کد خبر: ۶۹۳۸۰۵۴
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۹
رئیس مرکز خشکسالی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

ضیاییان گفت: از ابتدای مهر تا ۲۷ اردیبهشت، مجموع بارش‌های کشور نسبت به مدت مشابه سال قبل ۹۹.۸ درصد رشد داشته است.

رشد بیش از ۹۹ درصدی بارش نسبت به سال گذشته/ بارش‌های نرمال در سه ماه آینده استمرار خواهد داشتصادق ضیاییان، رئیس مرکز خشکسالی در گفت‌وگو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آخرین میزان بارش از ابتدای سال زراعی جدید اظهار کرد:براساس آخرین آمار از ابتدای مهر تا ۲۷ اردیبهشت، مجموع بارش‌های کشور ۲۹۸.۹ میلی متر بوده، در حالیکه میزان بارش در مدت مشابه سال قبل ۱۴۹.۶ میلی متر و بلندمدت ۲۱۴.۹ میلی متر بوده است.

وی با بیان اینکه میزان بارش نسبت به مدت مشابه سال قبل ۹۹.۸ درصد و بلندمدت ۳۹.۱ درصد افزایش داشته است، افزود: با توجه به بارش‌های مناسب در سال زراعی جدید، تاکنون بیش از ۱۲۸.۷ درصد نسبت به یک سال زراعی کامل بارش دریافت کردیم.

ضیاییان با اشاره به اینکه تمامی استان‌ها بیش از نرمال نسبت به دوره بلندمدت بارش دریافت کردند، بیان کرد: در این میان استان‌های ایلام ۹۷.۷ درصد، لرستان ۸۸.۳ درصد و گلستان ۸۴.۸ درصد بیشترین میزان بارش را نسبت به دوره بلندمدت خود دریافت کرده است.


بیشتر بخوانید: رشد ۱۵۶ درصدی بارش نسبت به مدت مشابه سال قبل/ کم بارشی سال گذشته به طور کامل جبران شد


رئیس مرکز خشکسالی کمترین میزان بارش نسبت به نرمال را مربوط به استان‌های کرمان با ۸ دهم درصد، سیستان و بلوچستان با ۷.۷ درصد و اردبیل با ۹ درصد اعلام کرد.

وی میزان بارش در سه ماه آینده را نرمال پیش بینی کرد و افزود: بولتن‌های هواشناسی نشان می‌دهد که دما در ماه‌های آتی تا حدودی افزایش خواهد یافت.

ضیاییان با اشاره به اینکه بارش‌ها در فصل تابستان سهم قابل توجهی از بارش سال زراعی را ندارند، بیان کرد: با توجه به آنکه تا پایان فصل زراعی زمان زیادی باقی نمانده است، اما نمی‌توان مجموع میزان بارش را با قطعیت اعلام کرد.

رئیس مرکز خشکسالی در پایان تصریح کرد: با توجه به بارش‌های مناسب در اغلب نقاط کشور در سال زراعی جدید، میزان آب‌های جاری و پشت سد‌ها به میزان کافی است، اما منابع آب‌های زیر زمینی به طور کامل تکمیل نیست. البته افزایش میزان بارش بیش از یک سال زراعی موجب شده تا مشکل کم آبی کشاورزان تا قدری مرتفع شود.

انتهای پیام/

مشکل کم آبی کشاورزان تا قدری مرتفع شده است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر