کد خبر: ۶۹۳۶۱۱۵
گروه : یزد » یزد
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۵
امام جمعه یزد:

امام جمعه یزد با بیان اینکه مقاومت ملت ایران در برابر دشمن سبب کوتاهی آن‌ها از خواسته‌های نامعقولانه‌شان می‌شود گفت: استکبار جهانی در مقابل کشور‌های مظلوم شجاع و در برابر مقاومت عقب‌نشینی می‌کند.

نمایشگاه ضیافت در یزد گشایش یافتبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد ، آیت الله محمدرضا ناصری، امام جمعه یزد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان یزد با بیان اینکه علم و دین با یکدیگر سبب رشد و تعالی می‌شود اظهار داشت: این دو به هیچ عنوان در تضاد با هم نیستند بلکه هر زمان علم و دین با هم باشد سبب شکوفایی و رشد می‌شود و هر زمان یکی به تنهایی بود، نقایص و معایبی را به دنبال دارد.

امام جمعه یزد خاطرنشان کرد: یکی از نمونه‌های عدم استفاده صحیح از علم و دین را می‌توان به تولیدات هسته‌ای در جهان اشاره کرد که از نظر علمی بسیار مناسب بود، ولی با توجه به اینکه تفکر مناسبی در پشت آن نبود سبب کشته شدن هزاران نفر شد.

نماینده، ولی فقیه در استان یزد با تاکید بر اینکه دین یکی از مسائل بسیار مهم است که دشمن نیز برای بی توجهی مردم کشورمان به آن تلاش‌های بسیاری را انجام می‌دهد افزود: استکبار جهانی یکی از اهدافش کمرنگ کردن دین در بین نسل جوان کشور است که در این راه از همه توطئه‌ها و ترفند‌های خود استفاده می‌کند.

وی با بیان اینکه انگلیسی‌ها صد سال گذشته با القا کردن سیستم آموزشی خود به کشور ما، به دنبال بی توجهی مردم به دین و مباحث ارزشی دیگر بودند اضافه کرد: متاسفانه ما در طول چهل سال گذشته برای ارتقا این سیستم آموزشی و پیاده سازی خواسته‌هایمان در آن کاری انجام ندادیم و یکی از نواقص ما در طول این سال‌ها به حساب می‌آید.

ناصری یزدی با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب به مسئولان و مردم جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: گزینه ما در مقابل دشمنان گزینه مقاومت و ایستادگی است، این کاری است که ملت ایران در طول این چهل سال به خوبی انجام داده و هر زمان که اعتمادی به دشمن کرده آن‌ها نشان دادند که نمی‌شود به آن‌ها اعتماد کرد.

امام جمعه یزد با اشاره به اینکه حرکت اخیر دولت در شورای امنیت ملی بسیار خوب و کارساز بود گفت: ما نباید در زمانی که طرحی مثل برجام در حال پیگیری است به آن‌ها بگوییم که تحریم‌ها را برطرف سازید، چون در آن زمان دشمن از نقاط ضعف ما در کشور اطلاع پیدا می‌کند و بدقولی‌ها و بدعهدی‌هایش را به صورت جدی‌تر پیاده سازی می‌کند.

نماینده، ولی فقیه در استان یزد با تاکید بر اینکه مقاومت ملت ایران در برابر دشمن سبب کوتاهی آن‌ها از خواسته‌های نامعقولانه‌شان می‌شود گفت: این گزینه ملت ایران، رهبر معظم انقلاب و قرآن کریم است که باید به خوبی آن را پیگیری و دنبال کنیم.

وی به نحوه‌ی رفتاری استکبار جهانی با کشور‌های دیگر اشاره کرد و اذعان داشت: ما به هیچ عنوان نباید مرعوب دشمن شویم، چون شیوه رفتاری استکبار جهانی به این شکل است که اگر کشوری در مقابل آن‌ها ایستادگی کرد عقب نشینی می‌کنند، ولی اگر از آن‌ها ترسید، آن‌ها نیز با قدرت بیشتر برای آزار و اذیتشان قدم برمی دارند.

ناصری یزدی در پایان با تاکید بر اینکه امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب هیچ گاه در برابر دشمن حالت انفعالی نداشته‌اند گفت: در بخش‌های مختلف کشور پیشرفت‌های بسیاری داریم، ولی متاسفانه حالت انفعالی سبب شده که ما در کشور رشد نداشته باشیم.

انتهای پیام/ص

خطبه های نماز جمعه یزد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر