کد خبر: ۶۹۳۷۸۵۱
گروه : زنجان » زنجان
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۲
رئیس پلیس فتا زنجان؛

رئیس پلیس فتا زنجان از شناسایی موبایل فروشی که با دسترسی به تصاویرشخصی وخصوصی مشتریان اقدام به اخاذی می‌نمود،خبر داد.

به گزارش خبرنگار   گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از زنجان ، سرهنگ دوم محمدعلی آدینه لو رئیس پلیس فتا زنجان از شناسایی موبایل فروشی که با دسترسی به تصاویرشخصی وخصوصی مشتریان اقدام به اخاذی می‌نمود؛ خبر داد و گفت: پلیس فتا با کسانی که با سوء استفاده از اعتماد افراد اقدام به انتشار تصاویر شخصی و خصوصی آن‌ها در فضای مجازی نمایند برخورد کرده و در سریع‌ترین زمان شناسایی تحویل دستگاه عدالت خواهند شد.

وی اظهار کرد: در پی شکایت یکی از شهروندان زنجانی مبنی بر اخاذی با تهدید انتشار تصاویر شخصی و خصوصی وی در فضای مجازی، با توجه به حساسیت پرونده موضوع به‌صورت ویژه در دستور کارآگاهان این پلیس قرار گرفت.

سرهنگ آدینه لو ادامه داد: برابر اظهارات شاکیه، شخصی یا اشخاص ناشناسی با دسترسی به تصاویر خصوص وی با تهدید به پخش عکس‌های شخصی وی، درخواست وجه نقد و رابطه نامشروع کرده است، پس از اخذ اظهارات شاکیه، با اقدامات فنی و شیوه و شگرد خاص پلیسی متهم به هویت معلوم شناسایی، با هماهنگی قضایی متهم جلب و کلیه ادله‌های دیجتبالی وی توقیف و به پلیس فتا زنجان دلالت گردید.

این مقام ارشد انتظامی خاطر نشان کرد: در بازجویی‌های اولیه متهم سعی می‌کرد با اظهارات ضد و نقیض، خود را بی‌گناه جلوه داده و مسیر تحقیقات مأموران را به انحراف بکشاند، با حضور شاکیه و در مواجهه با مستندات و مدارک جمع‌آوری شده از سوی کارشناسان به بزه ارتکابی معترف و اقرار داشت. در یکی از تعمیرگاه‌های گوشی تلفن همراه مشغول کار بوده، با مراجعه شاکیه جهت تعمیر گوشی تلفن همراه، از اعتماد وی سوء استفاده نموده در فرصت مناسب اقدام به سرقت اطلاعات و تصاویر شخصی وی نموده است.

وی ضمن توصیه به شهروندان در مورد عدم ذخیره اطلاعات شخصی و خصوصی در تبلت، لپ تاپ و گوشی‌های تلفن همراه افزود: گوشی‌های تلفن همراه محل مناسبی برای نگهداری تصاویر شخصی و خصوصی افراد نیست و امکان سوء‌استفاده افراد فرصت طلب از این تصاویر وجود دارد.

سرهنگ آدینه‌لو تاکبد کرد: پلیس فتا با افرادی که اقدام به رفتار‌های مجرمانه در فضای مجازی و سوء‌استفاده از اطلاعات و تصاویر شخصی افراد کنند به شدت برابر قانون برخورد کرده و تحویل دستگاه عدالت خواهند شد.

وی با بیان اینکه حفظ حریم خصوصی کاربران در گام نخست برعهده خودشان است، گفت: کاربران برای تعمیر تبلت، لپ‌تاپ و گوشی‌های تلفن همراه، به تعمیرگاه مجاز مراجعه نموده و توصیه‌های پلیس فتا را جدی گرفته و به آن عمل کنند؛ چرا که این کار باعث می‌شود در دام مجرمان سایبری گرفتار نشوند.

انتهای پیام / ک

هشدار پلیس فتا به کاربران فضای مجازی 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر