کد خبر: ۶۹۳۷۰۶۶
گروه : مازندران » ساری
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۷

مدیر کل فرودگاه‌های مازندران گفت: در مرحله نخست در یک طرف باند فرودگاه تجهیزات سامانه فرود دقیق هواپیما نصب شده است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، سعدالله وطن خواه مدیر کل فرودگاه‌های مازندران با اشاره به آماده سازی فضا و بستر برای استقرار تجهیزات سامانه فرود دقیق هواپیما (آی ال اس ILS)) در فرودگاه ساری، گفت: هم اکنون مرحله نخست در یک طرف باند فرودگاه این سامانه نصب شده است.

وی افزود: ۵۰ میلیارد ریال اعتبار شرکت فرودگاه‌های کشور صرف خرید این تجهیزات شده است و این تجهیزات می‌بایست در ۲ طرف باند فرودگاه نصب شود.

وطن خواه گفت: برای استقرار این تجهیزات به ۱۵ هکتار زمین نیاز بود که باند قسمت دشت ناز با مشکل زمین مواجه نبود و با حضور کارشناسان اداره کل ارتباطات و ناوبری شرکت فرودگاه‌های کشور این تجهیزات در آن نصب شده است.

مدیر کل فرودگاه‌های مازندران افزود: برای خرید و تملک طرف دیگر با توجه به عدم همراهی و ممانعت اهالی در فروش زمین، با حکم دادستانی اراضی از آن‌ها خریداری شد و اقدامات برای آماده سازی زمین انجام شد.

وی این آماده سازی زمین را شامل تخریب برخی منازل، برداشتن چند لایه خاک، کوبیدن و مسطح کردن زمین اعلام کرد و گفت: شرکت فرودگاه‌های کشور برای انجام این بخش از کار و آماده سازی زمین ۳۰ میلیارد ریال هزینه کرده است.

وطن خواه افزود: عمده‌ترین دلیل برای طولانی شدن زمان استقرار این تجهیزات به دلیل معارضات مردمی و عدم تمکین در فروختن زمین به فرودگاه بود که با حکم دادستانی این مشکل برطرف شد.

وی گفت: با توجه به آماده سازی فضا در آینده نزدیک با حضور کارشناسان ارتباطات فرودگاه این تجهیزات در طرف دیگر باند نیز نصب خواهد شد.

مدیر کل فرودگاه‌های مازندران افزود: با نصب این سامانه مشکل لغو پرواز‌ها در شرایط نامساعد آب و هوایی رفع می‌شود.

فرودگاه دشت ناز ساری یکی از سه فرودگاه مازندران و تنها فرودگاه بین المللی این استان است که از سال ۱۳۷۲ فعالیتش را آغاز کرد.

انتهای پیام/ م

فرودگاه ساری به تجهیزات سامانه فرود دقیق هواپیما مجهز شد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر