کد خبر: ۶۹۳۶۴۰۹
گروه : مرکزی » اراک
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۲
مدیرکل کمیته امداد استان مرکزی خبرداد؛

مدیرکل کمیته امداد استان مرکزی پیش بینی کرد زکات در این استان ۵۰ درصد افزایش یابد.

پیش بینی افزایش ۵۰ درصدی زکات در استان مرکزیمدیرکل کمیته امداد استان مرکزی در حاشیه جلسه شورای زکات شهرستان فراهان در گفتگو با  خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اراک،   از پیش بینی افزایش ۵۰ درصدی زکات در استان مرکزی خبرداد.

موسی نژاد با بیان اینکه کشاورزان استان مرکزی سال گذشته ۱۱ میلیارد تومان زکات پرداخت کردند گفت: پیش بینی می‌شود در سال جاری بتوانیم این مبلغ را به ۱۶ میلیارد و پانصد میلیون تومان برسانیم.

وی با بیان اینکه زکات به عنوان یک تکلیفی که همه مسلمانان باید انجام بدهند افزود: این افزایش با همتی که خیرین خواهند داشت و همت متمکین، کشاورزان عزیز ما و همه افرادی که به نوعی میتوانند در بحث زکات حضور پیدا کنند محقق خواهد شد.

زکات در هر نقطه‌ای که جمع شود باید در همان نقطه هزینه می‌شود

مدیرکل کمیته امداد استان مرکزی بیان کرد: نکته که بایدخدمت مردم عزیز عرض کنم این است که در بحث زکات بر اساس فتوای مقام معظم رهبری زکات در هر نقطه‌ای که جمع شود باید در همان نقطه هزینه می‌شود یعنی ما اجازه نداریم زکات یک روستا را حتی به روستای مجاور منتقل کنیم لذا شفاف‌سازی در خصوص عملکرد زکات و هزینه کرد زکات باعث میشود که مردم رغبت بیشتری به پرداخت زکات پیدا کننند.

وی بیان کرد: امیدواریم با هدایتگری امام جمعه و فرماندار شهرستان فراهان ستادی که پیش‌بینی شده در شهرستان شکل بگیرد و همه افرادی که متولی می‌شوند زکات جمع اوری شده و خیرین در هر محله در اختیار نیازمندان همان روستا قرار بگیرد و شاهد باشیم هم مسلمانان عزیز به تکلیف شرعی خود عمل کنند و هم محرومین از این نعمت خدادادی بهره‌مند شوند.

انتهای پیام / ج

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر