کد خبر: ۶۹۳۵۴۸۴
گروه : گیلان » رشت
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۴

معاون امور تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان از افزایش هجوم ملخ‌های مراکش به ۵ شهرستان گیلان خبر داد.

هجوم ملخ‌های مراکشی به مزارع گیلانبه گزارش خبرنگار  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت، مسعود الماسی معاون امور تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان از افزایش حمله ملخ‌های مراکشی به اراضی شهرستان‌های رودسر، املش، سیاهکل، آستارا و رودبار خبرداد و گفت: بیشترین هجوم این حشرات در شهرستان رودبار رخ داده است.
وی  افزود: جای نگرانی وجود ندارد و کانون یابی ملخ مراکشی انجام شده است و هم اکنون در حال مبارزه هستیم.
الماسی با بیان اینکه پایش در ۱۱ هزار هکتار از اراضی استان صورت گرفته است خاطرنشان کرد: در ۴ هزار و ۷۰۰ هکتار از این اراضی کانون یابی و سم پاشی لازم انجام شده است.
معاون امور تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه هر ساله در فروردین کانون یابی ملخ‌ها انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: زمستانی گرمتر و بارندگی بیشتر در بهار موجب شد که هجوم ملخ‌ها امسال بیشتر از پارسال باشد.
مسعود الماسی هجوم ملخ‌های مراکشی فقط مربوط به امسال نیست و از سال‌های قبل بود تصریح کرد: بارندگی بهار امسال موجب افزایش سبزینگی علفزار‌ها شده و در مجموع منبع غذایی مناسبی را برای این حشرات فراهم کرده است البته سبزینگی علف‌ها موجب می‌شود که ملخ‌ها به سمت مزارع و باغات کمتری بروند.
وی گفت: سم پاشی مزارع تا پایان تیر ماه ادامه خواهد داشت.
معاون امور تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان افزود: امسال آموزش‌های لازم به کشاورزان و باغداران داده شد بطوریکه برای مبارزه با ملخ مراکشی با جهاد کشاورزی همکاری بسیار خوبی دارند.

انتهای پیام/آ

هجوم ملخ ها به گیلان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر