کد خبر: ۶۹۳۶۵۷۱
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۷

رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان همدان گفت: همزمان با ایام ماه مباک رمضان و در راستای اجرای طرح «دست‌های مهربانی» ۵۰۰ بسته سبد کالایی به ارزش ۱۰۰ میلیون تومان بین نیازمندان توزیع شد.

اجرای طرح «دست‌های مهربانی» بین نیازمندان همدانبه گزارش خبرنگارگروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوان از همدان،  حمید رضا نوروزی رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان همدان گفت: طرح دست‌های مهربانی یکی از زیباترین طرح‌ها و برنامه‌های سازمان اوقاف و امور خیریه به‌شمار می‌رود که با هدف اجرای امینانه نیات واقفین و کمک به نیازمندان در استان همدان نیز اجرایی می‌شود.

وی با اشاره به اهدای ۵۰۰ بسته حمایتی سبد کالایی بین نیازمندان و بیان اینکه این مراسم در قالب طرح دست‌های مهربانی و راه اندازی مراکز افق در جوار آستان مقدس امامزادگان اجرا می‌شود، گفت: هدف از اجرای این طرح کمک به نیازمندان در راستای اجرای امینانه نیت واقفین است.

رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان همدان اضافه کرد: این بسته‌های تهیه شده از محل موقوفه مرحومه تاجماه خانم قراگوزلو به ارزش هر سبد کالا ۲۰۰ هزار تومان است.

نوروزی با بیان اینکه این سبد کالایی شامل برنج، روغن، ماکارونی، سویا، شکر، قند، مرغ و ... به ارزش هر بسته ۲۰۰ هزار تومان است، عنوان کرد: علاوه بر توزیع سبد کالا از محل اجرای نیت واقفان سفره‌های افطاری ساده نیز در بقاع متبرکه برپا می‌شود.

وی در ادامه بیان کرد : وقف به‌عنوان سنت حسنه و یکی از ماندگارترین خیرات تا ابد باقی می‌ماند و نام انسان را زنده نگه می‌دارد.

نوروزی با بیان اینکه واقفان خیراندیش با وقف اموال خود با نیت کمک به نیازمندان و محروم از خود نام نیکی برجای گذاشتند، گفت: در طرح دست‌های مهربانی عوائد این موقوفات در قالب سبد کالا بین خانواده‌های نیازمند توزیع می‌شود.

نوروزی

رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان همدان اینکه خانواده‌های تحت پوشش نهاد‌های حمایتی در این طرح، بیشتر مورد توجه هستند، افزود: تلاش شده در این طرح، نیازمندان واقعی شناسایی و در حد درآمد‌های موقوفاتی که در این زمینه وجود دارد، به آن‌ها کمک شود.

وی در ادامه عنوان کرد: این طرح شامل کمک به ایتام، مستمندان، فقرا و مساکین، خانواده‌های بی سرپرست است.

نوروزی همچنین از حضور مبلغین اعزامی از شهر مقدس قم در شهرستان همدان به مناسبت ماه رمضان خبر داد و خاطرنشان کرد: این مبلغان دینی ضمن تبیین آموزه‌های دینی در زمینه اقامه نماز، برپایی کلاس‌های روخوانی و روان خوانی کلام وحی، تفسیر قرآن و بیان احکام اسلامی فعالیت می‌کنند.

انتهای پیام/د.ا

توزیع ۵۰۰ سبد کالا در طرح «دست‌های مهربانی» بین نیازمندان همدان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر