کد خبر: ۶۹۳۵۴۵۴
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۰

مدیر عامل سازمان آتش نشانی شهرداری تبریز بر ضرورت تجهیز بازار تاریخی تبریز به سیستم اعلام حریق هوشمند تاکید کرد.

ضرورت تجهیز بازار تبریز به سیستم اعلام حریق هوشمندآتش پاد طالب نژاد مدیر عامل سازمان آتش نشانی شهرداری تبریز در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز، گفت: سیستم اعلام حریق در بازار تاریخی تبریز هم اکنون به صورت سنتی است و از طریق تماس تلفنی به آتش نشانی صورت می‌گیرد.

وی افزود:بایدبا همکاری بازاریان وسایر ارگان‌های متولی بازار تاریخی تبریز تمهیداتی برای تبدیل این سیتم سنتی به سیستم مدرن اندیشیده شود تا دیگر شاهد چنین حوادثی در باز تبریز نباشم.

طالب نژاد گفت:باید تجهیزات اطفای حریق دربازار تبریز بروز رسانی بشود تا از ابزار‌های مدرن در این زمینه استفاده کنن و باید اقدامات لازم در این خصوص برای هوشمندسازی سیستم اعلام حریق در بازار تاریخی تبریز در نظر گرفته شود.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی شهرداری تبریز گفت: ساعت ۲۲:۱۵ دقیقه به سازمان آتش نشانی خبر داده شد که دربازار شمس آتش سوزی صورت گرفته که ایستگاه شماره یک آتش نشانی سریعا خودش را به آنجا رسانده که پس از رسیدن به محل اتش نشانان مشاهده کردند اتفاق خاصی صورت نگرفته تا اینکه بعد از اطلاع رسانی مجدد از بازار تبریز و آتش سوزی در سرای ایکی قاپیلار نیرو‌های آتش نشانی در عرض سه دقیقه در محل حادثه حضور یافتند.

آتش پاد طالب نژاد افزود:با تلاش اتش نشانان، شعله‌های آتش در لحظات اولیه خاموش و آتش نشانان اجازه ندادند که آتش به سرا‌های دیگه انتقال یابد درنتیجه نیرو‌های آتش نشانی توانستند در عرض ۴ ساعت آتش سوزی سرای ایکی قاپیلار را خاموش کنند.

وی گفت:در سال ۸۸ که سرای ایکی قاپیلار آتش گرفته بود مهار آتش دو روز طول کشید، ولی خوشبختانه امسال در عرض ۴ ساعت توانستیم این آتش را مهار کنیم که نشان از پیشرفت و سرعت عمل در اطفای حریق است.

 

انتهای پیام/ش

آتش نشانی در بازار تبریز

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر