کد خبر: ۶۹۳۴۱۵۸
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۱

رئیس ستاد دیه همدان از برگزاری جشن گلریزان در ۲۳ ماه رمضان در استان خبر داد.

برگزاری جشن گلریزان در ۲۳ ماه رمضانبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان، روحانی منش، رئیس ستاد دیه همدان  در دیدار با اصحاب رسانه با بیان اینکه ۳۷۰ زندانی جرائم غیر عمد در استان شناسایی شده افزود: از این میزان ۱۲ نفرخانم و مابقی آقایان هستند.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته ۳۰۲ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد با کمک خیرین آزاد شدند گفت: بیش از ۲۴ میلیارد تومان برای آزادی این زاندانیان پرداخت شده است.

رییس ستاد دیه همدان  کمک‌های مردمی را ۳ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان است، ادامه داد:۳ میلیارد و ۷۰ میلیون تومان وام نیز از طریق بانک‌های عامل پرداخت شده است.

روحانی منش گفت: از ابتدای سال تا کنون ۳۱ نفر از زندانیان جرایم غیر عمد آزاد شدند که از این تعداد یک نفر خانم بود و مابقی آقایان بوده است.

وی ادامه داد:۶ میلیارد و ۱۹۳ میلیون تومان برای آزادی این زندانیان پرداخت شده است.

رییس ستاد دیه همدان با اشاره با تشکیل پرونده برای ۳۶۹ نفر در سال جاری در ستاد دیه گفت: طبق برنامه با کمک مردم و خیرین زمینه آزاد سازی این زندانیان فراهم شود.

روحانی منش ادامه داد: این سازمان در ۱۰ سال گذشته توانسته ۲ هزار و ۸۰۴ نفررا از زندانیان جرایم غیر عمد را آزاد کند که برای آزادی این زندانیان بیش از ۱۷۱ میلیاردتومان پرداخت شده است.

وی  افزود: کمک‌های جمع آوری شده تا به امروز ۱۷۰۰ میلیون تومان بوده که روز گذشته توسط خیرین ۳۵ و ۴۰ میلیون تومان برای آزادی زندانیان کمک شده است.

روحانی منش عنوان کرد: سال گذشته ۳ میلیارد برای آزادی زندانیان پرداخت شده که از این میزان یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون  تومان کمک‌های مردمی بوده است.

رییس ستاد دیه همدان با اشاره به اینکه جشن گلریزان ۲۳ ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود گفت: مردم می‌توانند از وجوهات خمس و زکات و سهم امام برای ازادی زندانیان کمک کنند.

وی اظهار داشت:در جشن گلریزان سال گذشته یک میلیون تومان از سوی مردم جمع آوری شد.

خانجانی، رییس هیات امنای ستاد دیه با اشاره به اینکه تعداد کل زندانیان مهریه ۱۴۳ نفردر استان هستند افزود: در ماه مبارک رمضان ۴۸ نفر از این زندانیان آزاد می‌شوند.

وی با اشاره با صدور حکم اعسار گفت: افرادی که تمکن مالی کافی ندارند برای مهریه  زندانی نمی‌شوند.

 رییس هیات امنای ستاد دیه در پایان تاکید کرد: با بالا رفتن  قیمت دلار و سکه ۴۰ تا ۵۰ در صد زندانیان مهریه افزایش یافته است.

انتهای پیام/ب

آزادی زندانیان جرائم غیر عمد در همدان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر