کد خبر: ۶۹۳۴۲۴۸
گروه : گیلان » رشت
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۸

عامل ایجاد کانال تلگرامی شرط‌بندی و قمار‌آنلاین در رشت دستگیر شد.

دستگیری عامل ایجاد کانال تلگرامی قمار آنلاین در رشتبه گزارش خبرنگار  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت، سرهنگ علی‌اصغر امیری، جانشین فرماندهی انتظامی استان گیلان گفت: فردی که با دایر کردن کانال تلگرامی قمار‌بازی و شرط‌بندی، اقدامات مجرمانه خود را عملی می‌کرد، شناسایی و دستگیر شد.

وی افزود: کارشناسان پلیس فتا در پی رصد و پایش فضای مجازی با کانال تلگرامی که ۳ هزار و ۲۵۰ نفر عضو داشت و اقدام به آموزش شرط‌بندی و قمارآنلاین می‌کرد، مواجه شدند.

جانشین فرماندهی انتظامی گیلان اظهار کرد: با توجه به تاثیرات سوء اجتماعی، خانوادگی و اقتصادی که موضوع شرط‌بندی در جامعه برجای می‌گذارد، رسیدگی به آن به صورت ویژه در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.

سرهنگ امیری با بیان اینکه با پیگیری‌های مستمر و پی‌جویی‌های فنی و پلیسی انجام شده متهم ۱۸ ساله در رشت شناسایی شد، گفت: با هماهنگی مرجع قضایی ماموران اداره مبارزه با جرائم سایبری پلیس فتا به محل سکونت متهم اعزام، او را دستگیر و تجهیزات رایانه‌ای مربوطه را توقیف کردند.

وی با اشاره به اینکه متهم در بررسی فنی پلیس به جرم خود اعتراف و انگیزه‌اش را منافع مالی عنوان کرد، افزود: پس از تشکیل پرونده متهم به مراجع قضایی معرفی شد.

جانشین فرماندهی انتظامی گیلان با اشاره اینکه متهم به تبلیغ و ترغیب برای عضویت در سایت‌های شرط‌بندی و جذب زیر مجموعه جهت کسب منافع مالی اقدام می‌کرد، خاطرنشان کرد: این امر موجب خروج مقادیر قابل توجهی ارز از کشور و گسترش اقتصاد پنهان در جامعه می‌شود.

سرهنگ امیری با بیان اینکه امروزه بعضی از جوانان با طمع به دست آوردن سود کلان به دام چنین کانال‌های غیرقانونی می‌افتند، گفت: طبق مواد ۷۰۵ تا ۷۱۱ قانون مجازات اسلامی گردانندگی، عضویت و فعالیت در سایت‌ها و گروه‌های قمار و شرط‌بندی آنلاین جرم محسوب شده و پلیس با مجرمان این حوزه طبق قانون برخورد جدی می‌کند.

وی تصریح کرد: خانواده‌ها باید بر فعالیت فرزندانشان در فضای مجازی نظارت بیشتری داشته باشند تا در دام سایت‌هایی همچون شرط بندی، قماربازی و دیگر سایت‌های مجرمانه نیفتند، زیرا گرایش به کسب پول‌های هنگفت نه تنها در اغلب موارد ورشکستگی و نابودی را برای خانواده‌ها رقم می‌زند، بلکه بدهی‌های سنگینی را بر آن‌ها تحمیل کرده و باعث از هم پاشیدن بنیان خانواده می‌شود.

جانشین فرماندهی انتظامی استان گیلان در پایان از شهروندان خواست: از عضویت و فعالیت در کانال‌ها و گروه‌های شرط‌بندی و قماربازی خودداری کرده و فریب تبلیغات اغوا کننده این سایت‌ها را نخورند، چون علاوه بر آنکه یک عمل مجرمانه و غیرقانونی را انجام داده‌اند، آگاهانه به دام مجرمان سایبری پا گذاشته‌اند.

انتهای پیام/ع

شناسایی و دستگیری عامل ایجاد کانال تلگرامی شرط‌بندی و قمار‌ آنلاین در رشت

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر