کد خبر: ۶۹۳۶۵۷۴
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۰

مدیر‌کل جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی استان کرمانشاه از کاهش ۳۳ درصدی قاچاق کالا در این ستان خبر داد و خواستار همکاری شهروندان برای برخورد با این معضل اقتصادی شد.

 به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ،اردشیر رستمی مدیر‌کل جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی استان کرمانشاه از موضوع قاچاق کالا به‌عنوان یکی از چالش‌های اقتصادی و اجتماعی در کشور یاد کرد و گفت : این موضوع علاوه بر کاهش رونق اقتصادی و افزایش بیکاری سهم بسزایی در تغییر الگوی مصرف دارد.

وی گفت : کیفیت نیرو‌های خلاق و مولد در استان و کشور، داشتن اقتصاد پویا و و فعال در گرو مبارزه با قاچاق کالا است که همکاری شهروندان برای برخورد با این معضل اقتصادی همواره می‌تواند مثمرثمر باشد.

وی با بیان اینکه جلوگیری از ورود کالای قاچاق عزم جدی و همگانی را می‌طلبد، تصریح کرد: شهروندان برای رونق تولید به جای کالای خارجی از کالای ایرانی؛ کالایی که قدرت رقابت و برابری با کالای خارجی را دارد، استفاده کنند.

رستمی در خصوص سرنوشت کالای قاچاق پس از کشف، گفت: سرنوشت کالا‌های قاچاق کشف شده را تعزیرات حکومتی و محاکم قضایی مشخص می‌کنند و سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی در این زمینه حکم قاضی را اجرا می‌کند.

وی ادامه داد: برخی از کالا‌ها با دستور قاضی از حکم برائت برخوردار می‌شوند که کالا به صاحب آن پس داده می‌شود، گا‌ها هم به نفع دولت ضبط و از طریق مزایده سراسری الکترونیکی به فروش می‌رسد.

این مسؤول از کاهش ۳۳ درصدی قاچاق کالا در کرمانشاه خبر داد و گفت: استفاده از سازکار‌های مناسب، تقویت اهرم‌های نظارتی، شفاف‌سازی فعالیت‌های اقتصادی و حمایت از سرمایه‌گذاری مشروع؛ می‌تواند از عوامل مهم در کاهش قاچاق کالا باشد .

 

 

انتهای پیام/د

خواستار همکاری شهروندان برای برخورد با معضل اقتصادی قاچاق هستیم

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر