کد خبر: ۶۹۳۷۹۹۲
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۴

کارشناس ارشد مدیریت ورزش گفت: ورزش که همیشه برای سلامت جسم و روح به آن سفارش شده است، در ماه مبارک رمضان، جایگاه ویژه‌ای دارد و می‌تواند نقش خود را بهتر و بیشتر ایفا کند.

بهترین زمان ورزش، حدود یک ساعت بعد از افطار استبه گزارش خبرنگار   گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ،مصطفی باباملکی، کارشناس ارشد مدیریت ورزش، داور و مدرس بین المللی هندبال جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: افراد در ماه مبارک رمضان با محدودیت در فعالیت‌های فیزیکی مواجه هستند، ولی هیچ‌گاه توصیه نمی‌شود که در هنگام روزه‌داری، ورزش نکنند.

وی افزود: روزه‌داری باعث حفظ طراوت ذهنی، شادابی و سلامت جسمی می‌شود و ورزش نیز نه‌تن‌ها با روزه منافاتی ندارد، بلکه اگر به صورت صحیح و اصولی انجام شود، فرد روزه‌دار را در مقابل خستگی‌ها و دشواری‌های روزه، به خصوص در هوای گرم، مقاوم‌تر می‌سازد.

این مسئول در خصوص ارتباط تحرک فیزیکی در روزه‌داری و پیشگیری از ضعف عمومی و کسالت بدن گفت: ورزش باعث سوختن چربی‌های بدن می‌شود و ذخایر چربی بدن را کاهش می‌دهد. همچنین تعادلی بین سوختن کربوهیدرات‌ها و چربی‌ها صورت می‌گیرد. در زمان روزه‌داری، به علت اینکه کربوهیدرات کمتری وارد بدن می‌شود، بدن چربی‌ها را بیشتر می‌سوزاند.

باباملکی با اشاره به این باور غلط که بعد از سحر و قبل از افطار می‌توان ورزش کرد، گفت: بهترین زمان ورزش، حدود یک ساعت بعد از افطار است. با فعالیت فیزیکی و ورزش، قند خون کاهش می‌یابد و فرد روزه‌دار که به علت گرسنگی، قند خون پایینی دارد، اگر قبل از افطار فعالیت کند، افت قند بیشتری پیدا می‌کند.

وی بیان کرد : افراد روزه‌دار پس از افطار، از خوردن غذا‌های چرب و شیرین پرهیز کنند و مایعات زیادی بنوشند. حتماً قبل از ورزش ۲ لیوان آب میل کنند و در هنگام ورزش نیز آب مصرف کنند تا آب بدن آن‌ها حفظ شود. توصیه می‌شود افراد ورزشکار و عادی، از افطار تا سحر، مایعات، میوه و سبزی مصرف کنند تا آب بدن آن‌ها حفظ شود.

انتهای  پیام/ز

 

 

بهترین زمان ورزش برای روزه داران 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر