کد خبر: ۶۹۳۵۲۰۲
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۷

معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و آموزش نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: پیشرفت و توسعه پژوهش در هر سازمان نیاز به گسترش رویکرد پژوهشی در آن سازمان دارد.

فعالیت‌های پژوهشی یکی از شاخص‌های اصلی توسعه و پیشرفت محسوب می‌شودبه گزارش خبرنگار   گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ،معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و آموزش نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: پیشرفت و توسعه پژوهش در هر سازمان نیاز به گسترش رویکرد پژوهشی در آن سازمان دارد و فعالیت‌های پژوهشی یکی از شاخص‌های اصلی توسعه و پیشرفت محسوب می‌شود و به تبع آن، پژوهش یکی از محور‌های مهمی است که موجب پیشرفت و بالندگی در سازمان خواهد شد.

ماشاءالله پروین بر اهمیت اجرای هرچه با کیفیت‌تر طرح‌های پژوهشی تاکید کرد و افزود: پژوهش یکی از محور‌های مهمی است که موجب پیشرفت و بالندگی در سازمان خواهد شد.

وی ادامه داد: در دنیای امروز دانایی یکی از محور‌ها و شاخص‌های اصلی پیشرفت و تعالی هر جامعه محسوب می‌شود. سنجش سطح دانایی به میزان تولید و مصرف اطلاعات و گسترش دانایی به دسترسی سریع و آسان به منابع علمی موثق وابسته است.

وی اظهار داشت: دانسته‌های ما یا از طریق مطالعه منابع اطلاعاتی موجود حاصل می‌شود یا براساس پژوهش‌هایی که خود انجام می‌دهیم. اگر این دانسته‌ها بر اساس نتایج پژوهش‌های قبلی باشد در واقع به مصرف اطلاعات پرداخته‌ایم و اگر مبتنی بر مشاهدات و تحلیل‌های جاری باشد، تلاش ما به تولید اطلاعات منجر شده است.

ماشاءالله پروین در ادامه بیان کرد: اهمیت جایگاه پژوهش به اندازه‌ای است که رهبر معظم انقلاب با نگاهی تیزبینانه نسبت به تاثیر پژوهش در توسعه و تحول جامعه بر این مسأله تاکید دارند که در امر پژوهش، باید اهداف مشخص باشد و بدون التفات به هدف، قدمی برداشته نشود.

این مقام ﻣﺴئول بیان کرد: ایشان درباره هدف‌گذاری در امر پژوهش فرموده اند: شما هدف را بر این مبنا قرار دهید که ملت و کشور شما در یک دوره‌ای بتواند مرجع علمی و فناوری در همه دنیا باشد. شما کاری کنید که در یک دوره‌هایی هر دانشمندی اگر بخواهد به آخرین فراورده‌های علمی دست پیدا کند، ناچار باشد زبان فارسی را، که شما اثرتان را به زبان فارسی نوشته‌اید، یاد بگیرد. همچنان که امروز شما برای دستیابی به فلان علم مجبورید فلان زبان را یاد بگیرید تا بتوانید کتاب مرجع را پیدا کنید و بخوانید، باید کاری کنید که در آینده ایران نیز یک چنین وضعی پیدا کند و بدانید که اگر اراده کنید قطعا می‌توانید به تمام این اهداف دست یابید.

انتهای  پیام/ز

 

پژوهش موجب پیشرفت و بالندگی در سازمان خواهد شد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر