کد خبر: ۶۹۳۷۹۹۳
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۶
معاونت بازار شرکت بورس اوراق بهادار تهران اعلام کرد؛

معاونت بازار شرکت بورس اوراق بهادار تهران در اطلاعیه‌ای مدت زمان فروش سهام بانک‌های ادغامی را تا پایان امروز ۲۹ اردیبهشت ۹۸ اعلام کرد.

شرایط جدید فروش سهام بانک های وابسته به نیروهای مسلح در بورسبه گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، امیر هامونی، مدیر عملیات بازار فرابورس در اطلاعیه‌ای درباره خرید سهام اشخاص وابسته در نماد‌های (حکمت ۴)، (وکوثر ۴)، (وقوام ۴) و (ومهر ۴) تاکید کرد: تقاضای فروش صرفاً برای اشخاص حقیقی و حقوقی وابسته به نیرو‌های مسلح که قصد فروش سهام خود را در این مرحله دارند، باید با مبلغ ۷۸۸ ریال در خصوص شرکت بانک حکمت، مبلغ ۵۸۸ ریال در خصوص شرکت اعتباری کوثر مرکزی، مبلغ یک ریال در خصوص شرکت بانک قوامین و مبلغ ۷۰۷ ریال در خصوص بانک مهر اقتصاد ثبت شود.

در این اطلاعیه آمده است که نوع سفارش فروش باید از نظر اعتبار زمانی، سفارش بدون محدودیت زمانی (Good Till Cancel) باشد.

پیرو ابلاغیه شماره ۱۱۰۲۰۰۲۲۸ مدیریت نظارت بر کارگزاران سازمان بورس و اوراق بهادار در تاریخ ۱۹ فروردین ۹۸ و شماره نامه ۴۶۹۸۷/۱۲۲، تکمیل و ارائه تعهد نامه پیوست این ابلاغیه به همراه تقاضای فروش سهام الزامی است.
 
همچنین معاونت بازار شرکت بورس اوراق بهادار تهران امروز در اطلاعیه دیگری اعلام کرد: نماد معاملاتی شرکت بانک انصار (وانصار ۲) بر اساس مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی (سران سه قوه) در خصوص چارچوب ادغام بانک‌ها و موسسات اعتباری وابسته به نیرو‌های مسلح در بانک سپه مبنی بر اجازه انجام معامله در خارج از ساعت معاملاتی و در نماد (وانصار ۲) آماده سفارش گیری است.

سهامداران حقیقی و حقوقی می‌توانند برای فروش سهام خود، پس از مراجعه به شعب کارگزاران عضو بورس اوراق بهادار تهران در سراسر کشور و ارائه تقاضای فروش سهام خود و همچنین پیرو ابلاغیه شماره ۱۱۰۲۰۰۲۲۸ مدیریت نظارت بر کارگزاران سازمان بورس و اوراق بهادار، نسبت به تکمیل تعهد نامه مربوطه اقدام کنند.

این معاونت شرایط ورود سفارش در این نماد را به شرح ذیل اعلام کرده است:

- دوره اخذ سفارش توسط کارگزاران از تاریخ ۲۱ فروردین تا ۲۹ اردیبهشت ۹۸ است.
- نوع سفارش فروش از نظر اعتبار زمانی، سفارش بدون محدودیت زمانی باشد.
- قیمت تقاضای فروش برای سهامداران حقیقی و سهامداران حقوقی وابسته و غیروابسته به نیرو‌های مسلح به قیمت هر سهم مبلغ ۲۰۸۶ ریال است.
- دوره زمانی ورود سفارش‌های فروش برای سهامداران حقیقی و سهامداران حقوقی غیر وابسته به نیرو‌های مسلح پس از بازگشایی نماد معاملاتی از ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه الی ۱۳ در تمامی جلسات رسمی معاملاتی امکان‌پذیر است.
- انجام معاملات معاف از کارمزد نقل و انتقال (به استثنای کارمزد شرکت‌های کارگزاری) است و کارمزد مربوط به کارگزار فروشنده توسط واحد‌های ادغام شونده پرداخت می‌شود.
- دوره زمانی ورود سفارش‌های فروش برای سهامداران حقوقی وابسته به نیروی‌های مسلح پس از بازگشایی نماد معاملاتی از ساعت ۱۳ و ۳۰ دقیقه الی ۱۳ و ۵۰ دقیقه امکان‌پذیر است.
 
فرآیند فروش سهام سهاداران بانک‌ها با انتشار اطلاعیه‌های جداگانه‌ای از (۱۸ فروردین) آغاز شد. بر این اساس افرادی که علاقه‌مند به فروش سهام خود در این بازه زمانی نباشند، می‌توانستند سهام خود را تا ارزش‌گذاری مجدد پس از ادغام نگه دارند.

انتهای پیام/
 

اطلاعیه جدید سازمان بورس درباره معامله سهام بانک ها ادغامی وابسته به نیروهای مسلح

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر