کد خبر: ۶۹۳۵۶۸۵
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۱

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: با هدف کاهش قیمت نهاده های دامی و به منظور کوتاه کردن دست دلالان از این بازار جهاد کشاورزی از ابتدای سالجاری ۱۷ هزار تن نهاده های دام و طیور در بین مرغداران و دامداران توزیع کرده است.

نوبخت اژدری در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار گروه استانهای باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل با اعلام این خبر افزود: سه هزار و ۶۰۰ تن نهاده های دامی از جمله کنجاله سویا با ارز دولتی خریداری گردیده است.

وی با بیان اینکه دلالان و واسطه گران عامل اصلی افزایش قیمت نهاده های دام و طیور در بازار آزاد هستند گفت: توزیع نهاده های دامی به خصوص کنجاله سویا براساس دستورالعمل ابلاغی مقام عالی وزارت جهاد کشاورزی و با در نظر گرفتن شاخص های تولید از قبیل جوجه ریزی، ظرفیت فعال، میزان تولید گوشت مرغ، تخم مرغ، شیر و سایر محصولات بین دامداران و مرغداران ثبت شده در سامانه سماصد تعیین و توزیع می گردد.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اردبیل افزود: از حجم مقدار نهاده های دام و طیور توزیع شده ۷۴ و نیم درصد سهم مرغداری ها، ۵ درصد برای سایر ماکیان و ۲۰ و نیم درصد سهم دامداری های استان بوده است.

اژدری با تکذیب عدم توزیع نهاده های یارانه دار در بین واحدهای پرورش سایر ماکیان توسط جهاد کشاورزی و سایر ارگان های مرتبط تاکید کرد: تمامی دان و نهاده های دام و طیور موجود در بازار با ارز دولتی بوده و به طور مناسب بین تولید کنندگان توزیع گردیده و یا در حال توزیع می باشد.

وی تصریح کرد: واحدهایی که جوجه ریزی نموده و اعلام نیاز کرده اند نیاز خوراک دام آنها متناسب با ظرفیت موجود و فعال برآورد و جهت خرید و حمل به شرکت های مباشر وارد کننده از مبادی ورودی و بنادر کشور و یا در صورت تخصیص از انبارهای استانی تامین می گردد و به استناد دستورالعمل ابلاغی به واحدهای غیر فعال و یا واحدهایی مه جوجه ریزی نکرده اند و یا واحدهایی که غیر مجاز جوجه ریزی کرده اند سهمیه نهاده های دامی تعلق نمی گیرد.

انتهای پیام/س

دلالان و واسطه گران عامل اصلی افزایش قیمت نهاده های دام و طیور در بازار آزاد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر