کد خبر: ۶۹۳۵۹۵۲
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۰

سال‌ها پیش یک سرباز بریتانیایی در اقدامی انسانی جان یک سرباز زخمی آلمانی را نجات داد و او را نکشت. این اقدام برای همیشه در تاریخ به عنوان یک اقدام مثبت انسانی و یک اقدام منفی و خونبار جنگی ثبت شد.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، ماجرای دلرحمی سربازان خسته از جنگ نسبت به یکدیگر ماجرای عجیبی نیست. در طول جنگ‌های جهانی نیز با وجود همه خشونت‌ها و خونریزی‌ها در بسیاری از موارد سرابازن به حال یکدیگر دلسوزی می‌کردند و از کشتن یا آزار یکدیگر دست بر می‌داشتند.

ماجرای نجات مخوف‌ترین چهره آلمان نازی توسط سرباز بریتانیایی!


بیشتربخوانید : ۸ اثر هنری که جنایتکاران در زندان به تصویر کشیدند! + تصاویر


بر همین اساس است که خواندن داستان یک سرباز بریتانیایی که یک سرباز آلمانی را نکشد چندان عجیب نیست، اما ماجرا وقتی جالب می‌شود که بدانیم یکی از طرفین ماجرا هیتلر معروف و رهبر حزب نازی بوده است. در تاریخ ۲۸ سپتامبر ۱۹۱۸، فردریک هنری تندی، یک سرباز انگلیسی که در نزدیکی روستای مارکوئین فرانسه خدمت می‌کرد، زندگی یک سرباز آلمانی زخمی ۲۹ ساله را از مرگ نجات داد و این سرباز آدولف هیتلر بود.

ماجرا از این قرار بود که هنری تندی در جریان پاس نظامی در نزدیکی هنگ خود، یک سرباز زخمی آلمانی را دید که ظاهرا هیتلر بود وی در یافتن جهت و پیوستن به خط ارتش خود سرگردان بود. با این وجود تندی تصمیم گرفت به وی شلیک نکند و سرباز را برای بازگشت به خانه آزاد بگذارد.

ماجرای نجات مخوف‌ترین چهره آلمان نازی توسط سرباز بریتانیایی!

این موضوع در ذهن هیتلر ثبت شد و او که دستی در نقاشی داشت این ماجرا را نقاشی کرد و به دیوار خانه اش زد. سال‌ها بعد یعنی در سال ۱۹۳۷ وی ماجرای این نجات را برای برخی دوستانش تعریف کرد و زمانی که در سال ۱۹۳۸، آرتور نویل چمبرلین، نخست وزیر بریتانیا مهمان هیتلر بود برای نخستین بار این داستان را به واسطه حضور در خانه هیتلر متوجه شد. او پس از بازگشت به خانه به سرباز مذکور هدیه داد و از وی تقدیر رسمی کرد.

اگرچه این ماجرا روایتگر یک حرکت کاملا انسانی و زیبا است، اما به این موضوع فکر کنید که اگر این سرباز بریتانیایی جان این یک سرباز را نجات نمی‌داد شاید از زندگی هزاران انسان در سال‌های بعدی حفاظت می‌کرد. انسان‌هایی که قربانی زیاده خواهی‌های هیتلر شدند.

نظر شما چیست؟ آیا اگر به جای ان سرباز بودید دلرحمی به خرج می‌دادید یا سرباز مذکور را به قتل می‌رساندید؟

منبع: انتخاب

انتهای پیام/

داستانی عجیب از نجات هیتلر توسط سرباز بریتانیایی / ماجرایی که دو بعد منفی و مثبت دارد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر