کد خبر: ۶۹۳۵۰۱۳
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۶
ﻣﻌﺎﻭﻥ ﻫﻨﺮﯼ ﻭ ﺳﯿﻨﻤﺎﯾﯽ ﺍﺩﺍﺭﻩ ﮐﻞ ﻓﺮﻫﻨﮓ ﻭ ﺍﺭﺷﺎﺩ ﺍﺳﻼﻣﯽ آذربایجان شرقی؛

ﻣﻌﺎﻭﻥ ﻫﻨﺮﯼ ﻭ ﺳﯿﻨﻤﺎﯾﯽ ﺍﺩﺍﺭﻩ ﮐﻞ ﻓﺮﻫﻨﮓ ﻭ ﺍﺭﺷﺎﺩ ﺍﺳﻼﻣﯽ ﺍﺳﺘﺎﻥ، ﺁﺫﺭﺑﺎﯾﺠﺎﻥ ﺷﺮﻗﯽ را قطب تئاتر کشور عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز،ﻣﺤﺮﻣﯽ ﻣﻌﺎﻭﻥ ﻫﻨﺮﯼ ﻭ ﺳﯿﻨﻤﺎﯾﯽ ﺍﺩﺍﺭﻩ ﮐﻞ ﻓﺮﻫﻨﮓ ﻭ ﺍﺭﺷﺎﺩ ﺍﺳﻼﻣﯽ ﺁﺫﺭﺑﺎﯾﺠﺎﻥ ﺷﺮﻗﯽ، در جمع مسئولین و هنرمندان تئاتر شهزستان اهر گفت: طبق ارزیابی‌های انجام شده در کشور، آذربایجان شرقی جزو برگزیده‌های کشوری در زمینه تولید، کسب و کار هنر تئاتر می­ باشد.

وی نقش هنر را در تولید بسیار مهم برشمرد و با ارائه آماری از فروش فیلم، نمایش و فرهنگ بلیط خریدن در استان را بسیار خوب اعلام کرد و توجه مردم به هنر و سینما را ستودنی برشمرد.

محرمی در ادامه از برگزاری جشنواره سراسری تئاتر ارسباران در شهرستان اهر نیز خبر داد و افزود: این جشنواره ملی از رویداد‌های مهم تئاتر کشور بوده و اداره کل نیز در اجرای این جشنواره قاطعانه حمایت خواهد کرد.

وی نقش جشنواره تئاتر کوتاه ارسباران در استان بسیار مهم ذکر کرد و حضور شش گروه ثبتی، وجود شورای نظارت بر نمایش، حضور هنرمندان اهری در راس انجمن نمایش استان و تاثیر اهری‌ها بر نمایش استان را از تاثیرات این جشنواره برشمرد.

وی ضمن تأکید بر ادامه برگزاری سراسری جشنواره تئاتر کوتاه ارسباران گفت: این رویداد مهم هنری در منطقه توسط مردم و به همت اهالی هنر دوست اهری برگزار می‌گردد و اشتیاق مردم باعث ماندگاری این جشنواره خواهد شد.

محرمی از اهداف و سیاست اداره کل در برگزاری جشنواره تئاتر کوتاه ارسباران را شناساندن منطقه ارسباران، تقویت و برجسته کردن هنرمندان شهرستان اهر و موفقیت آن‌ها در این عرصه ذکر کرد.

وی همچنین به جشنواره بین المللی تئاتر رضوی اشاره کرد و افزود: هر سال این جشنواره در موضوع عکاسی در استان برگزار می­ شود که امسال تئاتر جایگزین عکاسی شده و جشنواره بین المللی تئاتر رضوی در نیمه اول مرداد در تبریز برگزار خواهد شد که به لحاظ زمانی با جشنوار سراسری ارسباران تلاقی نداشته باشد.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین از شورای شهر و شهردار سردرود در خصوص اختصاص مبلغ قابل توجهی به برگزاری جشنواره خیابانی سردرود قدردانی کرد.

 

انتهای پیام/ش

تأکید بر ادامه برگزاری سراسری جشنواره تئاتر کوتاه ارسباران

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر