کد خبر: ۶۹۳۵۱۵۳
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۹

روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی نوشت: مقامات آمریکایی با انتشار اطلاعات در خصوص پیشرفت فعالیت‌های خود، اطلاعاتی را منتشر می‌نماید که عاری از واقعیت می‌باشد.

نیویورک تایمز: آمریکا اخبار جعلی درباره جنگ افغانستان منتشر می کندبه گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی نوشت: نزدیک به ۱۷ سال از جنگ خانمان‌سوز و حضور نظامی آمریکا در افغانستان می‌گذرد، اما مقامات آمریکایی با انتشار اطلاعات در خصوص پیشرفت فعالیت‌های خود، اطلاعاتی را منتشر می‌نماید که عاری از واقعیت می‌باشد.

در این گزارش آمده است: ارتش آمریکا معتقد است که حکومت افغانستان ۶۵ درصد از خاک کشور را تحت کنترل خود دارد، اما بر اساس ارزیابی‌های آماری که صورت گرفته است، حکومت افغانستان تنها در مناطقی حاکمیت دارد که نیروهای نظامی در منطقه مشخصی حضور داشته و خارج از آن حاکمیت و اقتداری ندارد.

بر اساس گزارشات منتشر شده، از ۱۰ نیروی نظامی، یک نفر آن و یا حتی بیشتر از آن طالب هستند. بعضی از مقامات افغانستانی ارزیابی کرده‌اند که یک سوم سربازان و افسران پلیس به مانند "ارواح" می‌مانند که بدون اخذ معاش خود و هیچ دلیلی، صفوف نیروهای امنیتی را ترک می‌نمایند.

به گزارش نیویورک تایمز، نیروهای آمریکایی معتقدند که ۴۴ درصد از خاک افغانستان تحت کنترل طالبان قرار دارد، اما تحقیقات نشان داده است که ۶۱ درصد از خاک افغانستان تحت تصرف طالبان می‌باشد.

از سوی دیگر آمریکا عنوان می‌کند که کل نیروهای امنیتی افغانستان  ۳۱۴ هزار تن می‌باشد و تعداد نیروهای طالب، ۲۵ هزار در سال ۲۰۱۶ و در سال ۲۰۱۷ این تعداد به ۶۰ هزار تن رسیده است. اما مقامات امنیتی افغانستانی تعداد نیروهای امنیتی خود را  ۲۰۷ هزار نیرو عنوان می‌کنند. همچنان تعداد نیروهای طالب را ۷۷ هزار جنگجو گزارش می‌دهند.

انتهای پیام/

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر