کد خبر: ۶۹۳۸۱۸۹
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۰

به گزارش خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، ایرج عرب مدیرعامل باشگاه پرسپولیس تهران در مورد مشکلاتی که دولتی بودن باشگاه پرسپولیس ایجاد می‌کند گفت: یکی از اصلی‌ترین مشکلاتی که باشگاه پرسپولیس با آن مواجه است موضوع دولتی بودن آن است. باشگاه استقلال هم از این موضوع مستثنی نیست و همین دولتی بودن باعث می‌شود شما نتوانید کار اسپانسرینگ را به خوبی انجام دهید. چون قوانین و نظارت‌های بسیار سختی در حوزه دولتی وجود دارد. این قوانین چابکی شما در درآمدزایی را کم می‌کند. ما ملزم به رعایت یکسری تشریفات قانونی هستیم که آن کار را برای ما سخت می‌کند. یک باشگاه حرفه‌ای باید چابک باشد، اما باشگاه دولتی کُند است. اینگونه نیست که ۲ باشگاه پرسپولیس و استقلال با این برند بزرگی که دارند نتوانند درآمدزایی داشته باشند. این ۲ باشگاه در صورت خصوصی شدن به راحتی در سال ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیارد تومان می‌تواند درآمد داشته باشد. وزیر ورزش و جوانان هم به علت اینکه باید تاوان بی پولی این ۲ باشگاه را بدهند و می‌داند که مشکل کجا است به دنبال خصوصی سازی هر چه سریع‌تر این ۲ باشگاه است.

عرب: اصلی ترین مشکل پرسپولیس دولتی بودن است/ وزیر موضوع طرفداری را وارد مسائل کاری نمی‌کند/ باشگاه ها ارتباطی با فیفا ندارند

منافع پرسپولیس در خصوصی سازی و رفتن من است

عرب در ادامه گفت: در صورت خصوصی شدن دیگر دولت در تعیین مدیرعامل نقشی نخواهد داشت و شاید من دیگر در پرسپولیس نباشم. ما به فکر منافع پرسپولیس هستیم. منافع پرسپولیس در این است که خصوصی سازی شود و من هم دیگر نباشم.

تبلیغ هر چیزی را انجام نمی‌دهیم

او در مورد جذب حامی مالی گفت: استاندارد‌هایی در حوزه جذب حامی مالی وجود دارد که باید رعایت شود و تبلیغ هر چیزی انجام نمی‌شود. یک پیشنهاد به ما شده بود، رقم خوبی هم بود، اما ما قبول نکردیم. برای پول در آوردن دست به هر کاری می‌زنیم.

او در مورد تبانی و شرط بندی در فوتبال گفت: این اتفاقات را من بیشتر در حد حرف شنیده ام. مدتی پیش هم یکی از باشگاه‌های لیگ برتری چنین اتفاقی برایش رخ داد که در آخرین بیانیه‌ای که از کمیته اخلاق صادر شد قطعیتی در آن ندیدم و به یک سری بررسی‌ها و تحقیقات موکول شده بود. باید منتظر بمانیم ببنیم چنین چیزی صحت دارد یا خیر.

رای سوپرجام به نفع ما است

عرب در مورد رای سوپرجام گفت: فکر می‌کنم رای سوپرجام به نفع ما باشد. در دادگاه عالی ورزش نیز که ما حضور پیدا کردیم شواهد کاملا به نفع ما بود. در دادگاه CAS امور به شکل ایزوله پیگیری می‌شود و هیچکس از رای نهایی اطلاعی ندارد. حتی اگر داوری کوچکترین ارتباطی با یک باشگاه داشته باشد او را کنار خواهند گذاشت. قرار بود رای چند روز قبل اعلام شود، اما بار دیگر یک ماه عقب افتاد.

وزیر موضوع طرفداری را وارد مسائل کاری نمی‌کند

او درباره حواشی که درمورد پرسپولیسی بودن وزیر ورزش بیان می‌شود گفت: نمی‌دانم وزیر ورزش و جوانان پرسپولیسی است یا خیر. این موضوع کاملا شخصی است و باید از خود وزیر سوال کنید. تمام کسانی که جایگاه حقوقی دارند یکسری نظرات شخصی دارند و یکسری نظرات کاری و حقوقی. من مطمئن هستم وزیر طرفدار هر یک از تیم‌ها باشد به عدالت بین آن‌ها رفتار خواهد کرد و موضوع طرفداری را وارد مسائل کاری نمی‌کنند.

عرب: اصلی ترین مشکل پرسپولیس دولتی بودن است/ وزیر موضوع طرفداری را وارد مسائل کاری نمی‌کند/ باشگاه ها ارتباطی با فیفا ندارند

وزارت ورزش حق کمک مادی به باشگاه‌های حرفه‌ای را ندارد

عرب ادامه داد: قوانینی که در مجلس شورای اسلامی تصویب شده است به ما می‌گوید ۲ نوع کمک می‌توانیم داشته باشیم یکی مادی و دیگری معنوی، مهمترین قسمت کمک همان مادی است که مجلس آن را ممنوع کرده است و وزارت ورزش ریالی به هیچ یک از باشگاه‌های حرفه‌ای چه مستقیم و چه غیر مستقیم کمک نمی‌کند. وزیر چه پرسپولیسی باشد چه استقلالی راهی ندارد که بخواهد به تیمی کمک کند.

کلمه تیم حکومتی را اصلا تائید نمی‌کنم

او تصریح کرد: باشگاه پرسپولیس و استقلال کاملا دولتی هستند و شما دیدید قانون منع به کارگیری افراد بازنشسته در این ۲ باشگاه به شکل کامل اجرا شد. دولت باید روی باشگاه‌هایی که زیر نظر او هستند نظارت داشته باشد و به همین دلیل وزیر به ما مشاوره می‌دهد. بیان کلمه تیم حکومتی بار خاص خودش را دارد که من تائید نمی‌کنم و هر ۲ باشگاه دولتی هستند و ممنوعیت کمک مالی از طرف وزارت را دارند.

امسال حدود ۶۰ میلیارد درآمد داشتیم

او در مورد درآمدزایی در باشگاه پرسپولیس گفت: تنها درآمدی که باشگاه پرسپولیس دارد از راه جذب حامی مالی است. باشگاه پرسپولیس به علت اینکه هوادار بیشتری دارد ۶ تا ۷ درصد از استقلال حامیان مالی بیشتری دارد. ما امسال حدود ۶۰ میلیارد تومان درآمد داشتیم که تمام آن خرج تیم شده است و برای فصل بعد باید ۳۰ تا ۴۰ میلیارد به این درآمد بیافزاییم. هزینه‌ها بسیار بالا رفته است و به دنبال این هستیم زوایایی جدید از برند بزرگ پرسپولیس را اجرایی کنیم تا بتوانیم درآمدمان را نسبت به سال گذشته افزایش دهیم، چون میزان تورم بالا بوده و این اعداد و ارقام دیگر جواب نمی‌دهد.

عرب: اصلی ترین مشکل پرسپولیس دولتی بودن است/ وزیر موضوع طرفداری را وارد مسائل کاری نمی‌کند/ باشگاه ها ارتباطی با فیفا ندارند

سعی کرده ایم هزینه‌ها را مدیریت کنیم

عرب ادامه داد: سعی کرده ایم هزینه‌ها را مدیریت کنیم هر چند با یک درآمد ثابت این کار اثر آنچنانی نخواهد داشت. از ظرفیت‌های برند پرسپولیس استفاده کافی صورت نگرفته است و با توجه به شرایط اقتصادی به سختی حامی مالی برای باشگاه پیدا می‌شود. از روزی که من آمدم حدود ۵۰ جلسه برای جذب حامی مالی برگزار کرده ایم تا با افزایش درآمد‌ها کمی از مشکلات کم کنیم.

فدراسیون هیچ درخواست رسمی از برانکو نداشته است

او در مورد اینکه آیا برانکو از تیم ملی پیشنهادی برای سرمربیگری داشته است یا خیر گفت: ۵ ماه است که به این سوال پاسخ می‌دهیم و بازهم می‌گویم صحت ندارد. زمانی که قرارداد را با ویلموتس امضا کنند فکر می‌کنم دیگر این موضوع به اتمام برسد. برانکو هیچ حرفی در مورد اینکه فدراسیون به او پیشنهاد داده به ما نزده و فدراسیون هم هیچ درخواست رسمی از ما نداشته است.

عرب در مورد ویدیویی که از بیرانوند منتشر شده بود و می‌گفت که جام را می‌خواهند به سپاهان بدهند گفت: این موضوع یک شوخی بین بازیکنان بوده است و وجود چنین مسائلی را تائید نمی‌کنیم و مورد توجه ما نیست. هر تیمی برای گرفتن جام باید تلاش کند و همیشه چنین حواشی در شرایط رقابتی وجود دارد. با توجه به حساسیتی که در هفته‌ی پایانی وجود داشت حواشی هم ایجاد شد و ما تلاش کردیم وارد این حواشی نشویم و خودمان هم به این حاشیه‌ها دامن نزنیم. این آرامشی که شما در باشگاه پرسپولیس می‌بینید تحت تاثیر همین تفکر است که در بین مدیریت، بازیکنان، کادرفنی و هواداران در حال نهادینه شدن است.

داوری یک موضوع کاملا فنی است

او در مورد داوری‌های لیگ برتر گفت: هر وقتی که از ما در مورد داوری سوال کردند ما گفتیم این موضوع فنی است و درمورد آن صحبت نمی‌کنم. در این مدت داوری‌ها مورد بحث قرار گرفته است و برخی از تیم‌ها نسبت به آن معترض بودند. نباید اینگونه در مورد داوری صحبت کرد و زحمات داوران را زیر سوال برد.

فضای مجازی در بالارفتن قیمت رسن تاثیر گذار بود

عرب در مورد بشار رسن و بالا رفتن قیمتش گفت: فشاری که در فضای مجازی به باشگاه آورده می‌شد تا با بشار رسن قرارداد ببندیم در بالا رفتن قیمت او تاثیر گذاشت. در مورد ماندن او نگرانی وجود ندارد کمی بدهی به بازیکنان خارجی داشتیم که آن را پرداخت خواهیم کرد. بودیمیر هم با ما قرارداد دارد و کمی به او نیز بدهکار هستیم که باید پرداخت کنیم.

عرب: اصلی‌ترین مشکل پرسپولیس دولتی بودن است/ وزیر موضوع طرفداری را وارد مسائل کاری نمی‌کند/ باشگاه‌ها ارتباطی با فیفا ندارند

ارتباط باشگاه‌ها با فیفا قطع است

او در مورد قطع ارتباط بین باشگاه‌ها و فیفا گفت: ما پولی از فیفا می‌خواهیم، اما ارتباط ما با فیفا و‌ ای اف سی قطع است. پولی که باید بابت لیگ قهرمانان آسیا می‌گرفتیم با چند ماه تاخیر به دستمان رسید و این موضوع به ضرر ما تمام شد، چون قیمت ارز کاهش پیدا کرد. ۶۹۰ هزاردلار از فیفا طلب داریم که قرار شده تاج به صورت حضوری این موضوع را پیگیری کند.

به دنبال امضا یک قرارداد بلند مدت با برانکو هستیم

عرب در مورد تمدید قرارداد برانکو گفت: برانکو چون هنوز یکسال دیگر قرارداد دارد به صورت رسمی وارد مذاکره نشدیم، اما تمایلمان را برای ماندنشان اعلام کرده ایم. بعد از بازی جام حذفی به شکل رسمی با او مذاکره خواهیم کرد. به دنبال امضا یک قرارداد بلند مدت با برانکو هستیم.


بیشتر بخوانید:

برانکو مشتری پیدا کرد

بررسی پرونده استقلالی که برای همیشه رفت/ حضور پرسپولیسی‌ها با جام در صدا و سیما/ ماجرای ۵۰ -۵۰ نیمه نهایی جام حذفی در نقش جهان

اعلام زمانبندی برنامه‌های بازی پرسپولیس - السد؛ از مانور پرچم تا تمرین قهرمان ایران


انتهای پیام/

صحبت‌های عرب در مورد باشگاه پرسپولیس

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۹
همه پرسپوليسين
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر