کد خبر: ۶۹۳۵۹۶۱
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۳
معاون امور دریایی سازمان بنادر خبر داد؛

حق شناس گفت: کشور‌های دنیا به سمت اینترنت اشیا حرکت کرده‌اند تا صنعت دریایی خود را متحول کنند ایران هم به زودی وارد این مسیر می‌شود.

حرکت سازمان بنادر در جهت هوشمندسازی بنادر/ تحول در صنعت دریایی با اجرایی شدن اینترنت اشیاءبه گزارش  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، هادی حق شناس، معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریا نوردی درباره اینترنت اشیا و اجرایی شدن آن در بنادر کشور گفت: اینترنت اشیا یکی از مقوله‌های مهم است که می‌تواند صنعت دریایی کشور را متحول کند. در این زمینه بنادر دنیا به منظور استفاده حداکثری از اینترنت و در راستای هوشمندسازی بنادر گام بر داشته‌اند و سازمان بنادر و دریانوردی نیز این آمادگی را دارد که از چنین ظرفیتی استفاده و در همین مسیر حرکت کند.

وی درباره اینترنت اشیا و کاربرد آن افزود: از این فناوری می‌توان برای بازدهی بالا در ارائه خدمات، جلوگیری از قاچاق و همچنین نظارت دائمی و بلادرنگ بر اشیا حساس کانتینر‌ها استفاده کرد همچنین با بهره گیری از فناوری اینترنت اشیا امکان رصد موقعیت مکانی کانتینر در خارج از بنادرو داخل بنادر فراهم می‌شود.


بیشتر بخوانید:آغاز لایروبی اروند بعد از ماه رمضان


حق شناس خاطرنشان کرد: اینترنت اشیا برای تجهیزات مخابراتی نیز حکم فرماست و باید در جهت پوشش کامل برای تردد ایمن شناور‌ها در طول سواحل و بنادر گام برداشت، موضوعی که به عنوان یکی از اولویت‌های حوزه دریایی قلمداد می‌شود.

 عرضه فناوری اینترنت اشیا و بهره گیری از تجارب بنادر موفق در این زمینه برای صنعت کشتیرانی و بنادر کشور نوید دهنده دوره جدیدی از مدیریت کشتی، مدیریت انرژی و حمل و نقل است، چرا که امروزه در جهان، اطلاعات نقش اصلی و کلیدی دارد.

 انتهای پیام/

تحول در صنعت دریایی با اجرایی شدن اینترنت اشیا

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر