کد خبر: ۶۹۳۸۲۶۸
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۵
دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی خبر داد؛

قانعی گفت: تولید دارو در کشور یکی از مهم‌ترین نیاز‌هاست اما باید زیرساخت‌ها در کشور تقویت شود.

به گزارش  حوزه فن‌آوری‌گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری درباره تولید دارو در کشور، بیان کرد: با توجه به اینکه تعداد کارخانجات تولید دارو در کشور کم است در حوزه تامین زیرساخت‌های این صنعت باید تلاش بیشتری کنیم.

کسب موفقیت‌های ایران در حوزه تولید دارو

وی افزود: ایران یکی از کشور‌هایی است که در چند سال اخیر با وجود همه کمبود‌ها و تحریم‌ها توانسته است موفقیت‌های قابل قبولی در زمینه تولید دارو کسب کند که تمام این موفقیت‌ها را مدیون دانشمندان و جوانان این مرز و بوم هستیم.
 
دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: تولید دارو در کشور یکی از مهم‌ترین نیاز‌هایی است که باید به آن توجه ویژه‌ای صورت گیرد، در چند سال اخیر در زمینه تولید دارو به موفقیت‌هایی رسیده ایم؛ اما باید زیرساخت‌های تولید دارو در کشور را تقویت کنیم.
 
به گفته قانعی، یکی از مهم‌ترین راه‌های تامین زیرساخت تولید دارو در کشور غیر از استفاده بهینه از توان و دانش دانشمندان و جوانان، استفاده از ظرفیت صندوق نوآوری و شکوفایی است تا با این کار ریسک تولید دارو در کشور کمتر شود.
 
وی همچنین تصریح کرد: وجود جوانان توانمند و عالم در کشور می‌تواند امید ایرانیان را به توسعه و پیشرفت در حوزه تامین دارو افزایش دهد؛ اما این موضوع زمانی میسر می‌شود که نهاد‌های ذیربط از این توانایی‌ها بهره ببرند و بر روی ایده‌ها و دانش آن‌ها سرمایه گذاری کنند.
 
انتهای پیام/
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر