کد خبر: ۶۹۳۵۸۳۷
گروه : مرکزی » اراک
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۱

جلسه هماهنگی المپیاد استانی طرح دادرس با حضور معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش، معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان مرکزی و کارشناسان ذیربط برگزار شد.

برگزاری مرحله استانی المپیاد طرح دادرس خرداد ماه در اراکبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اراک ؛ مهدی دمنه، معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان مرکزی در این جلسه، با اشاره به اینکه طرح دادرس به منظور آماده کردن دانش آموزان در روزهای سخت است، گفت: نکته برجسته و مورد تمایز این طرح با سایر طرح هایی که صرفا آموزش محور هستند تمرکز آن بر هیجان، مسابقه و رقابت توانمندی ها است که در قالب المپیاد عرضه می گردد.

دمنه ضمن مهم دانستن هماهنگی به منظور اجرای مطلوب المپیاد استانی طرح دادرس در خرداد ماه سال جاری، بر تعامل بیشتر کارشناسان شهرستانی جمعیت هلال احمر با کارشناسان سلامت آموزش و پرورش تاکید نمود.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان مرکزی افزود: اجرای طرح ملی دادرس از اولویت های وزارت آموزش و پرورش در حوزه سلامت و تندرستی دانش آموزان است که انتقال مهارت های امدادی و کمک های اولیه به دانش آموزان و تشکیل تیم های مدیریت بحران مبتنی بر دانش آموزان، از اهداف مهم طرح ملی دادرس می باشد.

گفتنی است، طرح دادرس با همکاری جمعیت هلال احمر، ویژه دانش آموزان پایه هشتم مدارس دخترانه و پسرانه استان صورت می پذیرد.

دانش آموزان در این طرح، در جلسات آموزشی با مباحثی نظیر، سرفصل های پناه گیری و تخلیه اضطراری، حمایت حیاتی پایه و احیاء قلبی ریوی، خونریزی، پانسمان و پانداژ، و همچنین اسکان اضطراری (چادرزنی) آشنا می شوند.

در این المپیاد دانش آموزان در مرحله شهرستانی در قالب تیم های ۱۴ نفره با یکدیگر به رقابت می پردازند و منتخبین برای مرحله استانی المپیاد دادرس آماده خواهند شد.

انتهای پیام/ت

اجرای طرح ملی دادرس از اولویت های وزارت آموزش و پرورش در حوزه سلامت و تندرستی دانش آموزان است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر