کد خبر: ۶۹۳۸۰۴۹
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۹
در جمع خبرنگاران مطرح شد؛

رئیس شورای شهر تهران به خبر افزایش ۳۰۰ درصدی عوارض ساخت و ساز واکنش نشان داد.

هاشمی افزایش ۳۰۰ درصدی عوارض ساخت و ساز را تکذیب کرد/ متوسط افزایش عوارض ۷۰ درصد است/ واکنش هاشمی به سگ کشیبه گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای شهر تهران در حاشیه صد و چهل و دومین جلسه شورای شهر تهران و با اشاره به اینکه قرار بود در جلسه امروز شورا اصلاح اساس‌نامه شورایاری‌ها به اتمام برسد، گفت: متأسفانه این کار انجام نشد و از کمیسیون‌ها درخواست کردیم تا مجدداً بند‌های آیین‌نامه شورا یاری‌ها را بررسی کرده تا دوباره به صحن ارسال شود.

هاشمی با بیان اینکه جلسه با گزارش مالی آخر سال ادامه پیدا کرد، افزود: خوشبختانه در بعد درآمد نقد بیش از صد در صد درآمد داشتیم، ولی در درآمد غیر نقد ۵۰ درصد کم آوریدم و لذا باید تلاش کنیم تا درآمد‌های غیر نقد را هم افزایش دهیم.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا عوارض شهرسازی ۴۰۰ درصد افزایش یافته است، اظهار کرد: میزان افزایش ۴۰۰ درصد نیست و عوارض بر اساس دو نکته تغییر می‌کند که یکی تصمیم دولت است که در آنجا ۳۶ درصد افزایش پیدا کرده است.

رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به اصرار خبرنگاران مبنی بر اینکه شنیده‌ها حاکی از این است که میزان افزایش عوارض شهری ۳۰۰ درصد است، گفت: از شما می‌خواهم که جو سازی نکنید، زیرا این کار زشت است.

هاشمی افزود: ما در سال گذشته نسبت به عوارض جدید تصمیم‌گیری کردیم و آن را منوط به تصمیم وزارت اقتصادی دارایی کردیم و لذا این کار ربطی به شورای شهر ندارد.

وی در ادامه در واکنش به تجمع عده‌ای که روز گذشته در اعتراض به نحوه برخورد با سگ‌های ولگرد در مقابل شهرداری تجمع کرده بودند، گفت: این افراد چند روز قبل به من مراجعه کرده بودند و در مورد نحوه حضور حیوانات در سطح شهر گلایه‌هایی داشتند و می‌گفتند که شرکت‌های پیمانکاری به وظایفشان درست عمل نمی‌کنند و ادعا می‌کردند که عقیم سازی سگ‌ها تبدیل به کشتن آن‌ها شده و نسبت به این موضوع اعتراض داشتند.

هاشمی ادامه داد: روز گذشته به طور اتفاقی با گروهی که در این محل تجمع کرده بودند، مواجه شدم و چون تجمع آن‌ها بدون مجوز بود من هم با آن‌ها مذاکره‌ای نکردم و به آن‌ها گفتم، چون اجتماع مجوز ندارد، نمی‌توانم در مقابل شهرداری با شما مذاکره کنم و اگر بعدا هیئتی از سوی شما به ما مراجعه کند ما آماده مذاکره هستیم چنانچه رسیدگی به کار حیوانات خیلی راحت‌تر از رسیدگی به کار انسان‌هاست.

رئیس شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: من در رابطه به بسیاری از پرونده‌های قضایی از رئیس قوه قضاییه درخواست ملاقات کرده‌ام و به زودی خدمت آقای رئیسی خواهم رسید.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر