کد خبر: ۶۹۳۷۲۱۲
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۷

نقص فنی پرواز تبريز- تهران شرکت هواپيمايی آتا را به زمين کشاند.

فرود اضطراری هواپیما/ پرواز تبریز- تهران به فرودگاه تبریز بازگشتبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان، مصطفی صفایی مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌شرقی امروز اظهار داشت: خلبان پرواز ۵۶۰۷ تبریز به تهران شرکت هواپیمایی آتا پس از برخاستن از باند فرودگاه شهید مدنی تبریز با اعلام حالت EMERGENCY درخواست بازگشت به فرودگاه را کرد که مورد پذیرش قرار گرفت.

وی افزود: با توجه به تشخیص طولانی بودن زمان رفع نقص هواپیما، مسافران این پرواز به فرودگاه انتقال و هواپیما نیز به پارکینگ هدایت شد.

صفایی زمان این پرواز را ساعت ۱۱:۳۰ اعلام کرد و گفت: ۵ دقیقه بعداز خروج هواپیمای حامل مسافران از فرودگاه بین‌المللی تبریز، تیکاف دوباره به این فرودگاه داشت.

صفایی بااشاره به لغو پرواز تبریز- تهران تاکید کرد: برای مسافران پرواز ۵۶۰۷، پرواز ساعت ۱۶ بعداز ظهر به عنوان پرواز جایگزین پیشنهاد شد و مسافرانی هم که تمایل نداشتند اقدام به لغو کردن بلیط کردند.

این مقام ارشد استان در حوزه حمل و نقل هوایی یادآور شد: این اولین مورد طی امسال از پرواز‌های فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی تبریز است که مجبور به لغو پرواز شده است.

به گفته وی شرکت‌های هواپیمایی ملزم به جبران خسارت مسافران در موارد این چنینی هستند.

بر اساس اعلام مسافران به خبرنگار فارس در تبریز، این پرواز از آغاز حرکت اولیه توقف کرد که خلبان گزارش نقص دور موتور داد و پس از نیم ساعت تأخیر و تعمیر پرواز کرد که دقایقی پس از پرواز به فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی تبریز بازگشت.

هم اکنون از فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی تبریز پرواز‌های داخلی به مسیر‌های تهران، مشهد، اصفهان، اهواز، شیراز، بندرعباس، عسلویه، کیش، رشت و کرمان برقرار است.

انتهای پیام/ب

پرواز تبریز- تهران به فرودگاه تبریز بازگشت

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر