کد خبر: ۶۹۳۴۴۳۲
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۷
کمالی اردکانی:

یک مقام مسئول گفت: توسعه زیرساخت، نقش اساسی در توسعه تجارت دارد که در وزارت صمت، این محور از طریق برنامه کمیسیون مشترک پیگیری شده است.

توسعه زبرساخت، نقش اساسی در توسعه تجارت داردبه گزارش خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، کمالی اردکانی، مدیرکل دفتر بازرگانی کشور‌های عربی و آفریقایی سازمان توسعه تجارت در اولین نشست از سلسله نشست‌های ماهانه اتاق مشترک ایران و عراق که در اتاق بازرگانی ایران برگزار شد، گفت: توسعه زیرساخت، نقش اساسی در توسعه تجارت دارد که در وزارت صمت، این محور از طریق برنامه کمیسیون مشترک پیگیری شده است.

وی ادامه داد: در سازمان توسعه تجارت، ۲ محور اساسی برای پیشبرد اهداف با کشور عراق مورد پیگیری است که یکی از آنها "برنامه سازمان توسعه " است و سازمان توسعه تجارت با برنامه ریزی‌های مناسب از جمله برگزاری نمایشگاه در خارج از کشور می‌تواند به این مهم کمک کند؛ که خوشبختانه ۲۵ نمایشگاه در سال برپا می‌کنیم؛ و دومین محور مهم توسعه زیرساخت است که امیدواریم زیرساخت‌های گمرکی، بانکی و شهرک تجاری همکاری به‌زودی محقق شود که البته به نوعی دستگاه‌های تخصصی درگیر این موضوع هستند.

به گفته کمالی اردکانی توسعه زیرساخت زمان بر است و نیاز به پیگیری بیشتری دارد.

به دنبال تعادل روابط تجاری با عراق هستیم

در ادامه این نشست مشترک، یحیی آل اسحاق، رئیس اتاق بازرگانی ایران و عراق تصریح کرد: هم اکنون به دنبال تعادل روابط تجاری با کشور عراق هستیم و امیدواریم این مهم به‌زودی سامان یابد.

 رئیس اتاق بازرگانی ایران و عراق با بیان اینکه قواعد و قوانین در ترانزیت باید تسهیل شود، گفت: خوشبختانه زمینه و بستر برای واردات از طریق کشور عراق فراهم شده است.

انتهای پیام/

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر