انتخاب سرمربی تیم ملی نکات زیادی وجود دارد که یکی از آن‌ها شناخت است. ویلموتس در اروپا و آفریقا کار کرده و در آسیا فعالیتی نداشته و با توجه به اینکه فوتبال در خاور دور پیچیده است، باید دید سرمربی تیم ملی چه نتیجه‌ای خواهد گرفت.

کرمی ادامه داد: ویلموتس در زمانیکه در بلژیک حضور داشت با جوان‌ها کار می‌کرد و روحیه جنگندی داشت، اما باید دید استراتژی او در ایران چه خواهد بود. در آسیا تیم‌ها درحال پیشرفت هستند و درباره عملکرد ویلموتس و ... باید در آینده صحبت کرد، اما به طور قطع دوران سختی با حضور ویلموتس خواهیم داشت.

سرمربی تیم ملی فوتبال دانشجویان ایران در مورد اینکه چرا مربی داخلی برای تیم ملی انتخاب نشد، اظهار کرد: گزینه‌های داخلی خوب برای تیم ملی داشتیم که فدراسیون می‌توانست از آن‌ها استفاده کند. هزینه زیاد برای ویلموتس و عملکرد آن در آینده مشخص خواهد شد. می‌توانستیم با سالی یک و نیم میلیون دلار مربی با کیفیت تری بیاریم، اما مسئله اصلی این است که چه انتظاراتی از مربی داریم.

کارشناس فوتبال کشورمان خاطرنشان کرد: کی روش ۸ سال در فوتبال ایران حضور نداشت و نتوانست جامی بدست بیاورد و باید بدانیم از مربی جدید (ویلموتس) چه می‌خواهیم. درحال حاضر وظیفه ما حمایت است و باید در خصوص عملکرد او در آینده صحبت کنیم.

کرمی  در پایان در مورد هفته پایانی رقابت‌های لیگ هجدهم گفت: فوتبال هیجانی در جامعه بوجود آورده و سبب خوشحالی مردم شده است. لیگ هجدهم تاکنون موفق بوده که تا سبب ایجاد حساسیت‌های کنونی شده است. فکر می‌کنم سپاهان در هفته پایانی مقابل استقلال خوزستان گل‌های زیادی بزند، اما پرسپولیس نیز کار سختی ندارد و ۸۰ درصد قهرمان لیگ است. بازی‌های خوبی را تاکنون شاهد بودیم و پرسپولیس مشکلی برای قهرمانی ندارد.


بیشتر بخوانید:

مارک ویلموتس با ایران به توافق رسید

سرمربی جدید تیم ملی فوتبال کشورمان وارد تهران شد

ویلموتس سرمربی تیم ملی فوتبال ایران شد


انتهای پیام/

اظهارات فرشاد کرمی درباره حضور ویلموتس در ایران

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر