کد خبر: ۶۹۳۸۲۶۲
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۵
رئیس بنیاد مسکن مطرح کرد؛

تابش گفت: ۳۰ میلیارد تومان از منابع ستاد اجرایی فرمان امام(ره) به عنوان بخشی از هزینه‌های تعمیر و تکمیل واحد‌های سیل زده پرداخت می‌شود.

پرداخت ۳۰ میلیارد تومان تسهیلات به واحد‌های آسیب دیدهبه گزارش خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، علیرضا تابش رئیس بنیاد مسکن در مراسم امضای تفاهم نامه تکمیل و تعمیر واحد‌های مسکونی آسیب دیده در مناطق سیل زده کشور با بیان اینکه امروز این تفاهم نامه برای کمک به تکمیل ساختمان‌های افراد نیازمند در مناطق سیل زده منعقد می‌شود، گفت: افراد نیازمندی که در این مناطق حتی با پرداخت تسهیلات و کمک‌های بلاعوض هم قادر به تعمیر و یا تکمیل واحد‌های مسکونی خود نیستند از طریق پرداخت منابع ستاد اجرایی فرمان امام(ره) تکمیل می‌شوند.

رئیس بنیاد مسکن گفت: ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات احداثی و به همین میزان تسهیلات بلاعوض به مردم مناطق سیل زده پرداخت می‌شود.

وی افزود: ۳۱ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی تسهیلات احداثی  و ۴۲ هزار واحد مسکونی هم تسهیلات معیشتی با اعتباری بالغ بر ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان دریافت می‌کنند.

تابش اظهار کرد: سقف تسهیلات واحد‌های احداثی روستایی ۴۰ میلیون تومان و برای شهر‌ها ۵۰ میلیون تومان است. تسهیلات تعمیراتی برای واحد‌های مسکونی شهری ۱۵ میلیون تومان و تسهیلات معیشتی هم ۱۵ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.


بیشتر بخوانید: تهیه ۳۰ هزار بسته لوازم خانگی صد در صد ایرانی برای مناطق سیل‌زده/ ۱۴ هزار شغل مستقیم در مناطق سیل‌زده ایجاد می‌شود


رئیس بنیاد مسکن گفت: ۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات ارزان و بلاعوض در اختیار مردم مناطق سیل زده قرار می‌دهیم.

رئیس بنیاد مسکن یادآوری کرد: ۱۲ میلیون تومان تسهیلات بلاعوض برای واحد‌های شهری و برای واحد‌های روستایی ۱۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده همچنین سقف تسهیلات بلاعوض ساختمان‌های تعمیری در شهر و روستا ۵ میلیون تومان و سقف تسهیلات بلاعوض معیشتی هم ۵ میلیون تومان است.

وی با تأکید بر اینکه همه می‌دانند که این میزان تسهیلات برای ساخت واحد‌های مسکونی کافی نیست، گفت: به همین دلیل سعی شده با همکاری ستاد اجرایی فرمان امام(ره) به افراد نیازمند در این مناطق کمک‌هایی شود.

تابش یادآوری کرد: بنیاد مستضعفان برای تسریع در احداث واحد‌های شهری و روستایی در این مناطق ۸ میلیون تن سیمان در نظر گرفته است. همچنین  یک تن سیمان رایگان هم در اختیار واحد‌های تعمیراتی قرار گرفته است.

رئیس بنیاد مسکن با اشاره به اینکه ۲۰ هزار افراد نیازمند در این مناطق را شناسایی کرده‌ایم، گفت: در مرحله اول ۳۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت می‌شود.

وی گفت: با همکاری کمیته امداد و بهزیستی برای افراد مددجو و نیازمند هم اقدامات لازم را انجام می‌هیم.

 
به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، در این تفاهم نامه وظیفه بنیاد مسکن حضور در کمیته مشترک راهبری، شناسایی و گزینش مشمولان، انجام مطالعات و تهیه طرح‌های مورد نیاز از جمله مستندسازی، تهیه نقشه‌های اجرایی مورد نیاز، اجرای برنامه‌های مصوب در راستای بازسازی واحد‌های مسکونی به عنوان دستگاه مجری، اعمال کنترل و نظارت فنی بر اجرای پروژه ها، ارائه گزارش ماهانه پیشرفت مالی و فیزیکی به بنیاد برکت، تأمین و تخصیص به موقع منابع مالی مورد نیاز برای کمک جهت تکمیل واحد‌هاست.

گزارش پیشرفت مالی و فیزیکی این تفاهم نامه هر ماه توسط بنیاد مسکن به بنیاد برکت ارائه می‌شود.

طبق دستورات مقام معظم رهبری مبنی بر تلاش برای رفع محرومیت‌ها و کمک به مردم محروم و آسیب دیده از سیل اخیر، جدیت در کاهش آلام و جبران خسارات وارده به خانواده‌های ضعیف و به منظور مساعدت در بازسازی واحد‌های مسکونی آسیب دیده از سیل در روستا‌ها و شهر‌ها، تفاهم نامه‌ای بین ستاد اجرایی فرمان امام(ره) و بنیاد مسکن منعقد شد.

انتهای پیام/

پرداخت ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات احداثی به مردم مناطق سیل زده

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر