کد خبر: ۶۹۳۷۸۰۲
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۵
مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی ؛

مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی گفت: تلاش می‌شود تولید ماهی در سالجاری ۲۰ درصد افزایش یابد.

افزایش ۲۰ درصدی تولیدماهی در سال جاریبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز،جعفروند مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی در جلسه هماهنگی برای برگزاری جشنواره ماهی گیری با قلاب در سد سهند هشترود با بیان اینکه تلاش می‌شود تولید ماهی در سالجاری ۲۰ درصد افزایش یابد گفت: در سال گذشته ۶ میلیون قطعه ماهی زینتی آکواریومی و ۸ میلیون قطعه بچه ماهی و ۲۶ تن ماهی خاویاری در استان تولید شد.

مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی در ادامه از فعالیت ۵۰۰ واحد پرورش ماهی در استان خبرداد و گفت: ۱۳ میلیارد تومان تسهیلات در این زمینه به پرورش دهندگان پرداخت شده است.

جعفروند گفت: میزان تولید ماهی در استان پنج هزار و ۸۰۰ تن در سال بوده و با توجه به اینکه میزان مصرف ۲۴ هزار تن در سال است مابقی آن از سایر استان‌ها وارد می‌شود.

وی به رتبه نهم استان در پرورش ماهی در آب‌های داخلی در کشور اشاره کرد و گفت: مصرف ماهی در کشور ۱۱ کیلو و پایین‌تر از متوسط ۲۰ کیلوگرمی در جهان است لذا تلاش می‌کنیم تا دسترسی مردم به ماهی آسان‌تر شود.

وی با اشاره به اینکه سرانه مصرف ماهی از ۱ ٫ ۵ کیلوگرم در دهه قبل در استان به هفت کیلوگرم در حال حاضر رسیده است گفت: این امر نشان می‌دهد که مردم تمایل بیشتری نسبت به مصرف ماهی و آبزیان دارند و مدیریت شیلات استان در این راستا از سرمایه گذاران برای تولید آبزیان حمایت می‌کند.

امینیان فرماندار هشترود نیز به رتبه برتر هشترود در تولید آبزیان در استان اشاره کرد و گفت: ۲ واحد تکثیر بچه ماهی به ظرفیت ۴۰ تن در هشترود آماده بهره برداری است و یک واحد نیز در این زمینه فعالیت می‌کند.

وی از برگزاری جشنواره ماهیگیری با قلاب در سد سهند هشترود به صورت منطقه‌ای خبر داد و افزود: این جشنواره ۲۳ و ۲۴ خرداد با حضور گردشگران و ورزشکاران دوستداران برگزار خواهد شد.

وی هدف از برگزاری این جشنواره را توسعه گردشگری منطقه، آشنایی گردشگران با جاذبه‌های گردشگر و ترویج مصرف ماهی در بین خانواده‌ها عنوان کرد.

 

انتهای پیام/ش

فعالیت ۵۰۰ واحد پرورش ماهی در استان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر